اثر بازاریابی پیامکی بر کسب و کارها

اثر بازاریابی پیامکی بر کسب و کارها

لذا هرچند با گسترش شبکه‌های اجتماعی بیشترین توصیه به کسب‌وکارها، انجام تبلیغات مثلا در اینستاگرام می‌باشد، ولی با استخراج تلفن‌های مشتریان قدیمی و مخصوصا مشتریان جدید، می‌توان توجه حجم بسیاری از مخاطبان را به کسب‌وکارمان جلب کنیم

برند سازی (معرفی برند)

کافی هست شما قبلا تنها یکبار از فروشگاهی خرید کرده باشید. مسلما پس از چند هفته نام آن فروشگاه و خدماتش را فراموش می‌کنید. ولی چنانچه آن فروشگاه به مناسبت‌های مختلف با شیوه‌های جذاب و نوآورانه، پیامک‌های مناسبی برای شما ارسال کند، پس از چند بار تکرار آن فرآیند، نام آن فروشگاه را دیگر فراموش نخواهید کرد. لذا با ارسال پیامک می‌توان ایجاد برند و ماندگاری آن برند را در ذهن مخاطبان تثبیت کرد.

نرخ تبدیل بالا

محاسبه نرخ تبدیل بسته به هدفی هست که در بازاریابی وجود دارد. مثلا زمانی که پیامک به تعداد زیادی از مخاطبان ارسال می‌شود، نرخ تبدیل درصد افرادی است که پس از دریافت پیامک وارد سایت می‌شوند.

مثلا چنانچه در پیامک به جای لینک سایت لینک صفحه اینستاگرام قرار داده شده باشد، پس از ورود افراد به صفحه اینستا، بسته به  جذابیت صفحه اینستاگرام، درصد افرادی که ما رو فالو می‌کنند نسبت به افرادی که وارد صفحه اینستاگرام شده‌اند، بیانگر نرخ تبدیل در فالو شدن است. در بازاریابی پیامکی چنانچه تلفن افرادی که پیامک برایشان ارسال می‌شود هدفمند جمع‌آوری شده باشد، درصد بسیاری از آنها لینک را کلیلک می‌کنند و حداقل این شانس برای ما فراهم می‌شود که یکبار با کالا و خدمات ما آشنا شوند.

 

می‌‌توان گفت که بازاریابی پیامکی، برای هر کسب‌وکاری مناسب است. فرض کنید شما در شهرتان فروشگاه پوشاک دارید و برای کسانی که تا حالا از شما خرید نکرده‌اند، یعنی در لیست مشتریان شما نیستند، پیامکی با این متن ارسال کنید:

همشهری گرامی

اولین خرید شما از فروشگاه آنو با 30% تخفیف
بلوار تیمسار فلاحی، روبروی پارک آزادگان

تنها هدفمندی که در sms مارکتینگ بالا وجود دارد، ارسال آن به همشهریان است. آیا برای کسب‌وکاری که فروشگاهی افتتاح کرده است، ارسال پیامک به طیف وسیعی از همشریان، غیر از اینکه می‌تواند سبب جذب مشتریان اولیه خوبی شود، نمی‌تواند جهت شناسایی کسب‌وکارش موثر باشد؟

مسلما هر تبلیغاتی چنانچه هدفمند انجام شود، می‌تواند اثربخشی بسیار بالایی داشته باشد و پس بازاریابی پیامکی هم از این قاعده مستثنی نیست. لذا می‌توان نتیجه گرفت که بازاریابی پیامکی برای کسب‌وکارهایی که موفق به جمع‌آوری تلفن همراه مشتریان قبلی خود شده‌اند و از آنها اجازه گرفته‌اند تا طی مناسبت‌های مختلف، آنها را از طرح‌های مختلف فروش خود آگاه کنند، بسیار عالی است. همچنین اگر کسب‌وکاری بتوانید تلفن افرادی را به دست بیاورد که بخش کوچکی از جامعه هستند و خدمات آن کسب‌وکار برای آن افراد بسیار مفید است، بازاریابی پیامکی در اینجا نیز بسیار مفید است.

ما در ایده‌کاو به دنبال آن هستیم تا با شناسایی گروه‌های تلگرامی بتوانیم جامعه مشتریان هدف هر کسب‌وکاری را به خوبی معرفی کنیم. لذا ارسال پیامک، پیام در واتساپ یا پیام صوتی برای اعضای این گروه‌های تلگرامی، می‌تواند هم برای آن کسب‌وکار مشتریان جدیدی به همراه داشته باشد و هم دریافت‌کنندگان پیامک از شناختن شخصی که نیاز های او را با هزینه بهتر تامین می‌کند، خوشحال می‌شوند.

در خواست مشاوره و بازاریابی


بیشتر بخوانید:

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید