بازایابی پیامکی هدفمند چیست؟ [مقایسه ان با پیامک انبوه]

در بازاریابی پیامکی، زمانی که هدف ما ارسال پیامک به مشتریانی هست که تا به حال از خدمات ما استفاده نکرده‌اند، یافتن تلفن موبایل این مخاطبین بسیار اهمیت دارد. لذا چنانچه مثلا شما به دنبال تلفن پزشکان هستند، چنانچه در گوگل عبارت “بانک تلفن پزشکان” رو جستجو بزنید، سایت‌های زیادی را مشاهده خواهید کرد، که اصطلاحا بانک تلفن مشاغل می‌فروشند.

عملا در این سایت‌ها مشاغل مختلف طبقه‌بندی شده‌اند و با روش‌های مختلف تلفن افراد فعال در آن صنف جمع‌آوری شده است.در ایده‌کاو ما سرویسی را ارائه می‌دهیم که با جستجو می‌توانید گروه‌های تلگرامی که مخاطب شما هستند را بیابید و به اعضای آن گروه‌ها  پیامک هدفمند ارسال کنید.تاثیر بازاریابی پیامکی هدفمند بسیار بیشتر از ارسال پیامک انبوه است.
پیدا کردن مخاطبین هدف برای بازیابی پیامکی

مسلما یافتن مخاطبین هدف مهمترین بخش در بازاریابی پیامکی هست و هر چه این مخاطبین با دقت بالاتری انتخاب شده باشند، بازاریابی پیامکی هدفمند  اثربخشی بالاتری خواهد داشت. در ادامه به چگونگی انتخاب مخاطبین هدف در بازاریابی پیامکی هدفمند می‌پردازیم.

بهترین مرجع برای بازاریابی پیامکی، مشتریانی هستند که به نوعی با ما آشنا هستند. یعنی یا قبلا از ما خرید کرده‌اند و یا به صورت تلفنی، از طریق سایت، شبکه‌های اجتماعی و یا روش‌های دیگر، با ما تماس داشته‌اند. این نکته را مدنظر داشته باشید که تماس‌هایمان را مدیریت کنیم. یعنی بدانیم که فردی که تماس گرفته‌است، چه نیازی دارد، چگونه ما را پیدا کرده است، کدوم خدمات ما برایش مناسب است و چگونه در آینده می‌توانیم با او در تماس باشیم.

  • فواید و تاثیر داشتن مشتری هدفمند

زمانی که می‌دانیم تلفن‌هایی که برای ارسال پیامک در اختیار داریم، مربوط به جامعه خاصی از افراد هست، این آگاهی در متن پیامک و توالی ارسال پیامک بسیار اثرگذار است. مثلا زمانی که ما خدماتی در زمینه مشاوره و کنکور ارائه می‌دهیم، چنانچه تلفن همراه دانش‌آموزان دبیرستانی را داشته باشیم، به مناسب‌های مختلف که مربوط به کنکور می‌شود، می‌توانیم برای انها پیامک ارسال کنیم. مثلا پس از کنکور می‌توانیم برای کلاس‌ها و یا دوره‌های آمادگی انتخب رشته، برای آنها پیامک ارسال کنیم.

  • مشتریان بالقوه ما

مثلا فرض کنید شما فروشنده مصالح ساختمانی در شهر خودتان هستید. مسلما کسانی که در شهر شما سازنده ساختمان هستند و یا به نوعی پیمانکار هستند و یا مهندس سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند، می‌توانند مشتریان خوبی برای شما باشند. پس حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید آن است که یک نسخه از سررسید اهدایی سازمان نظام مهندسی را بیابید و تلفن موبایل اعضای سازمان که در انتهای سررسید آمده است را در جایی برای ارسال پیامک هدفمند ذخیره کنید.

این مثال شاید تنها برای کسب‌وکارهای خاصی خوب باشد ولی این اطمینان را به شما می‌دهم که در اکثر موارد با صرف کمی زمان و هزینه، می‌توان تلفن مشتریان بالقوه را پیدا کرد

  • یافتن اطلاعات با جستجو در گوگل

کافی هست در گوگل عباراتی مانند بانک اطلاعات اصناف را جستجو بزنید. سایت‌هایی معرفی می‌شوند که در آنها تلفن اصناف مختلف دسته‌بندی شده است.البته صحت درستی این بانک تلفن ها را نه تایید و نه رد می‌کنیم.اگر شما در این زمینه تجربه ای دارید ممنون میشم در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

  • سامانه ایده‌کاو

در ایده‌کاو این امکان فراهم شده است تا در میان نزدیک به 1 میلیون گروه تلگرامی جستجو بزنید و گروه‌هایی را بیابید که اعضای آنها مشتریان خوبی برای کسب‌وکار شما هستند. پس از انتخاب گروه‌هایی از تلگرام که جامعه هدف شما هستند، تلفن موبایل اعضای این گروه‌های تلگرامی برای بازاریابی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

در خواست مشاوره و بازاریابی

مقایسه تبلیغات انبوه و بازاریابی هدفمند پیامکی

احتمالا ابتدای پیامک نام شما هم آمده باشد و این احساس به شما منتقل می‌شود که از آنجایی که مرا می‌شناسند و می‌دانند که من قبلا از آنها خرید کرده‌ام، لذا برای من بقیه مشتریانشان هدفمند پیامک تخفیف ارسال کرده‌اند. این دو مثال به خوبی ظاهر پیامک انبوه و پیامک هدفمند را نشان می‌دهد.

در ادامه مقایسه‌ای میان تبلیغات پیامکی انبوه و بازاریابی هدفمند پیامکی ارائه می‌دهیم:

تفاوت ها رو با مثال بیان کنیم به این صورت که تیتر بزنیم مثال یک ، دو و …   و در زید هر عنوان مثال را به صورت کامل تشریح کرده (تا حالا سایتی این جور عملکردی رو نداشته و اگه از نظر محتوایی میشه اینجور سبکی نوشت فک میکنم جالب باشید و اطلاعات زیادی به خواننده منتقل کند)

نرخ تبدیل

در ارسال پیامک، نرخ تبدیل از یک زاویه بیانگر تعداد افرادی هست که پیامک را مشاهده می‌کنند. لذا از آنجایی که تنها دیده شدن پیامک در گوشی را نمی‌توان متوجه شد، بنابراین نرخ کلیک بر روی لینک ارسال شده در پیامک و یا نرخ تماس با صاحب کسب‌وکار بواسطه تلفن تماسی که در متن پیامک است، می‌تواند به عنوان نرخ تبدیل منظور شود. در هر دو این موارد، یعنی نرخ کلیک و نرخ تماس تلفنی در بازاریابی پیامکی هدفمند بیشتر از تبلیغات انبوه پیامکی می‌باشد.

البته ذکر این نکته ضروری است که از آنجایی که در تبلیغات انبوه پیامکی، تعداد به مراتب بسیار بیشتری پیامک نسبت به بازاریابی هدفمند ارسال می‌شود، از این تعداد تماس‌ها و یا کلیک‌ها روی لینک می‌تواند بسیار بیشتر از بازاریابی هدفمند پیامکی باشد.

هزینه بازاریابی

هزینه تبلیغات انبوه پیامکی مسلما بسیار بیشتر از بازاریابی پیامکی هدفمند می‌باشد. از آنجایی که تعداد مخاطبین در تبلیغات انبوه بسیار بیشتر از ارسال پیامک هدفمند می‌باشد، لذا هزینه بیشتری دربر  دارد

 

شاید برای شما هم روزانه پیامک‌هایی مانند فروش ملک و یا شامپوی تقویت‌کننده موی سر دریافت می‌کنید. این نوع تبلیغات‌های پیامکی معمولا به صورت انبوه ارسال می‌شود و جامعه خاصی از جامعه را شامل نمی‌شود. لذا شاید بتوان نام تبلیغات انبوه پیامکی را برای این پیامک‌ها مناسب دانست. ما در بازاریابی هدفمند پیامکی، پیامک تنها به افرادی ارسال می‌شود که با بررسی‌ها مختلف مشخص شده است که آنها نیازمند سرویس و خدمات ما هستند.

مثلا چنانچه پیامک تنها برای اعضای گروه‌های تلگرامی کنکوری‌ها و دبیرستانی‌ها ارسال شود و در آن پیامک خدمات ما برای انتخاب رشته توضیح داده شده باشد، این روش، بازاریابی هدفمند پیامکی می‌باشد. ولی چنانچه پیامک را برای پیش‌شماره‌های مشخصی از شهر ارسال کنیم و با این استدلال که بالاخره در هر خانواده‌ای یک کنکوری پیدا می‌شود، این روش، در خانواده تبلیغات انبوه پیامکی قرار می‌گیرد.

ولی آیا تبلیغات انبوه پیامکی خوب نیست؟ پاسخ به این پرسش را مسلما افرادی که مدت‌هاست از این روش برای فروش شامپوی تقویت‌کننده موی سر استفاده می‌کنند، بهتر می‌توانند بدهند. ولی به نظر من، اگر ارسال تبلیغات انبوه پیامکی خوب نبود، مدت‌ها بود که منسوخ شده بود.

 

 

ویژگی یک پیامک تبلیغاتی پربازده

برای آنکه یک پیامک تبلیغاتی بازدهی بالایی داشته باشد، بهتر است نکاتی را در آن رعایت کرد. اما مسلم است چنانچه شما به صورت متناوب از بازاریابی پیامکی استفاده کنید، باتوجه به بازخوردهای متعددی که دریافت می‌کنید، کم‌کم به متن مناسب برای کسب‌وکار خودتان با توجه به نوع مشتریانتان می‌رسید.

پیامک تبیلغاتی پربازده ویژگی‌های زیر را دارد:

  • پیامک برای جامعه هدف مناسبی ارسال شود. مثلا چنانچه شما تولیدکننده یا وارد کننده لوازم یدکی خودرو هستید، پیامک تبلیغاتی شما باید تنها برای افرادی ارسال شود که در صنف لوازم یدکی خودرو هستند. حال اگر شما به صورت تخصصی در کار لوازم یدکی خودروهای سنگین هستید، لذا افرادی که در بازار لوازم یدکی خودروهای سبک هستند، جامعه هدف مناسبی برای کار شما نیستند.(به این کار بازاریابی پیامکی هدفمند گفته می‌شود)
  • متن پیامک به خوبی تنظیم شده باشد. زمانی که پیامک شما به تلفن همراه مشتری شما می‌رسد، ابتدا چند کلمه اول پیامک را به صورت نوتیفیکیشن می‌بیند. چند کلمه ابتدایی بایستی به نوعی تنظیم شده باشد که مخاطب ترغیب شود به سرعت مابقی پیامک را بخواند. متن پیامک را به نوعی تنظیم فرمایید که احساسی از اختصاصی بودن پیامک به مخاطب القا شود. مثلا دو پیامک زیر را مشاهده فرمایید:

عضو محترم صنف لوازم یدکی

عرضه لوازم یدکی خودروهای سنگین

site.com

پیامک دوم احساس بهتری به مخاطب خود می‌دهد. مخاطب احساس می‌کند چون عضو صنف لوازم یدکی هست، پیامک برایش ارسال شده است. ولی در پیامک اول، چند کلمه اول احساس هدفمندی را به مخاطب منتقل نمی‌کند. لذا هرچند در هر دوی پیامک‌های یک تبلیغ ارسال می‌شود ولی حتما توصیه می‌کنم در بازاریابی پیامکی خود، به متن پیامک بسیار توجه داشته باشید

  • برای مخاطبین خود، به صورت دوره‌ای، مثلا یکماه یکبار، پیامک جدیدی با متنی متفاوت ارسال کنید که در متن جدید به جنبه جدیدی از خدمات خود اشاره می‌کنید. مثلا بعد از یک ماه متن زیر را برای مخاطبینتون ارسال کنید:

عضو محترم صنف لوازم یدکی

آخرین قیمت لوازم یدکی خودروهای سنگین

site.com

 

 

کدام استراتژی اس ام اس مارکتینگ برای شما بهتر است؟

کدام استراتژی اس ام اس مارکتینگ برای شما بهتر است

در بازاریابی اجازه‌ای، در اولین پیامکی که ارسال می‌شود گزینه‌ای وجود دارد تا مخاطب شما بتواند انتخاب کند تا دیگر پیامک تبلیغاتی از شما دریافت نکند. مسلما چنین گزینه‌ای در انتهای پیامک احساس بهتری به مخاطبین منتقل می‌کند و برند شما را بهتر معرفی می‌کند.

مزیت دیگری که در بازاریابی اجازه‌ای وجود دارد آن است که همواره می‌توانید افرادی که علاقمند به خدمات شما نیستند را از لیست تلفن مخاطبینتان حذف کنید. این امر سبب می‌شود علاوه بر آنکه هزینه کمتری در ارسال پیامک دارید، پیامک‌های بعدی با توضیحات بیشتری برای مشتریانتان ارسال شود.

بنابراین چنانچه برند شما برایتان اهمیت دارد تا در ذهن مخاطبین تصویر خوبی از آن ایجاد شود، حتما از بازاریابی پیامکی اجازه‌ای استفاده کنید. البته چنانچه روش ساده‌ای برای بازاریابی پیامکی اجازه‌ای ایجاد شود، تقریبا همه کسب‌وکارها از آن استقبال می‌کنند.

در ایده‌کاو امکانی ایجاد شده است تا بازاریابی پیامکی اجازه‌ای بسیار ساده در دسترس تمام مشتریانمان باشد.

مطالعه یییشتر: بهترین استراتژی برای بازاریابی پیامک

5 ایده بازاریابی پیامکی

ممکن است برای شروع هیچ ایده‌ای نداشته باشید.ما سعی کردیم چند ایده ساده ولی کاربردی را در ادامه بیان کنید شما می‌توانید این ایده‌ها را برای خودتان شخصی سازی کنید و بیشترین بازدهی را دریافت کنید.

1. پیشنهادات خوش آمدید

چه راهی بهتر از یک پیام کوتاه به موقع برای استقبال از مشتریان خود. همه انتظار دارند یک ایمیل خوشامد گویی داشته باشند ، اما افزودن پیام کوتاه فوری در این ترکیب برای مشتریان شما تعجب آور است. شما با این کار توجه مشتریان خود را جذب می‌کنید. البته این روش بیشتر در سایت های فروشگاهی استفاده می‌شود ولی کسب کار های فیزیکی هم می‌توانند در کنار این خوشامد گویی با ارائه کد تخفیف در خرید بعدی ارزش آفرینی کنند.

2. تخفیفات تولد

تولد یکی از مهمترین مناسب ها برای توجه و ارزش‌دادن به مشتری هست. شما با این کار نام برند خود را تا سال ها در ذهن مشتری حک می‌کنید و باعث فروش و برندینگ شما می‌گردد. برای این کار میتوانید برای هر شخص کمپین خودکار شخصی سازی شده اجرا کنید. مثلا دو روز قبل از تاریخ تولد پیشاپیش تولد مشتری را تبریک گفته و در روز بعد با ارئه کد تخفیف خدمات خود یا خدمات دیگر دوستان خود، مشتری را به خریدار تبدیل کنید.

توجه کنید که در حال حاظر تبریک تولد به تنهایی کافی نیست و تعداد زیادی از سازمان ها و افراد از این روش استفاده می‌کنند پس سعی کنید این کار را با سناریویی خلاقانه و پیشنهادات جذاب انجام دهید.

3. سبد خرید رها شده

در خیلی از اوقات کاربر سبد خرید خود را قبل از پرداخت رها می‌کند. تقریبا از هر 10 نفر دلیل نیمه کاره رها شدن 7 نفر را به آسانی می‌توان یافت. سپس با توجه به دلیل ان ها پیشنهادات مفیدی ارائه کنیم مثلا دلیل کاربر در نهایی نکردن خرید ،هزینه آن باشید می‌توانید با ارئه تخفیف آن ها را به مشتری تبدیل کنید.

همچنین خیلی از مشتریان نیاز به یادآوری دارند تا فراید خرید خود را تکمیل کنند. شما با هزینه بسیار اندکی این مشتریان را به خریدار تبدیل می‌کنید. اما در استفاده از ای کار زیاده روی نکنید.

4. تأیید سفارش و اعلان وضعیت حمل‌ونقل

جایی که پیام کوتاه واقعا می تواند بدرخشد ، تأیید سفارش و به روزرسانی حمل و نقل است. انتخاب نحوه دریافت به روزرسانی های مشتری که به آنها قدرت می دهد.

مشتری شما می تواند بدون نگرانی از باز کردن ایمیل ، از پیگیری وضعیت حمل و نقل خود به طور مستقیم از طریق تلفن های همراه خود لذت ببرد. همچنین قرار دادن لینک در پیام کوتاه ایده خوبی است تا آنها بتوانند جزئیات بیشتر در این مورد کسب کنند.

تاثیرات بازاریابی پیامکی هدفمند

در فروش کالا و خدمات، انجام بازاریابی اثربخش، بسیار اهمیت دارد و بازاریابی پیامکی هدفمند از گذشته تاکنون مورد توجه بسیاری از کسب‌وکارها بوده است. به خاطر دارم که حدودا 10 سال قبلی در جمعی بودم که صحبت دو نفر ناخودآگاه توجه مرا به خود جلب کرد. این عزیزان درباره بازاریابی پیامکی صحبت می‌کردند و اینکه کنترل‌هایی که ظاهرا بر روی سایتشان انجام می‌دادند، در زمان ارسال پیامک و پس از آن، ورود کاربران به سایت به صورت جذابی افزایش می‌یافت.

در آن زمان من دانشجوی دکترای مهندسی کامپیوتر بودم و با اینکه مفهوم صحبتشان را متوجه می‌شدم ولی ارزش بازاریابی پیامکی هدفمند را مانند امروز درک نمی‌کردم. پس در این مقاله با من همراه باشید تا گپی دوستانه در خصوص بازاریابی پیامکی داشته باشیم.

فروشگاهی که در شهر شما هست، کد تخفیف برایتان پیامک می‌کند، از تبلیغاتش پاسخ نمی‌گیرد؟
پیامک از آنجایی که به شخصی‌ترین وسیله هر شخص وارد می‌شود و با صدا و نوتیفیکیشن، مشتری شما رو صدا می‌زند، می‌تواند در صورتیکه که شرایط خاصی داشته باشد، در فروش شما بسیار اثربخش باشد.

روش های افزایش تاثیرات بازاریابی پیامکی

راه های زیادی برای افزایش اثرگزاری در بازاریابی پیامکی هدفمند  وجود دارد که در این مقاله سعی شده به مهمترین آنها بپردازیم. بیشتر این روش ها توسط خودمون برسی و تست شده و بازدهی قابل توجه ای داشته است. همچنین خوشحال میشیم اگر  شما هم تجربه ای در بازاریابی پیامکی دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگزارید تا به محتوای اصلی این مقاله اضافه کنیم.

جذاب باشید

سعی کنید متن پیامکتون در صورت امکان سبب شادی مخاطب گردد. مثلا فرض کنید پیامک زیر برایتان آمده است:

ماشینت رو نمی‌خوای بشوری؟
به خدا گناه داره …
کد تخفیف: MJ-53
کارواش مجید، بلوار ابوذر نبش بوستان

اگر شما دریافت کننده پیامک باشید و دقیقا در همان شهری هم باشید که کارواش مجید هست، با دیدن این پیامک چه حسی‌ بهتون دست می‌دهد؟
پس لطفا متن پیامک رو خیلی خشک و بی‌روح طراحی نکنید

ارسال هدفمند به جامعه

پیامک رو هدفمند برای جامعه هدف مشخصی ارسال کنید. مثلا فرض کنید شما تولیدی عمده پوشاک دارید و می‌خواهید پوشاک رو به صورت عمده بفروشید. لذا اگر پیامک شما بی‌هدف برای افراد بسیار زیادی هم ارسال شود، از آنجایی که درصد بسیار کمی از جمعیت جامعه، فروشنده پوشاک هستند، لذا عملا شما بودجه تبلیغاتی خودتون رو دور ریخته‌اید. لذا سعی کنید کاملا هدفمند پیامک‌هاتون رو ارسال کنید.
پیشنهاد می‌کنم از سامانه ایده‌کاو برای یافتن مشتریانتون به صورت هدمند استفاده کنید.

شخصی سازی پیامک

سعی کنید در پیامکتون با مخاطب و مشتری‌تون به گونه‌ای صحبت کنید که فکر نکند این پیامک به عده بسیار زیادی ارسال شده و اون هم یکی از همان افراد هست. لطفا متن پیامک را به گونه‌ای تنظیم فرمایید که به مشتری شما این احساس منتقل شود که پیامک را مخصوص او ارسال کرده‌اید. مثلا متن پیامکی زیر را ببینید:

محمد احمدی
عضو محترم جامعه حسابداران
شما دعوتید:

لذا بر خصوصی بودن پیامک برای اثربخشی آن تاکید می‌کنم و سعی کنید لینکی که ارسال می‌شود، مشتری شما پس از ورود به لینک احساس راحتی داشته باشد.

ارجاع به سایت

لینکی که در انتهای پیامک هست برای اثربخشی پیامک بسیار اهمیت دارد. فرض کنید که شما با زحمت بسیار یک مشتری را به سمت فروشگاهتون هدایت می‌کنید.

فرض کنید زمانی که مشتری وارد فروشگاه و یا دفتر شرکت شما، کسی در آنجا نباشد که او را راهنمایی کند. شاید بگویید که نیاز به فردی برای هدایت ندارد، تمام محصولاتم را آنقدر خوب در ویترین قرار داده‌ام که خودش می‌تواند متوجه شود. در شرایطی که کرونای عزیز، سبب شده است تا مراجعات حضوری به شدت کاهش یابد، همان هزینه‌ای که شما قبلا برای دکوراسیون دفتر و فروشگاه خودتون هزینه می‌کردید، الان می‌بایست برای دکوراسیون سایتتون هزینه کنید.

در طراحی سایت، مفهومی با نام UI/UX (یو آی/یو ایکس) وجود دارد که تمرکز آن بر چیدمان سایت به گونه‌ای هست که افرادی که در آن هستند به راحتی از نوع خدمات و چگونگی استفاده از آن مطلع شوند. در این خصوص صحبت بسیار است ولی این نکته مهم را فراموش نکنید که فردی که با پیامک وارد سایت شما شده است، همانند فردی هست که وارد فروشگاه و دفتر شما شده است، لذا همانگونه در که فروشگاهتان با ادب و برخوردی مناسب با او صحبت می‌کنید، در سایت نیز باید ( البته با اسباب خودش)، برخوردی عالی با مشتری داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنم در سایتتون حتما گفتگوی آنلاین با مشتری را داشته باشید و در ساعت‌هایی که پیامک‌هایتان ارسال می‌شوند، به صورت ویژه با هر فردی که وارد سایتتون می‌شود، گفتگوی آنلاین داشته باشید و به پرسش‌هایش در همان لحظه پاسخ دهید. اصلا چرا صبر کنید تا او از شما سوال بپرسد؟ وقتی مشتری از طریق پیام وارد سایت شما شد، پس از مثلا 20 ثانیه پنجره زیبایی برایش باز شود که اتفاقا عکس شما هم در بالایش هست، و از او بپرسید که چه کمکی از دستتون ساخته است.

وقت شناس باشید

زمان ارسال پیامک بسیار اهمیت دارد. پیشنهاد می‌کنم، پنجشنبه و جمعه و یا روزهای تعطیل هیچ‌گاه پیامک ارسال نکنید. شنبه‌ها روزهای شگفت‌آوری برای ارسال پیامک هستند. پیشنهاد می‌کنیم قبل از ساعت 11 صبح پیامک ارسال نکنید و ارسال پیامک را تا حدود ساعت 8 و 9 شب، بیشتر ادامه ندهید.

البته همه اینها بستگی به جامعه هدف شما دارند. مثلا اگر شما برای کسبه پیامک ارسال می‌کنید، بعد از ظهرها موقع غروب و ساعات اولیه شب، زمان پیک کسب‌وکارشان هست. لذا حوالی ساعت 11صبح که وقت آزاد بیشتری دارند، بهترین زمان برای ارسال پیامک برای آنها هست.
پس لطفا در ارسال پیامک، وقت‌شناس باشید.

قرار دادن راه ارتباطی با شما

وجود تلفن برای تماس در انتهای پیامک برای اینکه مشتریانتون سریعا با شما تماس بگیرند، بسیار اهمیت دارد. چنانچه این امکان در کسب‌وکار شما وجود دارد که شما و همکارانتون پاسخگوی حجم زیادی از تماس‌های تلفنی باشید.

پاسخگویی به تماس‌ها سبب می‌شود تا شما فرایند بازاریابی رو تکمیل کنید، حتما از شماره تلفنی که ترجیحا در بیشتر ساعات شبانه‌روز (مثلا از 7 صبح تا 11 شب و همچنین ایام تعطیل) پاسخگوی مشتریان باشد، در انتهای پیامک استفاده کنید. برخی از افراد در روزهای تعطیل فرصتی پیدا می‌کنند تا به پیامک ها رو برسی کنند. لذا اگر تماس با شما می‌گیرند نباید با در بسته روبرو شوند.

توجه به راحتی مخاطب

استفاده از گزینه‌ای مانند توضیحات:ارسال1 به 091295891 در انتهای پیامک می‌تواند سبب شود تا مشتریانی که شاید خجالتی باشند و یا شروع تماس تلفنی برایشان سخت باشد، با ارسال 1، آمادگی خودشون رو برای دریافت توضیحات بیشتر به شما ارسال کنند و شما با پیامکی تکمیلی و یا با تماس تلفنی، فرایند بازاریابی مبتنی بر اس ام اس را ادامه می‌دهید

ارسال انبوه پیامک 

مسلما شما الان با توجه به محدودیت اعمال شده بر روی سیم‌کارت‌ها برای ارسال پیامک، برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از پنل‌های ارسال پیامک استفاده می‌کنید. زمانی که در پنل ثبت نام می‌کنید، پیامک‌های تبلیغاتی شما فقط برای افرادی ارسال می‌شود که بلک‌لیست مخابرات نیستند.

حدودا شاید بیش از نیمی از مشتریان شما، بلک‌لیست مخابرات هستند، لذا پیامک شما برای آنها ارسال نمی‌شود. البته پنل هم از این بابت هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کند. در زمان نوشته این مقاله (23 مهر 1399)، پنل‌های پیامکی امکانی برای ارسال پیامک با سیمکارت، البته با هزینه‌ای بیشتر دارند. برای اینکه پیامک تبلیغاتی شما به دست همه مخاطبینتون برسد، باید حتما از این گزینه نیز استفاده فرمایید.

از آنجایی که مدیریت این فرایند، یعنی ارسال شدن پیامک با سیم‌کارت برای مخاطبینی که بلک‌لیست مخابرات هستند و همچنین اطمینان یافتن از اینکه آن پیامک‌ها حتما به گوشی مخاطب رسیده است، کاری کمی پیچیده و زمان‌بر است، ما در ایده‌کاو این خدمت را برای مشتریانی که تلفن‌های مشتریان هدفشون رو از ما دریافت می‌کند، ارائه می‌دهیم.

 

 

 

سوالات متداول

مسلما یافتن مخاطبین هدف مهمترین بخش در بازاریابی پیامکی هست و هر چه این مخاطبین با دقت بالاتری انتخاب شده باشند، بازاریابی پیامکی هدفمند اثربخشی بالاتری خواهد داشت.در ایده‌کاو ما سرویسی را ارائه می‌دهیم که با جستجو می‌توانید گروه‌های تلگرامی که مخاطب شما هستند را بیابید و به اعضای آن گروه‌ها پیامک هدفمند ارسال کنید.تاثیر بازاریابی پیامکی هدفمند بسیار بیشتر از ارسال پیامک انبوه است. در ادامه به چگونگی انتخاب مخاطبین هدف در بازاریابی پیامکی هدفمند می‌پردازیم.

تبلغات انبوه در سطح گسترده و بدون شخصی سازی خاصی ارسال می‌شود. ما تخصصی ترین سامانه ارسال پیامک در ایران هستیم که این امکان را به شما میدهیم تا به قشر خاصی از جامعه ،هر چند محدود و کوچک خدماتتان را ارائه کنید

برای آنکه یک پیامک تبلیغاتی بازدهی بالایی داشته باشد، بهتر است نکاتی را در آن رعایت کرد. اما مسلم است چنانچه شما به صورت متناوب از بازاریابی پیامکی استفاده کنید، باتوجه به بازخوردهای متعددی که دریافت می‌کنید، کم‌کم به متن مناسب برای کسب‌وکار خودتان با توجه به نوع مشتریانتان می‌رسید.

در بازاریابی اجازه‌ای، در اولین پیامکی که ارسال می‌شود گزینه‌ای وجود دارد تا مخاطب شما بتواند انتخاب کند تا دیگر پیامک تبلیغاتی از شما دریافت نکند. مسلما چنین گزینه‌ای در انتهای پیامک احساس بهتری به مخاطبین منتقل می‌کند و برند شما را بهتر معرفی می‌کند.در ادامه به بهترین استراتژی های بازاریابی پیامکی موفق اشاره می‌کنیم.

راه های زیادی برای افزایش اثرگزاری در بازاریابی پیامکی هدفمند وجود دارد که در این مقاله سعی شده به مهمترین آنها بپردازیم. بیشتر این روش ها توسط خودمون برسی و تست شده و بازدهی قابل توجه ای داشته است.در فروش کالا و خدمات، انجام بازاریابی اثربخش، بسیار اهمیت دارد و بازاریابی پیامکی هدفمند از گذشته تاکنون مورد توجه بسیاری از کسب‌وکارها بوده است

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید