✅ محمدتقی نجم آبادی: برای مقابله با کمبودها و اشباع بی دلیل بازار باید با خبرگان صنفی مشورت شود/ لزوم افزودن رسته فعالیت در کسب و کارهای مجازی به اتحادیه های صنفی

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

✅ محمدتقی نجم آبادی: برای مقابله با کمبودها و اشباع بی دلیل بازار باید با خبرگان صنفی مشورت شود/ لزوم افزودن رسته فعالیت در کسب و کارهای مجازی به اتحادیه های صنفی

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان مواد اولیه کشاورزی و باغبانی و بهداشتی دامی تهران اظهار داشت: مسئولان بدون غرض ورزی باید در همه امور با خبرگان آن امر مشورت کنند این لازمه چرخه اقتصاد درست و سالم است. ما بدون چمشداشتی از دولت، حاضریم برای جلوگیری از بروز کمبودها و یا عدم توزیع عادلانه پخش در مقوله انواع بذرها، کود ها و سم های مورد نیاز در این حوزه کمک کنیم اما مسئولان بدون در نظر گرفتن این خبرگان مبادرت به توزیع، صادرات و یا واردات می کنند که در بسیاری از مواقع یا دچار کمبود و یا انباشتگی یک کالا می شویم.

محمدتقی نجم آبادی گفت: حوزه فعالیت این صنف مواد و محصولات حیاتی را شامل می شود که در کشاورزی کل کشور کاربرد داشته و نفع عام دارد. بارها موضوعات و چالش های این حوزه را به مسئولان ذیربط اطلاع داده ایم اما بهای لازم داده نشده است. این نتیجه بی مدیریتی است.

وی به برخی مشکلات صنف اشاره کرد و گفت: عدم تخصیص ارز مناسب برای ثبت سفارش در حوزه مواد مورد نیاز در حوزه های مختلف به افراد کاردان از مشکلات عمده این اتحادیه است. متاسفانه این ارز به افرادی تخصیص می یابد که پس از واردات، کالا را در انبارهای خود انباشته می کنند تا با قیمت های بالاتری به فروش برسانند. چنین مواردی بسیارند و لازم است تا مسئولان دقت نظر بیشتری داشته باشند.

نجم آبادی با اشاره به تداخل بی حساب و کتاب افراد در حوزه فعالیتهای مجازی بیان داشت: اینکه برای هر فردی که می خواهد در فضای مجازی فعالیت کند مجوز صادر شود، امری بسیار غیرکارشناسانه است. از متولیان انتظار داریم تا رسته صدور مجوز برای فعالیت در کسب و کارهای مجازی را به اتحادیه های تخصصی صنفی بدهند تا براحتی بتوانند بر فعالان این حوزه نظارت کافی داشته باشند.
@otaghasnafteh
مشروح خبر:
http://www.otaghasnaftehran.ir/ShowContent/92250

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست