چگونه در گروه تلگرام اد کنیم؟

گروه تلگرامی فضایی برای تبادل نظرات میان اعضا می‌باشد. چنین فضایی که افراد بتوانند با هم صحبت کنند در اینستاگرام فراهم نیست. لذا هرچند در واتساپ نیز می‌توان گروهی از افراد ایجاد کرد، ولی از آنجایی که شماره تلفن اعضای گروه برای همه مشخص است، لذا گروه تلگرامی قابلیتی است که در دیگر شبکه‌های اجتماعی فعال در ایران نمی‌توان رقیبی برای آن پیدا کرد. با این مقدمه کوتاه، بسیار اهمیت دارد تا اضافه كردن ممبر به گروه تلگرام را با دقت و برسی بیشتری انجام دهیم.

افزایش ممبر در گروه تلگرامی
اضافه كردن ممبر به گروه تلگرام با سادگی بیشتر نسبت به کانال تلگرامی انجام می‌شود. در گروه تلگرام، اعضا نیز علاوه بر مدیران می‌توانند اعضای جدید اضافه کنند. علاوه بر آن در کانال بیش از 200 نفر را نمی‌توان به صورت اد اجباری با این روش اضافه کرد.

برای افزایش ممبر در گروه، راهکارهای مختلفی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌شود:

 1. می‌توانید شما و یا دیگر اعضای گروه، از مخاطبینتان، اعضا را به گروه اضافه کنند. چنانچه شما نیز در لیست مخاطبین آن افراد باشید، تعداد افراد بسیار بیشتری را می‌توانید با این روش به گروهتان اضافه کنید.
 2. برخی از نسخه‌های تلگرام و یا ابزارهای دیگری هستند که شما می‌توانید اعضا را از گروه خاصی در تلگرام انتخاب کنید و به گروه خودتان اضافه کنید. البته تلگرام زمانی که شما در لیست مخاطبین آن شخص نباشید، محدودیت خاصی برای اد کردن در نظر می‌گیرد.
 3. می‌توانید از ربات‌هایی استفاده کنید که در آنها هر شخص برای آنکه پیامی در گروه اضافه کند، باید چند نفر را به گروه اضافه کند. با این روش شما می‌توانید رشد بسیار سریع‌تری داشته باشید.
 4. در روش قبلی که هر فرد تشویق می‌شود تعداد افراد دیگری را به گروه اضافه کند، می‌توانید مکانیزم‌های تشویقی دیگری نیز تعریف کنید. مثلا به ازای هر تعداد ممبری که توسط هر فرد اضافه می‌شود، جایزه نقدی و یا غیر نقدی برایش درنظر بگیرید.
 5. از سرویس خرید ممبر برای گروه تلگرام ایده‌کاو استفاده کنید.
 6. در مقاله دیگری، روش‌های افزایش ممبر برای کانال آورده شده است که موارد آن برای گروه نیز مفید میباشد.

کارهای اشتباه در اضافه كردن ممبر به گروه تلگرام

اضافه كردن ممبر به گروه تلگرام فرایندی به مراتب ساده‌تر از افزایش ممبر در کانال‌های تلگرامی است. از آنجایی که گروه در تلگرام قابلیت بسیار اثربخشی در توسعه کسب‌وکارها است، کارهای اشتباه زیر را در طی فرایند افزایش ممبر انجام ندهیدک

 • پنهان بودن پست‌های قبلی

زمانی که افزایش ممبر انجام می‌‌دهید، مراقب باشید که در تنظیمات تلگرام، پست‌های قبلی برای کاربران جدید پنهان نباشد. چراکه در این صورت وقتی کاربری به گروه شما می‌آید، پستی را مشاهده نمی‌کند و احتمال لفت دادن آن کاربر را افزایش می‌دهد. توجه داشته باشی که این گزینه به صورت پیش‌فرض فعال نیست و باید آن را تغییر دهید.


خرید ممبر واقعی تلگرام

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

 

 • اجبار کاربران به اد کردن

احتمالا گروه‌هایی را دیده‌اید که زمانی که می‌خواهید در آنها نظری منتشر کنید، از شما می‌خواهد تا چند نفر دیگر را به گروه اضافه کنید. این امر سبب می‌شود تا افرادی که بسیار با حوزه کاری گروه شما مرتبط هستند، از گروه خارج شوند و کسانی در گروه بمانند که بیشتر می‌خواهند، پست‌های تبلیغاتی ارسال کنند.

 • خرید ممبر فیک

ممبر فیک، ممبری است که شخصی حقیقی نیست. هرچند آن ممبر هم بواسطه سیم‌کارتی به تلگرام اضافه شده است، ولی توسط برنامه‌ای کامپیوتری هدایت می‌شود.این اعضا هیچ وقت باعث فروش یا افزایش فروش محصولات شما نمی‌شود. در صورتی که تعداد بازدید کمتر از

 • افزودن ممبرهای نامرتبط با فعالیت‌ گروه

چنانچه گروه شما در زمینه خاصی مثلا تجهیزات ساختمانی فعالیت می‌کند و ممبرهای غیر مرتبط با آن به گروه شما اضافه شوند، هرچند احتمال آن ممبرها زیاد است، همچنین حضور آنها در گروه برای کسب‌وکار شما تاثیر مشخص ندارد.

 

اد اجباری در تلگرام چیست؟

اد اجباری یا افزودن ممبر به صورت اجباری، هر عضوی از گروه عضوی دیگر را اضافه می‌کند. البته اصطلاح اد اجباری در تلگرام وجود ندارد بلکه کاربران ایرانی چنین واژه‌ای را به کار می‌برند. در تلگرام اصلی‌ترین رویکرد برای اینکه اعضا به گروه‌های تلگرامی دعوت شوند، اد شدن و یا عضو شدن توسط دیگر اعضای گروه می‌باشد. البته این اختیار به مالک گروه داده شده است تا این محدودیت را ایجاد کند که اعضا نتوانند دیگر افراد را به گروه اضافه کنند.

بنابراین که تا زمانی که هرکس دوستانش را که به نظرش این گروه برایش مفید است را اضافه کند، دیگر نمی‌توان اصطلاح اد اجباری را برای آن درنظر گرفت. این واژه زمانی معنادار می‌شود که تبدیل به یک شیوه برای بازاریابی در تلگرام می‌شود.

البته تلگرام برای اینکه روش سبب اختلاب نشود، محدودیت‌هایی برای آن درنظر گرفته است. در اد کردن در گروه، چنانچه افرادی که به گروه اضافه می‌کنید، علاوه بر اینکه آنها در کانتکت لیست شما هستند، شما نیز در کانتکت‌لیست آنها باشید، محدودیت خاصی در تعداد افرادی که می‌توانید اد کنید وجود ندارد. بنابراین زمانی که تنها آنها در لیست مخاطبین شما هستند و شما در لیست مخاطبین آنها نیستید، تعداد محدودی عضو می‌توانید به گروه اضافه کنید و همچنین تا چند روز آینده نیز نمی‌توانید اضافه کردن دیگران را انجام دهید.

در غیر از نسخه اصلی تلگرام، در نسخه‌های تلگرامی دیگر، این امکان وجود دارد که به جای اینکه افراد را از لیست مخاطبین خود به گروه دیگری اضافه کنید، چنانچه در گروهی عضو هستید و یا مدیر کانالی هستید، بتوانید دیگر اعضای گروه یا کانال را به گروه دیگر یا کانال دیگر اضافه کنید.

البته اد اجباری همانگونه که در گروه امکان پذیر هست، در کانال‌های تلگرامی نیز امکان پذیر هست. اما از آنجایی که در کانال حداکثر 200 نفر می‌توان به این روش به اعضای کانال اضافه کرد که آن هم صرفا توسط مدیر کانال امکان‌پذیر هست، لذا اد اجباری و یا افزودن ممبر به صورت اجباری اشاره به روشی برای افزایش ممبر در گروه‌های تلگرامی دارد.

روش‌های اد اختیاری 

برای اینکه لینک کانال یا گروه در اختیار دیگر کاربران قرار گیرد تا با کلیک بر روی آن به صورت اختیای عضو شوند روش‌های مختلفی وجود دارد.  در ادامه به بیان روش‌هایی که برای اد اختیاری وجود دارد می‌پردازیم.

 • نوتیفیکیشن
 • ارسال لینک در گروه‌ها و کانال‌های دیگر
 • اسپانسری پروکسی تلگرام
 • تبلیغات کلیکی بر روی سایت‌ها
 • تبلیغات پیامکی
 • تبلیغات در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام

افزودن لیستی از مخاطبان به گروه

دغدغه بعضی کسب‌وکار ها ناتوانی در افزودن تلفن مشتریان خود به گروه تلگرامیشان است و دنبال راه‌حلی برای این مشکل‌اند.به صورت عادی هر سیمکارت در تلگرام برای افزودن تلفن به لیست مخاطبین و یا افزودن در گروه‌های دیگر محدودیت دارد. بنابراین چنانچه شما مثلا 10 هزار نفر تلفن از مشتریانتان را داشته باشید نمی‌توانید مگر تعداد کمی از آنها، بقیه را به گروهتان اضافه کنید.

در ایده‌کاو در سرویس افزایش ممبر واقعی و هدفمند، سرویسی وجود دارد که شما لیست تلفن مشتریانتان مثلا شامل 100 هزار شماره را برای ما ارسال می‌کنید. از میان این تعداد شماره، آنهایی که در تلگرام ثبت نام کرده‌اند و یا در تلگرامشان تنظیم نکرده‌اند که شخص دیگری نتواند اضافه‌شان کند، به گروه شما اضافه می‌شوند.

این افزودن ممبر برای ایجاد باشگاه مشتریان در تلگرام بسیار ارزشمند است و می‌توانید در مدت زمان کوتاهی گروهی تخصصی که در برگیرنده مشتریانتان باشد را داشته باشید.

تفاوت اد اجباری با اد اختیاری

اد اجباری در تلگرام هر ممبر گروه توسط ممبر دیگری در گروه اضافه می‌شود. برای اینکه فردی بتواند ممبر دیگری را به گروه اضافه کند، باید این افرادی یا از میان کانتکت‌لیست خود و یا از میان افرادی که گروه‌های مشترکی با آنها عضو هست، انتخاب کند. در اد اختیاری هر کاربری با کلیک کردن بر روی لینک گروه وارد گروه یا کانال شده و عضو می‌شود. البته اد اجباری تنها در گروه‌های تلگرامی معنا دارد ولی اد اختیاری هم در گروه و هم در کانال معنا دارد.

استفاده از گروه تلگرامی به عنوان کانال

در تلگرام با ملاحظاتی می‌توان از گروه به جای کانال استفاده کرد. برای اینکه این کار با اثربخشی بالاتری انجام شود، پیشنهاد می‌کنم نکات زیر را ملاحظه فرمایید

 • در تلگرام در قسمت تنظیمات گروه، امکانی دارد که می‌توان تنظیم کرد که اعضای عادی گروه، امکان نوشتن پیام در گروه را نداشته باشند. لذا اعضای عادی گروه، فضایی برای نوشتن پیام ندارند و احساسی مشابه کانال به انها منتقل می‌شود. البته در برخی گروه‌ها برای این کار از ربات استفاده می‌کنند. یعنی بخش نوشتن پیام برای اعضای عادی گروه فعال است، ولی پس از نوشته شدن پستی توسط آنها، آن پست توسط ربات فعال شده در گروه پاک می‌شود. استفاده از ربات برای پاک‌کردن پست‌ها حس خوبی به کاربر منتقل نمی‌کند و استفاده از تنظیمات تلگرام در این خصوص بهتر می‌باشد.
 • البته در گروه، همه اعضا می‌توانند بقیه اعضا و مدیران گروه رو مشاهده کنند ودر صورت نیاز به آنها پیام ارسال کنند. ولی در کانل تنها مدیران کانال می‌توانند لیست بقیه اعضا را ببیند و اعضای عادی گروه چنین امکانی ندارند.

در کانال زمانی که پستی قرار داده می‌شود، تعداد نمایش‌های پست (ویو یا view)، قابل مشاهده است. ولی در گروه تعداد ویوها مشخص نیست. لذا توصیه می‌شود برای اینکه از گروه به جای کانال استفاده کنید، حتما کانال متناظری داشته باشید و پست‌ها پس از قرارداده شده در آن کانال، در گروه فوروارد شود. در این صورت به ازای نمایش‌های پست در گروه به اعضا، به ویوی آن پست نیز اضافه می‌شود

مزیت گروه تلگرام نسبت به کانال

گروه و کانال در تلگرام هر کدام برای هدف مشخص ایجاد شده است و عملا مزیتی نسبت به هم ندارند. اما در ادامه استدلال‌های آورده می‌شود که بهتر است برای بازاریابی تمرکز خود را بر روی گروه تلگرامی قرار دهیم.

 • از منظر بازاریابی، در گروه این امکان وجود دارد که اعضای عادی، دیگر اعضا را به گروه اضافه کنند. لذا با ایجاد کمپینی برای عضویت اعضای مرتبط با فعالیت‌های گروه توسط دیگر اعضا، می‌توان افزایش ممبرهای واقعی و هدفمند را سرعت بخشید.
 • در گروه، امکان اضافه کردن اعضا به صورت اد اجباری تا سقف 200 هزار نفر امکان‌پذیر است. ولی در کانال تا سقف 200 نفر می‌توان افراد جدید را به صورت اد جباری به کانال اضافه کرد.
 • در گروه اعضا از آنجایی که می‌توانند دیگر اعضا را ببینند و چنانچه عضوی از گروه در لیست مخاطبینش باشد، در بالای لیست نمایش داده می‌شود، لذا این احساس به عضو جدید گروه منتقل می‌شود که احتمالا گروه خوبی هست که دیگر دوستانم که هم صنف و همکارم هستند نیز در این گروه عضو هستند و احتمالا آنها من را به گروه اضافه کرده‌اند. لذا برای گروه‌های صنفی و تخصصی، اعضا گروه احساس بهتری از فعالیت و خدمات گروه خواهد داشت.

منبع: techbriefly.com

سوالات متداول

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 3.2 / 5. تعداد رای ها: 6

برچسب: , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست