نکات مهم در استفاده از پنل‌های پیامکی

نکات مهم در استفاده از پنل‌های پیامکی

پنل‌های پیامکی از زمان پیدایش تاکنون رشد زیادی داشته‌اند و سایت‌های مختلفی خدمات پنل پیامکی ارائه می‌دهند. پنل‌های پیامکی که در ایران وجود دارد، اکثریت از ippanel.com سرویس خود را ارائه می‌دهند و عملا فروشندگان این پنل پیامکی هستند. در استفاده از پنل‌های پیامکی باید به این نکته توجه داشته باشید که پیامک شما به افرادی که بلک‌لیست مخابرات هستند، ارسال نمی‌شود. لذا همه پنل‌های امکانی را فراهم آورده‌اند که پیامک شما با سیمکارت به مخاطبین بلک‌لیست ارسال شود. ارسال به غیر بلک‌لیست به سرعت انجام می‌شود و در خود پنل‌های ارسال پیامک، امکانی برای مشاهده گزارش ارسال وجود دارد.

ولی ارسال از طریق سیم‌کارت که هزینه آن حدودا 4 برابر هزینه ارسال با پیش‌شماره‌های 1000، 2000 و 5000 است، زمان مشخصی برای ارسال پیامک پیش‌بینی نشده است و غیر از آن هیچ اطمینانی هم وجود ندارد که آیا پیامک به دست مخاطب می‌رسد یا خیر.

وقتی با کارشناسان پنل تماس می‌گیرید، گفته می‌شود که برای اطمینان تلفن خودتون هم در میان تلفن‌ها قرار دهید تا مطمئن شوید که پیامک ارسال شده است یا خیر

در پنل‌های پیامکی علاوه بر اینکه می‌توانید به یک شماره یا چند شماره که به صورت دستی وارد می‌کنید پیامک ارسال کنید، این امکان نیز وجود دارد تا شماره‌ها را به صورت فایل اکسل به پنل ارائه دهید تا بر همان اساس، پیامک به مخاطبین شما ارسال شود.

در پنل‌های پیامکی همچین امکانی وجو دارد که در فایل اکسل در کنار هر شماره در ستون دیگر، متن های پیامک ارسالی مخصوص آن شماره را نیز وارد کنید. این روش که در پنل‌های پیامکی به ارسال نظیر به نظیر معروف هست، می‌توانید برای هر مشتری، پیامک اختصاصی‌اش را وارد کنید.

پنل‌های پیامکی پس از ثبت نام در آنها، شماره اختصاصی رایگانی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند. با این شماره‌های اختصاصی می‌توانید پیامک خدماتی به مخاطبین ارسال کنید. پیامک‌های خدماتی به پیامک‌های گفته می‌شود که تبلیغاتی نیستند و برای خدمات ارسال می‌شوند. مثلا پیامک‌هایی که از طرف بانک برای مانده حساب و پیامک‌هایی که از سایت‌ها برای کلمه عبور ارسال می‌شوند، همگی از جنس پیامک‌های خدماتی هستند.

پیامک‌های خدماتی همچنین با شماره‌های عمومی (غیر اختصاصی) نیز ارسال می‌شوند. نکته‌ای که در ارسال پیامک با شماره‌های خدماتی عمومی هست، این هست که آن شماره به شما اختصاص داده نشده است. لذا چنانچه مخاطبین شما کدی با آن شماره در پاسخ به پیامک شما ارسال کنند (ریپلای کنند)، به دست شما نمی‌رسد و عملا آن اطلاعات گم می‌شود.

برای استفاده از شماره‌های خدماتی در پنل‌های پیامکی بایستی ابتدا قالب پیامک تعریف کنید. پس از تعریف قالب پیامک کارشناس پنل قالب شما را تایید می‌کند و می‌توانید خارج از پنل در سایت و یا برنامه‌تان با فراخوانی آن قالب و ارسال پارامترهای آن، پیامک خدماتی خودتون رو به دست تمامی مخاطبینتون برسونید.

پنل‌های پیامکی همچنین وب‌سرویس‌های بسیار خوبی ارائه می‌دهند که در تمامی زبان‌های برنامه‌نویسی رایج قابل استفاده است.

بیشتر بخوانید
بانک موبایل بابل

بیشتر بخوانید:

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید