10 روش برای افزایش اعضای کانال تلگرام

آموزشی
بدون دیدگاه

یکی از تفاوت‌های کانال و گروه در تلگرام آن است که در تلگرام حداکثر 200 نفر را می‌تواند گروه به صورت اد اجباری اضافه کرد. در اد اجباری، مخاطب از لیست مخاطبین ما انتخاب می‌‌شود و به گروه یا کانال اضافه می‌شود. در افزودن ممبر به گروه این محدودیت وجود ندارد و می‌تواند تا سقف تعداد اعضای گروه که 200 هزار نفر است، مخاطبین به گروه اضافه شوند. از آنجایی که کانال به صورت ذاتی وسیله‌ای برای اطلاع‌رسانی است و بهتر است مخاطبین ما در کانال ما اضافه شوند، در این مقاله به معرفی 10 روش افزایش اعضای کانال تلگرام می‌پردازیم.

افزایش ممبر کانال

افزایش اعضای کانال تلگرام از مهترین کارهایی است که هر ادمین کانال یا گروه تلگرامی بدنبال آن است. همانگونه که تاکنون تجربه کرده‌اید، تلگرام اجازه نمی‌دهد به کانال عمومی، بیش از 200 نفر را از روی مخاطبان موبایلمان اضافه کنیم. لذا برای کانال برای اینکه بیش از 200 نفر بخواهم عضو اضافه کنیم چه کاری باید انجام دهیم؟

چگونه تعداد اعضای کانال تلگرام را افزایش دهیم؟

 • تولید محتوای ویروسی

اولین روش افزایش اعضای کانال تلگرام تولید محتوای جذاب است. محتوای ویروسی با وایرال کانتنت (viral content) به هر محتوای متنی، عکس، فیلم و صوت گفته می‌شود که توسط کاربران با نرخ بالایی به اشتراک گذاشته می‌شود. لذا چنانچه شما در کانال تلگرامی‌تان محتواهای جذابی قرار دهید و آدرس کانال را نیز به خوبی در محتوا قرار دهید که قابل پاک کردن نباشد، این امر سبب می‌شود تا افراد جدید که محتوای شما را می‌بینند متوجه شوند که مرجع اصلی آن، کانال شما بوده‌است. لذا برای مشاهده دیگری محتواهای مرتبط با علائقشان، وارد کانال شما می‌‎شوند.

 • فعالیت در دیگر شبکه های اجتماعی

زمانی که در تلگرام کانال دارید، مسلما صفحه‌ای نیز در اینستاگرام دارید. در پست‌هایی که در اینستاگرام قرار می‌دهید، حتما لینک کانال تلگرامی‌تان را نیز قرار دهید و این کار را نیز در تلگرام انجام دهید و آدرس اینستاگرام را نیز در پست‌های تلگرام قرار دهید. البته نباید پست‌های کانال تلگرام و صفحه‌ اینستاگرام دقیقا مشابه هم باشند. باید ارزش افزوده‌ای ایجاد کنید که کاربران هم در تلگرام و هم در اینستاگرام شما را دنبال کنند. لذا دنبال کردن شما در هر شبکه اجتماعی بایستی مزیت مشخصی برای دنبال‌کنندگان شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید
آموزش تشخیص آنلاین بودن افراد در تلگرام

البته از انجایی که اینستاگرام محبوبیت بالایی در میان ایرانیان دارد، مثال‌های بالا مرتبط با است. لذا لینکدین، فیس‌بوک، توئیتر دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز می‌توانند در این مشارکت وجود داشته باشند.

فرصت ویژه : خرید ممبر تلگرام

 

 •  تبلغات در گروه‌های تلگرامی

یکی دیگر از روش افزایش اعضای کانال تلگرام، تبلیغات است. می‌توانیم پست‌های جذابی از کانالمان به گروه‌های تلگرامی فوروارد کنیم و یا در آن گروه‌ها درباره کسب‌وکار و خدماتمان توضیح دهیم. حتما در انتهای هر پست لینک جوین (لینک اختصاصی) کانالتان را قرار دهید تا افراد پس از کلیک کردن روی آن مستقیما در کانال شما عضو شوند

 • کمپین تولید محتوای مشترک اسیتفاده کنید

فرض کنید فعالیت کانال شما مشابه بسیاری از کانال‌های دیگر هست و برخی از این کانال‌ها، اعضایی به مراتب بیشتر از شما دارند. می‌توانید به مدیران آن کانال‌ها پیشنهاد دهید تا برای آنها و مخاطبین کانالشان مطالبی با ارزش افزوده بالایی ایجاد کنید. در تولید محتوا می‌توانید هم از لوگوی خودتان و هم از لوگوی آن کانال استفاده کنید. با این‌کار عملا افرادی که عضو آن کانال هستند، این امکان وجود دارد تا مطالب کانل شما را در گروه‌های دیگر و یا برای دوستانشان فوروارد کنند. با اینکار با توجه به اینکه لینک کانال شما در آن محتوا وجود دارد، کاربران جدیدی می‌توانند عضو کانال شما شوند.

 • ارسال پیامک

می‌توانید با ارسال پیامک قرار دادن لینک جوین کانال در انتهای پیامک، افراد را ترغیب کنید تا با زدن لینک عضو کانال شما شوند. البته از آنجایی که تلگرام فیلتر هست، اگر کسی از وی پی ان (vpn) برای گذر از فیلتر استفاده نکند، نمی‌تواند لینک کانال شما را باز کند. انشالله در مقاله دیگری، آموزش می‌دهیم که لینک جوین کانال را چگونه در انتهای پیامک قرار دهید تا افرادی هم که مثلا از پروکسی استفاده می‌کنند و یا از نسخه‌های دیگر تلگرام مانند تلگرام طلایی استفاده می‌کنند، باز هم بتوانند لینک کانال شما را در تلگرامشان باز کنند.

 • ارسال پیام مستقیم به اعضای دیگر گروه‌ها

همچنین می‌توانید به کاربران تلگرام پیام ارسال کنید و از آنها دعوت کنید تا در کانال شما عضو شوند. البته برای اینکار حتما باید مهارت داشته باشید وگرنه توسط دیگران ریپورت می‌شوید و دیگر در تلگرام نمی‌توانید برای دیگران پیام ارسال کنید.

 • تبلیغات در کانال‌های تلگرامی

بسته به نوع کسب‌وکارتان، می‌توانید با مدیران کانالهای مرتبط صحبت کنید و با پرداخت تعرفه، پست تبیلغاتی شما برای مدتی در کانال آنها قرار گیرد.

 • تبلیغات پروکسی (تبلیغات اسپانسری پروکسی)

به علت فیلتر بودن تلگرام در ایران و همچنین به دلیل محبوب بودن این پیام‌رسان در میان کاربران ایران، روش‌های مختلفی برای گذر از فیلتر وجود دارد. یکی از این روش‌ها عضویت در کانال‌های پروکسی هست. در کانال‌های پروکسی همواره کانالی در بالای کانال به عنوان اسپاسنر پین شده است. شما با پرداخت هزینه به عنوان اسپانسر، لینک کانال شما پین می‌شود و کابران اون کانال پروکسی به صورت دلخواه وارد کانال شما می‌شوند

 • تبادل  با کانال های دیگر

یکی از بهترین شیوه‌ها برای بالا بردن اعضای کانال، تبادل با دیگر کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی است. در تبادل و یا تب زدن، لینک کانال یا گروه دیگران را در کانال و یا گروهتان قرار می‌دهید و آنها نیز بسته به تفاهمی که با هم می‌کنید، لینک کانال و یا گروه شما را در کانال و گروه‌شان قرار می‌دهند. در پست دیگری بیشتر درباره نکات تبادل و تب زدن در تلگرام صحبت می‌کنیم

بیشتر بخوانید
بازار هدف ( Target market) چیست؟

 

در خواست مشاوره تبلیغات در تلگرام

مزیت کانال تلگرام نسب به گروه در چیست؟

در تلگرام کانال و گروه هرکدام برای هدف مشخصی ایجاد شده‌اند، لذا نمی‌توان برای آنها مزیتی نسبت به هم ذکر کرد. ولی در ادامه بسته به کاربردهای مختلف مزیت‌های کانال نسبت به گروه بیان شده است.

 • چنانچه ماهیت کار شما اطلاع‌رسانی هست و عملا نمی‌خواهید اعضا مشارکتی در تولید محتوا داشته باشند، استفاده از کانال پیشنهاد می‌شود.
 • در تلگرام‌های غیر رسمی که بسیاری از کاربران ایرانی تلگرام استفاده می‌کنند، برای کانال‌ها و گروه‌ها، دسته بندی مشخصی درنظر گرفته شده است. لذا اگر مخاطبین شما در کانال عضو باشند، از آنجایی که در بخش متفاوتی کانال نسبت به گروه در برنامه تلگرامشان قرار می‌گیرد، بنابراین احتمال دیده شدن پست شما بیشتر می‌‌شود.
 • پست‌هایی که در کانال قرارداده می‌شود، تعداد ویوها نیز نمایش داده می‌شود. با این نمایش عملا مشخص می‌شود که آن پست تا چه حد مورد توجه قرار گرفته است و احتمالا برای کاربران دیگر فورواد شده است.
 • در کانال، اعضا نمی‌توانند دیگر اعضا را ببینند. لذا برای کسب‌وکارهایی که نمی‌خواهند اعضای کانال و گروهشان توسط دیگران دیده شود، کانال به جای گروه توصیه می‌شود.

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست