sms مارکتینگ یا ایمیل مارکتینک

sms مارکتینگ یا ایمیل مارکتینک

بازاریابی پیامکی (اس ام اس مارکتیگ) یا ایمیل مارکتیگ، کدام یک گزینه بهتری است. در این مقاله سعی داریم میان این دو سبک تبلیغات مقایسه‌ای داشته باشیم.

راند اول 

در ایمیل مارکتینگ برخلاف sms مارکتیگ می‌توان متن به همراه شکل مشابه صفحه وب طراحی کرد و در آن لینک‌های مختلفی برای هدایت مخاطب قرار داد. ولی در بازاریابی پیامکی، متن پیامک کوتاه است و باید این محدودیت را مدنظر قرار داد.

راند دوم

افراد زیادی هستند که هرچند زمان‌های بسیاری از اینترنت استفاده می‌کنند ولی عملا از ایمیل استفاده نمی‌کنند. استفاده از ایمیل به قشر خاصی از جامعه محدود می‌شود و مثلا چنانچه شما بازرگانی کاشی و سرامیک داشته باشید، سازندگان و پیماران کمی هستند که ایمیل فعالی داشته باشند و از آن استفاده کنند. ولی مثلا چنانچه شما آموزش برنامه‌نویسی می‌دهید، مخاطبین زیادی هستند که به خدمات شما نیاز دارند و البته ایمیل خودشو رو هم چک می‌کنند.

بیشتر بخوانید
بانک شماره موبایل داروخانه ها

راند سوم

پیدا کردن شماره تلفن همراه مخاطبین (حداقل در ایران)، آسان‌تر از یافتن ایمیل‌های مخاطبین است. لذا دسترسی به لیست مخاطبین در بازاریابی پیامکی نسبت به ایمیل مارکتینگ آسان‌تر است.

بیشتر بخوانید
بانک موبایل شهریار

راند چهارم

مسلما هزینه ارسال ایمیل کمتر از هزینه ارسال پیامک است و در بسیاری از موارد، ارسال ایمیل(در تعداد کم) به صورت رایگان انجام می‌شود.

راند پنجم

بازاریابی اجازه‌ای را در ایمیل‌مارکتینگ بسیار راحت‌تر از بازاریابی پیامکی می‌توان اجرا و پیاده‌سازی کرد. لذا در انتهای بیشتر ایمیل‌های تبلیغاتی و یا خبرنامه‌ای، امکانی برای حذ اشتراک (unsubscribe) وجود دارد ولی چنین امکانی در انتهای هر پیامک کار هزینه‌بری می‌باشد و مدیریت آن نیز در بازاریابی پیامکی نسبت به بازاریابی ایمیلی مشکل‌تر می‌باشد.

بیشتر بخوانید
بانک موبایل اراک

راند ششم

پیامک به صورت آنی توسط مخاطب دریافت می‌شود. ولی ایمیل معمولا به صورت دوره‌ای توسط مشترکین ایمیل مارکتینگ چک می‌شود.

راند هفتم

در برخی مواقع پیامک می‌تواند جنبه مزاحمت آمیز برای مخاطبین داشته باشد، ولی از آنجایی که از مدت‌ها قبل، سرویس‌دهنده‌های ایمیل امکانی برای تعریف ایمیل مزاحم (اسپم) پیش‌بینی کرده‌اند، ایمیل مارکتینگ جنبه مزاحمت بسیار کمتری نسبت به sms مارکتینگ دارد

جمع بندی 

اما این پرسش اگر همچنان مطرح است که ایمیل مارکتینگ بهتر است یا بازاریابی پیامکی، پاسخ من این است که “در صورت امکان هم از ایمیل مارکتینگ و هم از بازایابی پیامکی استفاده کنید”

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد: 23

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید