بازاریابی موبایلی: 12 استراتژی قدرتمند و راهنمای نهایی

بازاریابی موبایلی جزء قدرتمندی از بازاریابی دیجیتال است و مشاغل در هر اندازه، در همه صنایع، می توانند از یک استراتژی بازاریابی تلفن همراه عالی بهره مند شوند!

دستگاه های تلفن همراه در همه جا وجود دارند – بیش از 90 درصد از جمعیت جهان از تلفن همراه استفاده می کنند و بیش از 83.72 درصد از جمعیت جهان صاحب گوشی هوشمند هستند. وقتی صحبت از دسترسی به اینترنت به میان می آید، بیش از 70 درصد از کاربران از طریق دستگاه تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارند که در برخی مناطق به بیش از 90 درصد افزایش می یابد.

کمپین های بازاریابی که به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه بهینه شده اند، مزایای منحصر به فردی دارند. آنها مقرون به صرفه هستند، به راحتی قابل اجرا هستند و می توانند به طور یکپارچه در تلاش های بازاریابی موجود شما قرار بگیرند.

استراتژی‌های بازاریابی تلفن همراه مانند بازاریابی پیام‌های متنی نیز دارای نرخ باز و کلیک فوق‌العاده بالایی هستند و بازاریابی تلفن همراه مبتنی بر مکان سطحی از ارتباط متنی را فراهم می‌کند که تعداد کمی از کانال‌های بازاریابی دیگر می‌توانند با آن مطابقت داشته باشند.

بنابراین، بهترین استراتژی های بازاریابی موبایلی برای استفاده از کدام ها هستند و چگونه می توانید یک برنامه بازاریابی موبایلی موفق برای کسب و کار خود ایجاد کنید؟

امروز، ما قصد داریم به معنای بازاریابی موبایلی، مزایا و معایب آن بپردازیم و سپس برخی از بهترین استراتژی‌ها، مثال‌ها و نکات تخصصی بازاریابی موبایلی را برای ایجاد یک برنامه بازاریابی موبایلی موفق برای کسب‌وکارتان به شما نشان دهیم!

بازاریابی موبایلی چیست؟

بازاریابی موبایلی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که از کانال های متعددی برای تعامل با مصرف کنندگان در گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های تلفن همراه استفاده می کند. کانال‌های مورد استفاده در بازاریابی تلفن همراه شامل پیامک، MMS، ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا، وب‌سایت‌های واکنش‌گرا، اپلیکیشن‌ها و اعلان‌های فشاری است.

بازاریابی موبایلی یکی از موثرترین روش ها برای استفاده است. از این جهت که پیام‌رسانی فوری، دقیق زمان‌بندی شده و هدفمند است و می‌تواند برای مکان خاص و بسیار شخصی‌سازی شود، مزایای منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهد.

از نظر دسترسی، بیش از 6.5 میلیون کاربر تلفن هوشمند در سراسر جهان وجود دارد و تا سال 2025 سه چهارم (72.6٪) از کل کاربران اینترنت از طریق تلفن هوشمند به اینترنت دسترسی خواهند داشت. در ایالات متحده آمریکا، 85 درصد از مصرف کنندگان گوشی هوشمند دارند که بیش از 50 بار در روز آن را چک می کنند!

کانال های بازاریابی موبایلی

هر کانالی که مصرف‌کننده می‌تواند از طریق تلفن یا تبلت خود به آن دسترسی داشته باشد، می‌تواند برای بازاریابی موبایلی استفاده شود، با این حال، کانال‌های اصلی که به طور خاص در بازاریابی تلفن همراه استفاده می‌شوند عبارتند از:

پیامک

بازاریابی پیامکی یا پیامکی راهی سریع و آسان برای مصرف‌کنندگان برای دریافت اعلان‌ها، به‌روزرسانی‌ها، پیشنهادهای تبلیغاتی شخصی‌شده و معاملات حساس به زمان است. بازاریابی متنی/اس ام اس به مشتریان در هر کجا که هستند، بدون توجه به کاری که انجام می دهند، می رسد، و نرخ باز کردن آن فوق العاده بالا است – نزدیک به 100٪ در 20 دقیقه اول!

اعلان‌های فشاری و پیام‌رسانی درون برنامه‌ای.

برای کسب‌وکارهایی که دارای برنامه هستند، وقتی کاربران برای دریافت اعلان‌ها شرکت می‌کنند، می‌توانید پیشنهادها، پیشنهادها، اعلان‌ها و یادآوری‌ها را به صفحه اصلی/قفل آن‌ها ارسال کنید، خواه در حال حاضر از برنامه استفاده می‌کنند یا نه. اگر درست انجام شود، اعلان‌های فشاری می‌تواند یک استراتژی قدرتمند بازاریابی تلفن همراه باشد!

پیام‌های درون‌برنامه‌ای نیازی به انتخاب کاربر ندارند، بنابراین پیام‌رسانی می‌تواند به کل پایگاه کاربر شما برسد. این امر پیام‌رسانی درون‌برنامه‌ای را برای جمع‌آوری اطلاعات، ایجاد اولویت‌ها و اطلاع‌رسانی به کاربران از پیشنهادات اضافی در دسترس آنها عالی می‌کند.

اگر برنامه شما صندوق ورودی دارد، می توانید از آن مانند بازاریابی ایمیلی برای ارتباطات طولانی تر و عمیق تر استفاده کنید. صندوق‌های ورودی برنامه‌ها حجم زیادی از داده‌های تحلیلی را ارائه می‌کنند و در عین حال به شما امکان می‌دهند محتوای پیام‌ها را حتی پس از ورود به صندوق ورودی کنترل کنید. این بدان معناست که می‌توانید پیشنهادها را بیشتر شخصی کنید و تجربه کاربری را بهبود ببخشید.

بازاریابی ایمیلی بهینه شده برای موبایل

بازاریابی ایمیلی مختص موبایل نیست، اما از آنجایی که اکثر کاربران گوشی های هوشمند به ایمیل خود از طریق تلفن خود دسترسی دارند، ضروری است که بازاریابی ایمیلی شما برای موبایل بهینه شود. محتوای ایجاد شده با در نظر گرفتن تلفن همراه، طراحی وب سایت واکنش گرا برای موبایل، و برنامه های تلفن همراه مارک دار، دسترسی مستقیم به سایت شما و انجام اقدامات مورد نظر را برای گیرندگان ایمیل بسیار آسان می کند!

مزایای بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهد که آن را به یک جزء بسیار مؤثر در بازاریابی دیجیتال تبدیل می کند:

1. به راحتی برای مخاطبان بزرگ قابل دسترسی است.

دستیابی به مخاطبان خود از طریق تلفن آنها یک فرم تماس فوری و بلادرنگ است که به اکثر کاربران اینترنت فوراً می رسد.

تا سال 2022، در سراسر جهان بیش از 6.5 میلیون کاربر تلفن هوشمند وجود دارد که پیش بینی می شود تا سال 2027 به بیش از 7.6 میلیون کاربر افزایش یابد. از نظر دسترسی تلفن همراه به اینترنت، 72.6 درصد از کل دسترسی به اینترنت تا سال 2025 از طریق تلفن هوشمند خواهد بود – یعنی سه. -یک چهارم کل کاربران اینترنت!

و این فقط گوشی های هوشمند است. این شامل کسانی نمی شود که از تبلت و سایر دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند.

از نظر بازاریابی پیامکی یا متنی، یک کانال بازاریابی منحصر به فرد با تلفن همراه، نرخ های باز به 98٪ می رسد که دلیل دیگری است که بازاریابی تلفن همراه یک روش بازاریابی موثر است.

2. بازاریابی بسیار مقرون به صرفه.

بازاریابی موبایلی یکی از متنوع ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای دستیابی به مخاطبان است. این به چند عامل بستگی دارد:

    محتوا و پیام‌های موجود شما به راحتی می‌توانند برای موبایل دوباره هدف‌گذاری و بهینه شوند

    اندازه صفحه‌نمایش کوچک‌تر است، به این معنی که محتوای جدیدی که برای موبایل ایجاد می‌کنید ذاتا کوچک‌تر و ساده‌تر است، که زمان کمتری می‌برد و هزینه کمتری نیز دارد.

    هدف گذاری دقیق و بازاریابی مبتنی بر مکان به شما این امکان را می دهد که تلاش های بازاریابی خود را بر روی بخش های مناسب مخاطبان خود متمرکز کنید و هزینه های تبلیغاتی هدر رفته را کاهش دهید.

    کانال‌های مخصوص موبایل مانند اعلان‌های فشاری، تبلیغات درون برنامه‌ای و پیامک یا بازاریابی متنی از ارزان‌ترین کانال‌های موجود هستند.

نکته اصلی این است که بازاریابی موبایلی در مقایسه با سایر تکنیک های بازاریابی از نظر بازگشت سرمایه، هم موثر و هم مقرون به صرفه است.

3. بازاریابی موبایلی به شما امکان می دهد از موقعیت مکانی و شخصی سازی حداکثر استفاده را ببرید.

مردم همیشه و هر جا که می‌روند گوشی‌های خود را با خود حمل می‌کنند. یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی تلفن همراه این است که شما می توانید بدون توجه به جایی که مخاطبان خود هستند با ارتباطات مرتبط به آنها دسترسی پیدا کنید.

بازاریابی مبتنی بر مکان به شما امکان می دهد اطلاعات زیادی در مورد مخاطبان خود از جمله عادات، ترجیحات، تاریخچه خرید و مکان فعلی آنها جمع آوری کنید.

این اطلاعات برای هدف گذاری دقیق و بازاریابی بسیار شخصی بسیار ارزشمند است. سپس می توانید با پیشنهادات مناسب، در زمان و مکان مناسب به بخش های مناسب از مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید!

4. بازاریابی موبایلی فوری است و امکان تراکنش های فوری و فوری را فراهم می کند.

مردم زمانی که حوصله شان سر می رود یا وقت خود را می کشند از تلفن های خود استفاده می کنند که این فرصت خوبی برای فروشندگان است. همانطور که اقلام کنار خط تسویه‌حساب در خواربارفروشی توجه شما را جلب می‌کند، بازاریابی تلفن همراه می‌تواند زمانی که افراد به دنبال چیزی جالب هستند و هیچ چیز دیگری در ذهنشان نیست، به دست شما برسد.

به یک معنا، از بی حوصلگی سرمایه گذاری می کند و مردم را به خریدهای ناگهانی تقریباً به عنوان نوعی سرگرمی ترغیب می کند. جدای از شاید بازاریابی رسانه های اجتماعی، کانال های بازاریابی باارزشی کمی وجود دارند که به شما این امکان را می دهند!

5. اشتراک گذاری، ارجاعات، و پتانسیل برای کمپین های ویروسی.

همه دوست دارند چیزهایی را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارند، به خصوص اگر جالب/سرگرم کننده باشند یا چیزی با ارزش ارائه دهند.

بازاریابی موبایلی همه چیز را بسیار قابل اشتراک‌گذاری می‌کند، که شانس ارجاع غیررسمی بین مشتریان را افزایش می‌دهد.

همچنین این پتانسیل را ایجاد می کند که محتوای شما ویروسی شود، توجه را به خود جلب کند و آگاهی از برند را با هزینه صفر برای شما گسترش دهد.

معایب بازاریابی موبایلی

در حالی که بازاریابی تلفن همراه مزایای بزرگی را ارائه می دهد، هنگام برنامه ریزی کمپین های بازاریابی تلفن همراه خود، برخی از مشکلات نیز وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

1. Immediacy به این معنی است که اتاق تکان دادن برای رفع خطاها وجود ندارد.

بازاریابی موبایلی طبیعتاً یک روش ارتباطی فوری/زمان واقعی است. اگر اشتباهی در پیام خود مرتکب شوید، زمانی برای رفع آن وجود ندارد تا گیرندگان آن را ببینند، و ارسال یک خطا و به دنبال آن یک اخطار تصحیح، به سختی اولین برداشتی است که می خواهید ایجاد کنید!

2. به اشتراک گذاری آسان و پتانسیل ویروسی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

پتانسیل این که محتوای شما خیلی سریع به اشتراک گذاشته شود، در زمینه مناسب بسیار عالی است. با این حال، در زمینه اشتباه، می تواند یک مسئولیت بزرگ باشد. اگر محتوای شما به دلایلی به اشتراک گذاشته می‌شود که بازتاب ضعیفی بر برند شما دارد، می‌تواند به اعتبار برند شما آسیب زیادی وارد کند که جبران آن دشوار و پرهزینه است. مطمئن شوید که تمام محتوای شما به دقت مورد بررسی قرار گرفته است و قبل از ارسال آن به تلفن همراه دیگران، همانطور که در نظر گرفته شده است، قرار می گیرد!

3. هزینه برای کاربر.

در حالی که برخی از کانال‌های بازاریابی تلفن همراه، مانند بازاریابی ایمیلی و پیامکی، می‌توانند برخی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین بازاریابی‌ها برای شما باشند، ممکن است از نظر هزینه‌های داده یا پیام متنی برای مخاطبان شما هزینه داشته باشند. این چیزی است که هنگام تدوین برنامه بازاریابی تلفن همراه خود و انتخاب استراتژی هایی که برای دستیابی به بخش های مختلف بازار هدف خود استفاده می کنید، باید به خاطر داشته باشید.

4. دسترسی محدود برای کاربران تلفن همراه غیرهوشمند.

اکثر مخاطبان هدف شما از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، اما همچنان بخشی وجود دارد که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کند و از طریق کانال‌های بازاریابی تلفن همراه که نیاز به استفاده از اینترنت یا داده دارند، به آنها دسترسی پیدا نمی‌کند. در ایالات متحده تخمین زده می شود که 80٪ از کاربران تلفن همراه گوشی هوشمند دارند، در حالی که 20٪ اینگونه نیستند. به یاد داشته باشید که این را در استراتژی خود لحاظ کنید و بر بازاریابی پیامکی/متن برای کسانی که گوشی هوشمند ندارند تمرکز کنید.

در حال حاضر، که ایده‌ای از فرصت‌های منحصر به فرد بازاریابی موبایلی ارائه می‌دهد، و تله‌های بالقوه‌ای که باید به آن‌ها توجه کنید، دارید، بیایید نگاهی به برخی از بهترین استراتژی‌های بازاریابی موبایلی بیندازیم:

12 استراتژی بازاریابی موبایلی و مثال در سال 2022.

1. طراحی وب سایت واکنش گرا که برای موبایل بهینه شده است.

وب سایت، محتوای بازاریابی و تبلیغات شما همگی باید برای موبایل بهینه شوند. این یک گام فراتر از “موبایل دوستانه” است و به معنای داشتن یک وب سایت بسیار واکنش گرا است که با در نظر گرفتن استفاده از تلفن همراه طراحی شده است.

یک وب‌سایت بهینه‌سازی شده برای تلفن همراه، تجربه مشتری عالی را برای کسانی که در تلفن‌های خود و هر دستگاه تلفن همراه دیگری مرور می‌کنند، تضمین می‌کند. همچنین باعث افزایش نرخ تبدیل و کاهش نرخ پرش می شود.

راه‌های مختلفی برای بهینه‌سازی وب‌سایت‌تان وجود دارد، مانند استفاده از پلتفرم‌های مخصوص موبایل، استفاده از HTML5، و اطمینان از سازگاری و واکنش‌پذیر بودن سایت. محتوای شما همچنین باید با در نظر گرفتن موبایل ایجاد شود و طوری ساخته شود که به راحتی قابل هضم باشد و همچنین به راحتی مقیاس شود و به سرعت بارگذاری شود.

2. محتوا و کپی مناسب برای موبایل.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، بهینه سازی موبایل به زیرساخت وب سایت شما محدود نمی شود. استفاده از محتوایی که سازگار با موبایل باشد نیز مهم است!

در اینجا چند نکته برای اطمینان از سازگاری محتوای شما با موبایل وجود دارد:

  • از تصاویر، ویدیوها و GIF با کیفیت بالا استفاده کنید. محتوای موبایل باید از نظر بصری جذاب و جالب باشد.
  • کپی باید کوتاه، مختصر و دقیق باشد. از جملات کوتاه استفاده کنید، پاراگراف ها را با سرفصل ها و زیرعنوان ها تقسیم کنید، و از لیست های مرتب و نامرتب برای هر محتوایی استفاده کنید که می توان آن ها را مرور کرد.
  • از فونت های بزرگ (اندازه 14 پیکسل یا بزرگتر) استفاده کنید، زیرا اندازه فونت های کوچک در یک صفحه نمایش کوچک به سختی قابل خواندن هستند.
  • متن جایگزین، نام‌های تصویر و زیرنویس‌ها را به همه رسانه‌ها اضافه کنید تا بینندگان بتوانند ببینند اگر دانلود با اتصال داده آهسته مدتی طول می‌کشد، یا اگر مرورگر آنها به‌طور خودکار رسانه را بارگیری نمی‌کند، ببینند چیست.
  • اکثر مردم ویدیوها را در حالت بی‌صدا تماشا می‌کنند، بنابراین اضافه کردن زیرنویس برای انتقال پیام شما حتی با صدای خاموش ضروری است!

3.Opt-In (و Opt-Out) فرم.

در بازاریابی دیجیتال، به ویژه بازاریابی ایمیلی، بهترین روش این است که از گیرندگان اجازه بگیرید و مطمئن شوید که آنها نیز راهی برای انصراف دارند. بازاریابی موبایلی تفاوتی ندارد!

فرم‌های انتخاب در وب‌سایت، ایمیل‌ها، و هر شکل ارتباطی دیگری که استفاده می‌کنید به شما اجازه می‌دهد با افراد تماس بگیرید و به شما کمک می‌کند لیست ایمیل و پیامک خود را افزایش دهید. می‌توانید از یک پاپ‌آپ ساده استفاده کنید یا می‌توانید از چیز پیچیده‌تری استفاده کنید، مانند پیشنهاد آهن‌ربایی سرب با دانلود رایگان منبع در ازای آدرس ایمیل یا شماره تلفن.

به طور مشابه، داشتن یک گزینه انصراف حیاتی است. اگر کسی بداند که می تواند انصراف دهد، به احتمال زیاد اطلاعات تماس خود را به شما می دهد. آنها همچنین به احتمال زیاد خود را از لیست ایمیل یا پیامک شما حذف می کنند، که باعث می شود وقتی دیگر پاسخگو نیستند این کار را برای آنها انجام دهید.

لیست‌های مخاطبی که مرتباً پاک می‌شوند دارای نرخ باز و CTR بالاتری هستند که مواردی مانند شهرت ایمیل و قابلیت تحویل را بهبود می‌بخشد.

4. بازاریابی پیامکی/پیام متنی.

وقتی صحبت از کمپین های بازاریابی تلفن همراه می شود، بازاریابی پیامکی و پیامک ها واقعاً مؤثر هستند. آنها بسیار مقرون به صرفه هستند، و پیامک نزدیک به 100٪ نرخ باز است!

پیام‌های متنی برای پیشنهادات حساس به زمان و ایجاد حس فوریت عالی هستند. به گفته تاتانگو، 90 درصد پیامک های بازاریابی تنها در عرض 3 دقیقه و 99 درصد در 20 دقیقه اول باز می شوند.

برای استفاده حداکثری از بازاریابی متنی/ پیامکی خود، شرکت‌ها و انصراف‌ها را در نظر بگیرید و از کوپن‌ها استفاده کنید – کوپن‌های دیجیتال، مانند کد تخفیف یا پیوند به یک پیشنهاد انحصاری، بیشتر از کوپن‌های هر کانال بازاریابی دیگر استفاده می‌شوند.

5. تبلیغات رسانه های اجتماعی پولی.

بازاریابی رسانه های اجتماعی به یک کانال بازاریابی پیشرو تبدیل شده است و برای بازاریابی تلفن همراه عالی است، به طوری که 76٪ از کاربران با استفاده از دستگاه تلفن همراه به رسانه های اجتماعی دسترسی دارند.

تبلیغات رسانه‌های اجتماعی را در برنامه‌های بازاریابی موبایلی و رسانه‌های اجتماعی خود بگنجانید و برخی از تست‌های A/B را انجام دهید تا مشخص کنید کدام پلتفرم‌ها بهترین عملکرد را برای برند شما دارند.

تبلیغات راه ساده ای برای هدف قرار دادن بخش های خاصی از مخاطبان شما با پیشنهادات بسیار مرتبط است. آنها همچنین برای گسترش آگاهی از برند شما و جذب فالوور برای پروفایل های رسانه های اجتماعی شما موثر هستند.

6. GIF و محتوای ویدیویی.

استراتژی‌های بازاریابی موبایلی زمانی بهترین عملکرد را دارند که با محتوای بصری تعاملی مانند GIF و ویدیو همراه باشند. مردم انتظار دارند محتوای موبایلی به راحتی قابل هضم و سرگرم کننده باشد. هیچ کس نمی خواهد صفحات و صفحات متن را روی یک صفحه نمایش کوچک بخواند!

بازاریابی ویدئویی تقریباً به سنگ بنای تمام انواع بازاریابی دیجیتال، به ویژه در رسانه های اجتماعی تبدیل شده است. ویدئو به ویژه برای بررسی و محتوای آموزشی در مورد محصولات و خدمات مفید است. تقریباً 75٪ از مردم هنگام یادگیری یک محصول جدید، تماشای یک ویدیو را به خواندن یک راهنما ترجیح می دهند.

گنجاندن ویدیو و GIF در برنامه بازاریابی تلفن همراه و استراتژی رسانه‌های اجتماعی، تعامل را افزایش می‌دهد، توجه را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند و محتوای شما را به یاد ماندنی‌تر می‌کند. همچنین هضم آن را آسان تر و برای مخاطبان سرگرم کننده تر می کند.

7. تکنیک های بازاریابی مبتنی بر مکان.

تکنیک‌های بازاریابی مبتنی بر مکان، مانند هدف‌گیری موبایل، geofencing، و هدف‌گذاری جغرافیایی، استراتژی‌های بازاریابی موبایلی ارزشمند هستند.

استفاده از داده‌های موقعیت مکانی بی‌درنگ، بینش‌هایی درباره رفتار و ترجیحات مشتری ارائه می‌دهد که می‌توانید از آنها برای تنظیم دقیق هدف خود و ارائه پیشنهادات بسیار شخصی‌سازی شده استفاده کنید.

برای کسب‌وکارها و کسب‌وکارهایی که دارای برنامه هستند، نتایج جستجوی خاص مکان به شما کمک می‌کند به افراد نزدیک دسترسی داشته باشید و از فاکتور راحتی حداکثر استفاده را ببرید.

برای بازاریابی تلفن همراه در تجارت الکترونیک، مارک هایی که پیشنهادات مبتنی بر مکان ارائه می دهند، مانند تحویل رایگان در یک منطقه خاص یا محصولاتی که باید به سرعت مانند غذا تحویل داده شوند، از بازاریابی مبتنی بر مکان بهره مند خواهند شد.

8.بهینه سازی جستجوی صوتی.

علاوه بر جستجوی صوتی در تلفن های همراه، تا سال 2022، پیش بینی می شود که بیش از 50 درصد خانه ها از بلندگوی هوشمند صوتی استفاده می کنند و این روند به سرعت در حال افزایش است.

این برای بازاریابی مهم است زیرا، طبق گفته Invoca، 43٪ از افرادی که دارای یک دستگاه صوتی فعال هستند از آن برای خرید استفاده می کنند. از این تعداد، 51٪ از جستجوی صوتی برای تحقیق در مورد محصولات، 22٪ به طور مستقیم از طریق جستجوی صوتی خرید می کنند و 17٪ از آن برای سفارش مجدد اقلام استفاده می کنند.

افراد همچنین از جستجوی صوتی برای توصیه‌های خاص مکان مانند رستوران‌های محلی، مکان‌های فروشگاه و خدمات استفاده می‌کنند. بیشتر جستجوهای صوتی منجر به تماس تلفنی با کسب‌وکاری که پیدا کرده‌اند، بازدید از وب‌سایت و بازدید از فروشگاه می‌شوند، که باعث می‌شود جستجوی صوتی یک محرک مهم برای فروش واقعی باشد، نه فقط ترافیک.

9. پشتیبانی درون برنامه ای برای بهبود تجربه مشتری.

تجربه مشتری همه چیز است. ارائه خدمات عالی به مشتری، پشتیبانی، و تجربه ای بی دردسر از انجام تجارت با شما، حفظ مشتری را بهبود می بخشد، خریدهای تکراری را افزایش می دهد و ارزش طول عمر مشتری را افزایش می دهد.

همچنین این شانس را افزایش می دهد که مشتریان دوستان و خانواده خود را به شما معرفی کنند، از شما به صورت آنلاین حمایت کنند و تجربیات مثبت خود را با برند شما در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

چیزهای زیادی برای ارائه یک تجربه عالی برای مشتری انجام می‌شود، اما وقتی صحبت از استراتژی‌های بازاریابی تلفن همراه می‌شود، می‌توانید از پیام‌رسانی و پشتیبانی درون برنامه‌ای برای بهبود تجربه هر مشتری استفاده کنید.

پشتیبانی درون برنامه ای از طریق چت زنده در وب سایت شما یا در برنامه تلفن همراه کسب و کار شما یک راه راحت و فوری برای برقراری ارتباط با مشتریان شما است. هرچه راحت تر با شما تماس بگیرند و پاسخ سریع و راه حلی آسان برای مشکلات خود دریافت کنند، بهتر است!

10. Push Notifications

برای کسب‌وکارهایی که دارای برنامه تلفن همراه هستند، اعلان‌های فشار راهی عالی برای ارسال اعلان‌ها و پیشنهادات حساس به زمان هستند و کاربران را در جریان آخرین تبلیغات شما قرار می‌دهند. وقتی کاربران اعلان‌های فشاری را انتخاب می‌کنند، این اعلان‌ها در صفحه اصلی آن‌ها ظاهر می‌شوند و نه تنها زمانی که در خود برنامه هستند.

اعلان‌های فشاری نیز برای پیام‌های رها کردن سبد خرید و تعامل مجدد مفید هستند. برای استفاده حداکثری از اعلان‌های فشاری، از عناصر سریع و آسان مانند دکمه‌ها و لینک‌های سریع استفاده کنید و پیام‌ها را کوتاه، سرگرم‌کننده و درگیر با شکلک‌ها و سایر عناصر بصری کنید.

11. پیام رسانی درون برنامه ای.

برخلاف اعلان‌های فشار، کاربران نیازی به شرکت در دریافت پیام‌ها به صندوق ورودی پیام برنامه شما ندارند. این بدان معناست که هر کاربر به طور خودکار این پیام‌ها را دریافت می‌کند و می‌توانید از آنها برای ارتباطات خودکار مانند سوار شدن، تنظیم اولویت‌ها، تبلیغات بازاریابی و فروش محصولات یا ویژگی‌های اضافی استفاده کنید.

12. کمپین های بازاریابی موبایلی شخصی شده.

شخصی سازی در بازاریابی دیجیتال، به ویژه در بازاریابی ایمیلی و موبایلی، کلیدی است. در واقع، 75 درصد از مصرف‌کنندگان بیشتر از خرده‌فروشی خرید می‌کنند که از نام آن‌ها استفاده می‌کند و بر اساس سابقه خریدشان توصیه‌هایی می‌کند.

یکی از بهترین چیزها در مورد بازاریابی تلفن همراه این است که بازاریابی شما چقدر می تواند شخصی و دقیقاً هدفمند باشد!

داده‌های کاربر تلفن همراه می‌تواند به شما کمک کند تا با استفاده از داده‌های موقعیت مکانی، تاریخچه تعامل/خرید، و برخی اطلاعات اولیه جمعیت‌شناختی، پیشنهادات بسیار شخصی‌سازی‌شده ایجاد کنید که جمع‌آوری آن‌ها زمانی که افراد در کانال‌های بازاریابی تلفن همراه شما شرکت می‌کنند به اندازه کافی آسان است.

بانک موبایل و تلفن برای بازاریابی تلفنی در ایران را چگونه بدست آورم؟

در سامانه ایده‌کاو امکانی فراهم شده است تا با جستجو بتوانیم بانک موبایل اعضای گروه‌های تلگرامی را دانلود کنیم.

چگونگی دانلود بسیار ساده است. حتما ویدئوی زیر را با دقت ملاحظه فرمایید تا بتوانید تا دقایقی دیگر بانک موبایلتون رو دانلود کنید و بازاریابی تلفنی را با اثربخشی بسیار بالایی ادامه دهید. در صورت هر مشکل یا ابهامی، حتما با ما تماس بگیرید.

طرح بازاریابی موبایلی: 3 گام برای درست کردن آن.

در حالی که استراتژی های بازاریابی موبایلی که در بالا ذکر کردیم همگی بسیار موثر هستند، اما هر استراتژی برای کسب و کار خاص شما مناسب یا کاربردی نخواهد بود.

این همان جایی است که طرح بازاریابی موبایلی شما وارد می‌شود. یک برنامه بازاریابی موبایلی خوب نقشه راه و استراتژی کلی را برای بازاریابی تلفن همراه شما، از جمله کانال‌ها و استراتژی‌هایی که استفاده می‌کنید، و اینکه چگونه بازاریابی خاص موبایل را با آمیخته بازاریابی کلی خود مرتبط کنید، مشخص می‌کند. .

هنگامی که برنامه بازاریابی تلفن همراه خود را کنار هم می گذارید، این سه مرحله شما را برای موفقیت آماده می کند:

1. بهترین استراتژی های بازاریابی موبایلی را برای استفاده انتخاب و اولویت بندی کنید.

انتخاب ترکیب مناسبی از استراتژی‌ها برای استفاده به مدل کسب‌وکار شما بستگی دارد و اینکه کجا و چه زمانی می‌خواهید به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

اهداف و اهداف بازاریابی خود را در نظر بگیرید و اینکه چگونه بازاریابی تلفن همراه می تواند به شما در رسیدن به آنها کمک کند.

به کانال‌های بازاریابی که قبلاً استفاده می‌کنید نگاه کنید و ببینید کجا می‌توانید از بازاریابی تلفن همراه برای تقویت کانال‌های مختلف مانند رسانه‌های اجتماعی یا پر کردن شکاف‌ها مانند بازاریابی مبتنی بر مکان برای تکمیل تلاش‌های کلی بازاریابی خود استفاده کنید.

شخصیت‌های قوی برای مشتریان ایجاد کنید و مکان و زمان استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه را شناسایی کنید، و اینکه چگونه می‌توانید بهترین نیازهای آنها را برآورده کنید. آیا حوصله‌شان سر رفته و در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخند؟ آیا آنها به دنبال نزدیکترین راه حل برای یک نیاز فوری هستند؟ آیا آنها رانندگی می کنند یا در خانه هستند؟

از آنجا، می‌توانید تعیین کنید که کدام استراتژی‌ها مؤثرترین و اجرای کدامیک راحت‌تر خواهند بود. با آن‌ها شروع کنید، و می‌توانید در حین پیشرفت، موارد بیشتری را اضافه کنید (و مواردی را که نتیجه‌ای را نشان نمی‌دهند کاهش دهید!).

2. بودجه خود را در نظر بگیرید و از استراتژی های بازاریابی موبایلی رایگان یا کم هزینه نهایت استفاده را ببرید.

یکی از بزرگترین مزیت های بازاریابی موبایلی مقرون به صرفه بودن آن است! با انتخاب استراتژی‌های رایگان، مانند ادعای موقعیت مکانی خود در Google و سایر فهرست‌های خاص مکان، یا استراتژی‌های کم‌هزینه مانند بازاریابی پیامکی، بهترین استفاده را ببرید.

همچنین باید از تمام اطلاعاتی که در دسترس شماست استفاده کنید تا شخصی‌سازی و هدف‌گیری دقیق را افزایش دهید تا هزینه‌های تبلیغاتی تلف شده را کاهش دهید و بازگشت سرمایه خود را افزایش دهید.

در نظر گرفتن هزینه‌ها و صرفه‌جویی‌های احتمالی در برنامه بازاریابی تلفن همراه به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ای ایجاد کنید که پایدار باشد و از هر بودجه‌ای که در دسترس دارید حداکثر استفاده را ببرد.

3. کانال های بازاریابی فعلی خود را برای موبایل بهینه کنید.

تمام کانال های بازاریابی موجود خود را انتخاب کنید و آنها را برای تلفن همراه بهینه کنید – به خصوص وب سایت، تبلیغات جستجو، ایمیل و بازاریابی رسانه های اجتماعی.

شما می‌توانید از مزایای بازاریابی موبایلی به سادگی با ساختن کاری که انجام می‌دهید از قبل سازگار با موبایل استفاده کنید. این ساده‌ترین و آسان‌ترین راه برای شروع بازاریابی تلفن همراه است، حتی اگر منابع لازم برای شروع کمپین‌های جدید به‌طور خاص برای موبایل را ندارید.

علاوه بر اینکه وب‌سایت خود را واکنش‌گرا و برای موبایل بهینه می‌کنید، به محتوا و پیام‌های خود نگاه کنید و آن‌ها را برای نمایشگرهای کوچک و موبایلی ریز کنید. شروع کوچک و ایجاد آهسته به شما این امکان را می دهد که اطلاعات جمع آوری کرده و لیست ها را قبل از اینکه به استراتژی های بازاریابی موبایلی جدید منشعب شوید، جمع آوری کنید.

حتی چیزهای ساده ای مانند افزودن یک لیست پیامک به ایمیل های بازاریابی خود و در وب سایت شما نیز می تواند به شما کمک کند.

نظرات نهایی در مورد استراتژی های بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی جزء قدرتمند بازاریابی دیجیتال است که نمی توان آن را نادیده گرفت. این ارزان است، به راحتی می تواند در استراتژی بازاریابی کلی شما گنجانده شود، و بسیار موثر است. هنگامی که از ترکیب مناسبی از استراتژی‌های بازاریابی موبایلی استفاده می‌کنید و یک برنامه بازاریابی تلفن همراه خوب را تدوین می‌کنید، می‌توانید با محتوای بازاریابی بسیار مرتبط، متنی و شخصی‌شده، در هر کجا و در هر زمان به مخاطبان هدف خود برسید.

امروز، ما برخی از بهترین استراتژی‌ها و مثال‌های بازاریابی تلفن همراه، و همچنین سه مرحله ضروری را که باید هنگام ایجاد طرح بازاریابی تلفن همراه خود انجام دهید، پوشش داده‌ایم.

اصل این مقاله در این آدرس آمده است که در ایده‌کاو ترجمه شده است

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد: 0

پر استفاده ترین خدمات

دیگر مقالات حوزه ممبر تلگرام هدفمند سامانه ایده‌کاو:

  1. خرید ممبر
  2. خرید ممبر گروه تلگرام
  3. خرید ممبر واقعی
  4. بانک شماره موبایل تلگرام

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید