دریافت لینک خصوصی تلگرام+ تفاوت های لینک عمومی و خصوصی

در تلگرام، گروه دو حالت اختصاصی و عمومی می‌تواند داشته باشد.برای دریافت لینک خصوصی تلگرام در ابتدا پس از ایجاد گروه، به صورت پیش‌فرض گروه اختصاصی است و می‌توان برای لینک اختصاصی ایجاد کرد. لینک اختصاصی تنها مخصوص به گروه نیست و برای کانال تلگرامی هم می‌توان لینک اختصاصی را ایجاد کرد. لذا داشتن لینک اختصاصی به معنای این نیست که گروه حتما اختصاصی یا پرایویت (private) می‌باشد.

در این پست آموزش ساخت لینک کانال خصوصی تلگرام را به‌صورت کامل تهیه کرده‌ایم.کانال در تلگرام به صورت پیشفرض عمومی هست. لذا در هنگام ساخت کانال، برای آن لینک عمومی ایجاد می‌شود. اما گروه پس از ایجاد به صورت اختصاصی هست. یعنی تنها افراد می‌توانند گروه را ببینند و یا عضو گروه شوند که به گروه دعوت شده باشند. گروه پس از ایجاد هیچ لینکی ندارد و می‌تواند در قسمت مدیریت گروه، درخواست ایجاد لینک را داد تا لینک جوین (لینک اختصاصی) گروه ایجاد شود.گروه پس از ایجاد می‌تواند به صورت گروه عمومی تغییر کند. لذا همانند کانال می‌توان برای آن نام بامعنایی انتخاب کرد.

باید توجه داشته باشید، چه گروه و چه کانال پس از اینکه از عمومی به اختصاصی تغییر کنند، نام عمومی آن آزاد می‌شود و  ممکن است چنانچه مجدد بخواهیم گروه یا کانال را عمومی کنیم، نام عمومی قبلی آن  دیگر در دسترس نباشد.

بیشتر بخوانید: اضافه کردن گروه discuss به کانال تلگرام +آموزش ویدئویی ? 

همچنین زمانی که گروه به صورت عادی تعریف می‌شود، از آنجایی به صورت اختصاصی است، اعضای جدیدی که وارد گروه می‌شوند، پست‌های قبلی گروه را نمی‌بینند. در مدیریت گروه می‌توان تنظیم کرد که اعضای جدید گروه، پست‌های قبلی گروه را ببینند. باید توجه داشته باشید چنانچه تنظیم کرده باشید که اعضای جدید گروه، پست‌های قبلی گروه را ببینند، این قاعده برای پست‌هایی که از این به بعد منتشر می‌شود، اعمال می‌شود. لذا برای مشاهده پست‌های قبلی، پس از این تنظیم، باید مجدد آنها را در گروه ارسال کنیم.

آموزش دریافت لینک اختصاصی

برای ساخت لینک اختصاصی در کانال مراحل زیر را طی کنید

  • ابتدا وارد کانالتان شده و در تنظیمات روی mangage channel  کلیک کنید.
  • در مرحله بعد وارد قسمت channel type شوید.

  • دایره دومی یا private channel  رو انتخاب کنید و لینک نمایش داده شده را کپی کنید.


خرید ممبر واقعی گروه تلگرام

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

چند نکته

  1. لینک‌های اختصاصی با t.me/joinchat شروع می‌شوند ولی لینک‌های عمومی با t.me/ شروع می‌شوند. مثلا فرض کنید که لینک عمومی شما t.me/idekav باشد. شما علاوه بر این روش نمایش می‌توانید گروه یا کانال خودتون رو با @idekav نیز در تلگرام معرفی کنید.
  2. البته باید توجه داشته باشیم که @idekav در خارج از برنامه تلگرام معنای خاصی ندارد. چراکه بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز مانند ایسنتاگرام، صفحات خودشون رو با همین شیوه استفاده از @  معرفی می‌کنند. لذا چنانچه می‌خواهید در ایمیل یا پیامک لینک کانال یا گروه خودتوان رو معرفی کنید از t.me/idekav استفاده کنید. برای اینکه مثال بالا را تکیمل کنم، من برای کانال @idekav علاوه بر لینک عمومی، لینک خصوصی به صورت t.me/joinchat/ AAAAAER1oB9hZIxLnRGvbQ را نیز ایجاد کرده‌ام.
  3. لینک عمومی همچنین دارای این قابلیت هست که فردی که کلیک می‌کند، بدون اینکه کلیک کند می‌تواند پست‌های گروه و یا کانال شما رو مشاهده کند. ولی با ارسال لینک اختصاصی، کاربر تلگرام حتما باید در گروه یا کانال عضو شود تا بتواند مطالب آن را ببینید. لذا از آنجایی که عضویت افراد جدید در گروه و کانال تلگرامی برای مدیران کانال و گروه جذابیت بالایی دارد
  4. پیشنهاد می‌شود گروه و کانال هم لینک خصوصی و هم لینک عمومی داشته باشند و در انتهای پست‌ها لینک اختصاصی قرار گیرد تا افراد جدیدی که پست را مشاهده می‌کنند، برای مشاهده پست‌های دیگر، در گروه یا کانال عضو شوند.

گروه هم می‌تواند لینک عمومی داشته باشد؟

در گذشته تنها کانال‌ها می‌توانستند لینک عمومی داشته باشند اما مدتی هست که گروه‌ها نیز می‌توانند لینک عمومی داشته باشند. داشتن لینک عمومی از آن جهت مزیت دارد که برای معرفی گروه نیاز نیست لینک خصوصی که حرف‌هایش معنای مشخصی ندارند را برای دیگران ارسال کنیم. مثلا برای گروه پروژه ایده‌کاو لینکی به صورت @idekavGroup ارسال می‌شود. همچنین مزیت دیگری که دارد چنانچه عنوان گروه را “گروه ایده‌کاو” گذاشته باشیم و دقیقا همین عبارت در بخش جستجوی تلگرام جستجو شود، گرو ایده‌کاو پیشنهاد داده می‌شود. لذا داشتن لینک عمومی می‌تواند سبب شود تا دیگران ما را در تلگرام راحت‌تر پیدا کنند و در نتایج جستجوی تلگرام بیاییم.

البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که گروه می‌تواند هم لینک عمومی و هم لینک خصوص داشته باشند. البته شاید این پرسش مطرح شود که با داشتن لینک عمومی چه نیازی به لینک خصوصی هست. چنانچه فردی قبلا در گروه شما عضو نبوده باشد و لینک خصوصی گروه شما را دریافت کند، برای دیدن محتواهای گروه، حتما باید در گروه عضو شود. ولی در لینک عمومی، برای مشاهده محتواهای گروه، نیازی به عضویت در آن نیست. لذا توصیه می‌شود برای آنکه میزان عضویت افراد در گروه بیشتر شود، لینک خصوصی در کمپین‌های تبلیغاتی ارسال شود.

 

ساخت لینک عمومی گروه

برای ساخت لینک عمومی برای گروهتان وارد تنظیمات گروه شده و نوع گروه را به عمومی تغیر دهید. در این قسمت لینک مورد نظر خود را نوشته و تیک تنظیمات را می‌زنید. در صورتی که  زبان تلگرام شما انگلیسی باشد از manage group>> group type >> public group  وارد شوید.

ساخت لینک عمومی دقیقا مشابه ساخت لینک اختصاصی می‌باشد فقط در اخرین مرحله روی “گروه عمومی | public group” کلیک کنید.

 

لینک جوین یا لینک عمومی

امکان دارد که این سوال مطرح شود که لینک جوین (لینک خصوصی) بهتر است یا لینک عمومی و همچنین چه تفاوتی میان لینک جوین با لینک عمومی وجود دارد.

پیشنهاد می‌شود حتما برای گروه هم لینک عمومی و هم لینک خصوصی داشته باشید. البته زمانی که گروه‌تان اختصاصی هست و نمی‌خواهید افراد غریبه وارد آن شود، از ساختن لینک عمومی و حتی خصوصی اجتناب کنید. چراکه با داشتن لینک عمومی، دیگران با جستجوی نام گروه شما در تلگرام، آن را پیدا می‌کنند و عضو می‌شوند. همچنین چنانچه لینک خصوصی شما برای دیگران ارسال شود، افرادی که نمی‌خواهید نیز به گروه شما اضافه می‌شوند. بنابراین در این موارد که می‌خواهید افراد خاصی که مورد تایید شما هستند، برای گروه لینک عمومی و لینک جوین یا خصوصی تعریف نکنید.

لینک جوین مشکلی که دارد این هست که اگر از آن خواسته باشید در تبلیغات استفاده کنید و به هر دلیلی، خواسته و یا ناخواسته لینک جوین گروه را تغییر دهید، لینک جوین قبلی دیگر قابل استفاده نمی‌باشد.

لینک جوین برای کانال نیز قابل تعریف است. علت اصلی که برای کانال لینک جوین ساخته می‌شود آن است که افرادی که لینک برای آنها ارسال می‌شود، نتوانند پست‌های کانال را مشاهده کنند مگر آنکه در آن عضو شوند. لذا برای تبلیغات کانال پیشنهاد می‌شود لینک جوین آن ایجاد شود و در تبلیغات ارسال شود.

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

برچسب:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست