چگونه گروه تلگرامی را مدیریت کنیم؟+[نکات مدیریت گروه تلگرام ]

مدیریت گروه تلگرامی برای موفقیت آن بسیار اهمیت دارد. لذا چنانچه شما مدیر گروهی تلگرامی هستند، بسیار اهمیت دارد تا گروه را در جهت اهدافش مدیریت کنید و اجازه ندهید توسط دیگر کاربران  هرج‌ومرج در گروه ایجاد شود. در ادامه چند روش کاربردی برای مدیریت گروه در تلگرام آورده می‌شود:

1) تنظیم کردن عدم ارسال پیام توسط اعضای عادی گروه

در تنظیمات تلگرام، بخشی وجود دارد که در آن می‌توان مشخص کرد که مثلا اعضای عادی گروه قط بتوانند اعضای جدید به گروه اضافه کنند. با این تنظیم، گروه شما مشابه کانال می‌شود و اعضای عادی گروه جایی برای گذاشتن پیام ندارند.

2) تنظیم کردن فاصله زمانی پیام گذاشتن اعضا

در تنظیمات تلگرام، بخشی وجود دارد که در آن می‌توان مشخص کرد که مثلا اعضای عادی بتوانند هر یک ساعت یکبار پیام در گروه ارسال کنند. لذا اعضا در این فاصله زمانی، پیام‌هایی کاربری ارسال می‌کنند و اعضایی از گروه که پیام‌های مزاحم ارسال می‌کنند نمی‌توانند این کار را با تکرار زیاد انجام دهند.

بیشتر بخوانید
مدیریت کانال تلگرام

3)فیلتر کردن اعضایی اسپم

اعضایی از گروه که پیام‌های مزاحم ارسال می‌کنند را همان زمان که پیامشان را پاک می‌کنید، دیگر پیام‌های آنها را هم پاک کنید و آنها را از گروه اخراج کنید

4) استفاده از ربات برای مدیریت گروه

ربات‌های متعددی هستند که وظیفه مدیریت گروه را بر عهده می‌گیرند. مثلا در ربات می‌توان تنظیم کرد که مثلا از ساعت 10 شب تا 8 صبح پیامی در گروه ارسال نشود. لذا در این ساعت‌های چنانچه پیامی در گروه ارسال شود، به سرعت توسط ربات پاک می‌شود. البته چنین ربات‌هایی، تنظیمات متعددی دارند که بسیاری از آنها مفید است.

5) افزودن ادمین به گروه

برای اینکار می‌توانید از دوستان و همکارانتان استفاده کنید. آنها را به عنوان ادمین به گروه اضافه کنید تا در زمان‌هایی که شما در گروه فعال نیستید، مدیریت گروه را انجام دهد.

اگر بانک شماره موبایلی دارید و نمی‌دانید به چه صورتی آن را به گروه تلگرامی خود اضافه کنید، افزودن بانک شماره به تلگرام را مطالعه کنید. و با شیوه کار آن آشنا شوید.


امکانات تلگرام برای مدیریت گروه تلگرامی

تلگرام برای مدیریت گروه امکانات به نسبت مناسبی دارد. مثلا در گروه می‌توان تعریف کرد که اعضای عادی گروه، نتوانند پست قرار دهند. با این تنظیم، اعضای عادی گروه جایی برای قراردادن پست در گروه مشاهده نمی‌کنند. لذا در برخی کاربران این احساس منتقل می‌شود که در کانال عضو هستند. برای این کار در تنظیمات گروه در قسمت permissions یا دسترسی ها  تظیمات زیر را مطابق تصویر اعمال کنید.

در گروه به صورت پیش‌فرض اعضا می‌‌توانند اعضای جدید را به گروه اضافه کنند. فعال بودن این گزینه امکان بسیار خوبی هست زیرا به رشد و توسعه گروه، کمک زیاد می‌کند. اما در برخی مواقع گروه حالتی اختصاصی دارد و مدیر می‌خواهد اعضای جدید توسط خودش به گروه اضافه شوند. لذا در این موارد، امکان اضافه کردن دیگر اعضا توسط اعضای عادی گروه، برداشته می‌شود. برای این کار در قسمت دسترسی ها تیک add members یا افزودن اعضا  را بردارید

در گروه به صورت پیش‌فرض، افراد جدیدی که عضو گروه می‌شوند، پیام‌های قبلی گروه را نمی‌بینند. این قابلت احتمالا برای حفظ حریم خصوصی اعضای قبلی گروه در پست‌هایی که ارسال کرده‌اندو می‌باشد. ولی پیشنهاد من این است که پس از ساخت گروه، این گزینه پیش‌فرض تغییر داده شود تا اعضای جدید بتوانند محتواهای قبلی گروه را مشاهده کنند و اطلاعات کافی در زمینه کاری گروه بدست آورند

 

در خواست مشاوره تبلیغات در تلگرام

 

هر گروهی پس از ایجاد لینکی برای عضویت ندارد. لذا با این پیش‌فرض، اعضای عضو گروه صرفا می‌توانند اعضای جدید را اضافه کنند. لذا توصیه می‌شود پس از ایجاد گروه، در بخش مدیریت گروه، گزینه ایجاد لینک دعوت را بزنید تا بتوانید با ارسال آن برای دوستانتان و یا ارسال در سایر کانال‌‎ها و گروه‌ها و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی، دیگران بتوانند با کلیک بر روی آن، عضو گروه شما شوند

گروه‌های تلگرامی پس از ایجاد به صورت پیش‌فرض خصوصی هستند. یعنی یا اعضای جاری می‌توانند دیگر اعضا را اضافه کنند و یا با استفاده از لینک دعوت اختصاصی، که در قبل توضیح دادیم، اعضا می‌توانند عضو شوند. برای گروه می‌توان نامی با معنا همانند کانال تعریف کرد. برای اینکار در قسمت تنظیمات گروه، آن را عممومی انتخاب کنید و سپس نامی با معنا برای گروه درنظر بگیرید. البته نامی که انتخاب می‌شود، نباید قبلا توسط کاربران دیگر و یا کانالها و گروه‌های عمومی دیگر استفاده شده باشد.

فرصت استثنایی: خرید ممبر تلگرام 

ذکر این نکته مفید است که اگر ابتدا بری گروه لینک دعوت ایجاد کنید و سپس گروه را عمومی کرده و لینک عمومی برای آن ایجاد نمایید، لینک اختصاصی قبلی همچنان فعال است

در گروه این تنظیمات وجود دارد که کاربران زودتر از فاصله زمانی مشخصی، مثلا یک ساعت نتوانند در گروه صحبت کنند. با این تنظیم بدون استفاده از ربات می‌توان نظم خوبی به مطالب منتشر شده توسط کاربران داد

تنظیمات گروه تلگرام

تنظیمات گروه تلگرام بخش­های مختلفی دارد. هر کدام از این بخش­ها نیز امکانات خاصی دارند. اگر در گروه­های تلگرامی فعالیت دارید، لازم است آشنایی کلی با تنظیمات گروه­ها داشته باشید.

با انتخاب گزینه سه نقطه از بخش بالایی صفحه، چندین گزینة مختلف نمایش داده می­شوند:

 • به منظور بی­صدا کردن اعلان­های گروه، می­توانید گزینه mute را فعال کنید.
 • اگر به هر دلیل نیاز به پاک کردن حافظه گروه دارید، گزینه پاک کردن حافظه را انتخاب کنید.
 • در صورتی که بخواهید از گروه خارج شوید و آن را حذف کنید، می­توانید از گزینه delete and leave group استفاده کنید.
 • همچنین برای پیدا کردن هشتگ یا متن مورد نظر در قسمت چت، لازم است وارد قسمت search شوید.

در قسمت Edit تنظیمات گروه تلگرام نیز، چندین گزینة مختلف را مشاهده می­کنید. از قابلیت­های این قسمت می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییر دادن نام گروه
 • قرار دادن فایل ویدئویی کوتاه یا تصویر
 • وارد نمودن توضیحات کوتاه در قسمت Description

قسمت دیگر تنظیمات با نام group type نشان داده شده است. از امکانات این قسمت، می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعیین این که گروه private باشد یا public group
 • شر کردن و یا کپی کردن لینک گروه از طریق بخش invite link
 • مخفی نمودن چت­ها از دید تازه واردین در قسمت chat history for new members
 • فعال یا غیر فعال نمودن ری اکشن­ها در بخش reactions

و اما در قسمت permissions می­توانید اختیارات اعضای گروه مد نظرتان را کنترل کنید:

 • مدیریت و بررسی اعضای گروه از قسمت members
 • اضافه کردن اعضا به گروه از طریق بخش invite link
 • انتخاب ادمین جدید یا حذف ادمین قبلی از طریق بخش Administrators

اختیارات ادمین گروه تلگرام

برای آن که بتوانید از تمامی امکانات و اختیارات ادمین گروه تلگرامی استفاده کنید، لازم است در ابتدا تلگرام خود را به آخرین نسخه ارائه شده آپدیت کنید. برای دسترسی به امکانات گروه، در صفحه گروه، بخش تنظیمات را انتخاب کنید.

در بخش Manage Group، گزینه­ای به نام Administrators وجود دارد. از طریق این بخش می­توانید اختیاراتی که در اختیار ادمین قرار دارد را ببینید. گزینه­های مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن­ها می­توانند قابلیت­ها و دسترسی­هایی را برای ادمین فعال یا غیرفعال کنند.

حذف کاربران از گروه، ایجاد محدودیت برای اعضای مختلف گروه، افزودن ادمین جدید و … از اختیارات ادمین گروه تلگرام است.

اگر وارد لیستی شوید که اعضای گروه را نشان می­دهد، می­توانید برخی از آن­ها را در صورت نیاز از گروه حذف کنید. تنها کافی است پروفایل فرد مورد نظر را چند لحظه نگه دارید و گزینه Remove from group را انتخاب کنید.

برای محدود کردن اعضای گروه نیز کافی است سه نقطه کناری اسم آن­ها را انتخاب کنید. در پنجرة جدید، گزینه Restrict User را انتخاب کنید. اکنون تنظیمات مختلفی همچون قابلیت خواندن پیام، ارسال پیام، ارسال فایل تصویری و صوتی، ارسال گیف و استیکر، ارسال مطالب لینک دار یا لینک گروه توسط کاربران و غیر فعال نمودن دسترسی آن­ها در بازة زمانی خاصی را در اختیار دارید.

همچنین اگر روی پروفایل هر کدام از ادمین­های گروه که کلیک کنید، می­توانید از طریق گزینه­های زیر دسترسی­های آن­ها را تغییر دهید:

 • توانایی تعیین ادمین جدید درقسمت Add New Admin
 • توانای پین نمودن پیام در قسمت Pin Messages
 • امکان بن کردن اعضای گروه در قسمت Ban Users
 • امکان حذف نمودن پیام­ها توسط ادمین در قسمت Delete Messages
 • تغییر دادن اطلاعات گروه در قسمت Change Group Info

 

 

سوالات متداول

سیاست های موفق در مدیریت گروه تلگرامی

مدیرت و  راهبری افراد در فضای واقعی کاری بسیار مهم و دشوار است حالا تصور کنید که بخواهید گروهی با ۱۰ هزار نفر عضو که شامل همه اقشار فرهنگی، سنی و مالی می‌شود را مدیریت کنید. قطعا شرایط بسیار سخت تری در انتظار شماست زیرا شما شناخت محدود تری نسبت به این افراد دارید. که در این مقاله به صورت مفصل توضیح داده ایم.

رمز موفقیت ادمین های گروه های  معروفی تلگرامی با تعداد اعضای زیاد

یکی از سخت‌ترین کارا ها مدیریت افراد در فضای مجازی است به نحوی که گروه ها زمانی که تعدادشان از ۲۰۰ ۳۰۰ کاربر فعال عبور می کند کم‌کم اختلافات بین افراد و دعوا ها شروع میشود ما در این مقاله سعی کردیم تا تجربیات چندین ادمین تلگرامی را جمع‌آوری کنیم.

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد: 15

پر استفاده ترین خدمات

دیگر مقالات حوزه ممبر تلگرام هدفمند سامانه ایده‌کاو:

 1. خرید ممبر
 2. خرید ممبر گروه تلگرام
 3. خرید ممبر واقعی
 4. بانک شماره موبایل تلگرام

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • من یه گروه تلگرام ساختم و در واقع خودم owner هستم.
  برای دعوت افراد جدید میخواهم اطلاعات قبلی گروه از بدو تشکیل گروه تا الان قابل رویت باشد.
  گزینه hidden را هم برداشتم و visible را انتخاب کردم.
  ولی هر کسی را به گروه add میکنم بازم چت های قبلی را نمیاره براشون.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید