⏪به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، افزایش قیمت کاغذ باز داغ دل کسانی را که کسب و کارشان به این محصول گره خورده، تازه کرده است

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

⏪به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، افزایش قیمت کاغذ باز داغ دل کسانی را که کسب و کارشان به این محصول گره خورده، تازه کرده است. در حالی که پیش از دی‌ماه قیمت کاغذ چندان تغییری نداشت و در رکود به سر می‌برد، در چند هفته گذشته با افزایش چشم‌گیری به مرز 600 هزار تومان برای هر بند رسید.

این در حالی است که قیمت دلار در یک ماه اخیر عمدتا ریزشی بوده است. به گفته کارشناسان، نظارتی بر این بازار صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها به خواسته تجار و براساس میل آنها بالا و پایین می‌شود.

در چنین شرایطی، عمده کسب و کارها تحت تأثیر این نوسانات شدید قیمتی، باید محصولات خود را به بازار عرضه کنند. تولیدکنندگان نوشت‌افزار که در یک سال گذشته به دلیل نیمه تعطیل بودن مدارس، چندان سال خوبی را پشت سر نگذاشته‌اند، به نظر می‌رسد در آستانه ورود به تولید برای سال تحصیلی آینده از این تکانه‌های بازار بی‌تأثیر نخواهند بود.

محمد یقینی، مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به این تأثیر بر کیفیت و میزان قیمت تمام شده تولیدات کاغذی نوشت‌افزار گفت: افزایش قیمت‌ها از جمله کاغذ که جزو محصولات اولیه در این حوزه است، بعد از عید خود را نشان خواهد داد به این معنی که در حال حاضر فصل تولید برای فعالان این حوزه نیست، اما بعد از عید کم‌کم تولیدکنندگان مشغول به تولید خواهند شد تا محصولات خود را به شهریور و مهرماه سال 1400 برسانند، به همین دلیل حوزه نوشت‌افزار در سال آینده این فشارها را احساس خواهند کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولیدکنندگان با احتیاط بیشتری کار می‌کنند. برخی از تولیدکنندگان که مشغول تولید سررسید برای سال جدید بودند، فروش خود را متوقف کرده‌اند تا بازار را بسنجند.

این فعال حوزه تولید نوشت‌افزار همچنین به دلایل افزایش یکباره قیمت کاغذ طی یک ماه گذشته اشاره و اضافه کرد: دلایل متعددی دارد از جمله اینکه بازار کاغذ چند وقت دچار رکود شده بود، اما به دلیل برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب، درخواست ناشران از کاغذ بیشتر شد. علاوه بر این، تولید سررسیدها نیز مزید بر علت شد. این در حالی است که تا پیش از این بازار کاغذ در رکود به سر می‌برد و در کنار آن، توزیع کاغذ توسط برخی از ناشران در بازار نیز باعث شکسته شدن قیمت‌ها در بازار شده بود.

یقینی با بیان اینکه افزایش قیمت‌های این‌چنینی بر تولیدات نوشت‌افزار نیز تأثیرگذار خواهد بود، یادآور شد: این تأثیر بر محصولات کاغذی مانند دفتر مشق و … خود را نشان خواهد داد. پیش‌بینی می‌شود که تا 30 درصد این افزایش قیمت وجود داشته باشد.

مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی همچنین به پروژه راه‌اندازی کارخانه کاغذ توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اشاره کرد و گفت: این پروژه جزو پروژه‌های زود تأسیس نیست و احتمالا دو الی سه سال برای بهره‌برداری آن زمان لازم است.

با تایید شورای نگهبان کانون های وکلا در زمره مجوزهای کسب و کار قرار گرفتند

طرح اصلاح مواد یک و هفت قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی در شورای نگهبان تایید شد و کانون وکلا در زمره مجوزهای کسب_و_کار قرار گرفت

مجلس شورای اسلامی بعد از رفع ایرادات شورای نگهبان در تاریخ ٢۶ بهمن طرح مذکور را برای بررسی شورای نگهبان ارسال کرد که شورای نگهبان اقدام به تایید آن نمود

♦ بعد از ابلاغ قانون موصوف از سوی رئیس مجلس، عدم بارگذاری از سوی کانون وکلا در سامانه مجوزهای کسب و کار جرم بوده و رئیس کانون وکلا قابل تعقیب کیفری خواهد بود

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست