♦ یکی از مهمترین بررسی‌هایی که پیش از راه‌اندازی یک کسب و کار باید انجام دهید، شناسایی افراد و نهادهایی است

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

♦ یکی از مهمترین بررسی‌هایی که پیش از راه‌اندازی یک کسب و کار باید انجام دهید، شناسایی افراد و نهادهایی است که پتانسیل و علاقه به سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی ایده‌ی شما را دارند.

برخی از مهمترین انواع سرمایه‌گذارها در حوزه کارآفرینی عبارتند از:
1 ⃣صندوقهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر : این صندوقها یکی از اجزاء مهم هر اکوسیستم کارآفرینی هستند که در ایران هم وجود دارند و برای سرمایه‌گذاری شاخصهایی همچون نوآوری، دانش بنیان بودن و یا … را مد نظر قرار می‌دهند.
2 ⃣شتابدهنده‌ها : این مراکز علاوه بر سرمایه‌گذاری، امکانات مناسبی به تیمهای استارتاپی که در پارامترهای ارزیابی آنها پذیرفته شده‌اند، اختصاص می‌دهند. دفتر کار، امکانات اداری و .. مواردی هستند که علاوه بر سرمایه‌گذاری (و البته سهامداری) برای ایده‌های منتخب در دسترس قرار می‌دهند.
3 ⃣نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری که به صورت خاص به سرکتهای پارکهای علم و فناوری، ارائه خدمت می‌کنند : این نهادها به شرکتهایی که در پارکهای علم و فناوری مشغول به فعالیت می‌شوند، خدمات مالی ارائه می‌دهند.
4 ⃣مراکز رشد و نوآوری دانشگاهی : این مراکز تسهیلات مناسبی در اختیار تیم ها و ایده‌های دانشجویی و دانشگاهها قرار می‌دهند. البته تیمها باید بتوانند، ایده و شایستگیهای خود را به اثبات برسانند.
5 ⃣سرمایه‌گذاران موردی : این سرمایه‌گذاران افراد یا شرکتهایی هستند که به صورت موردی (مثلا در قالب یک رویداد یا مسابقه) علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری روی حوزه خاصی هستند و اتفاقا ایده شما هم در همان حوزه است.
6 ⃣سایر : سرمایه‌گذارانی که به شما اعتماد دارند و حاضرند روی ایده‌های شما سرمایه‌گذاری کنند و یا به طریقی با شما و ایده‌ی شما آشنا و علاقه‌مند می‌شوند.

✳ این 6 مورد مهمترین دسته‌بندی است که در حوزه سرمایه‌گذاری کارآفرینی می‌توان مطرح کرد و نکته مهم در مورد آنها این است که به صورت کامل باید محیط را از نظر یافتن سرمایه‌گذار مورد جستجو قرار دهید و بهترین فرصتها را در این زمینه بیابید.

باید ببینید کدام نوع از سرمایه‌گذار، بیشترین تطابق را با شرایط شما داشته و شرایط را برای جذب آن سرمایه‌گذار مهیا کنید.

♦ نکته آخر اینکه در فضای کارآفرینی در ایران، وامها و استقراض بانکی معمولا گزینه مطلوبی به حساب نمی‌آید و در اولویت سرمایه‌گذاری برای یک کارآفرین نیست.

کارآفرینی، یک فرآیند است که باید آموخت!
نوشته های سید حسین حکیم زاده ، محقق، مشاور و مدرس در زمینه توسعه کسب و کار و کارآفرینی

به کانال تلگرام مدرسه کارآفرینی بپیوندید :
https://t.me/entrepreneusrshipsch
به کانال واتس اپ مدرسه کارآفرینی بپیوندید:
https://chat.whatsapp.com/EsxGHXKU3r0AOEAYvNK3Xo
صفحه اینستاگرام مدرسه کارآفرینی را دنبال کنید:
https://www.instagram.com/entrepreneurship_sch/

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست