چه عواملی مانع از تصمیم‌گیری درست و هوشمندانه می شود

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

چه عواملی مانع از تصمیم‌گیری درست و هوشمندانه می شود؟

1 ترس و دودلی
هر یک از تصمیم گیری‌ها ابعاد متنوعی دارند. همین ابعاد باعث ایجاد ترس‌هایی برای فرد تصمیم گیرنده می شود. همین #ترس و تردید سبب می شود برخی گزینه‌ها را کنار بگذاریم.
برای رها کردن تردید در تصمیم گیری باید از خود بپرسید دقیقا از چه چیزی می ترسید؟ دلیل این ترس چیست؟ چه چیزی را از دست می دهید؟

2 ارزیابی و تحلیل بیش از اندازه
اگر از جمله افرادی هستید که بیش از حد درباره چیزی فکر می کنید قطعا در مواجهه با مشکلات و تصمیمات دیرتر به نتیجه می رسید. باید لیستی از مزایا و معایب هر چیزی داشته باشید و درباره این لیست به ارزیابی برسید. برای رهایی از این ویژگی و اسیر شدن در تصمیمات اشتباه باید محدوده‌ی زمانی مشخصی برای تصمیم گیری‌هایمان داشته باشیم.

3 نداشتن اعتماد به نفس کافی
گاهی یادمان می رود ما هم به‌اندازه‌ی بقیه انسان‌ها توانا هستیم. تفکرات اشتباهی مانند اینکه دیگران از ما بهترند یا ما نسبت به آن‌ها ضعیف هستیم ما را از پیشرفت عقب می اندازد.
باید برای دست یابی به موفقیت خود را باور کنید روراست باشید و تمام نقاط قوت و ضعفتان را شناسایی کنید. روی نقاط قوت خود سرمایه گذاری کرده و ضعف‌هایتان را برطرف کنید.

4 شک و دودلی
#شک و تردید خیلی بی‌صدا وارد قلب و ذهنتان می شود. شک ما را ترسو و بزدل می کند. شک سبب می‌شود بی‌دلیل نگران مسائلی باشیم که خیلی هم مهم نیستند مثلا بی‌دلیل می ترسیم توانایی کافی نداشته باشیم پول کافی نداریم در جایگاه مورد انتظار نیستیم و .
شک ما را از هر چیزی می ترساند. مدام به ما یادآوری می کند اگر این تصمیم درست نباشد چه؟ پس شک را از ذهن و قلبتان بیرون کنید تا تصمیم گیری‌های بهتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تبلیغات از طریق واتساپ

5 راحت طلبی
برای پیشرفت و حرکت رو به جلو باید تصمیم گیری‌های درستی داشته باشیم. آسایش خاطری که از #راحت‌طلبی به دست می آید خیلی به طول نمی انجامد و مانع رشد و پیشرفتمان می شود. مواجهه با چالش‌ها و توانایی حل مسائل ما را در مسیر موفقیت قرار می دهد.

6 عجول بودن
وقتی #عجله می کنیم به این نتیجه می رسیم هیچ توانایی نداریم. در این شرایط باید خود را آرام کنیم از مشغولیت ذهنی دور شویم و با تمرکز دقت و شجاعت تصمیم گیری کنیم.
بهتر است افکار منفی را کنار بگذارید زیرا آن‌ها تمام انرژی و توانمان را می گیرند.

7 بی‌تجربگی
یکی از عوامل تصمیم گیری‌های نادرست نبود تجربه‌ی کافی در زندگی برای گرفتن تصمیمات مهم است.
@psychomod

کلیپ: تحقیر شدن
#حقارت_اجتماعی

⁣بیشتر بخوانید : خرید ممبر تلگرام

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست