پیشگامان به مانند تمام مفاهیم قدرتمند ، بازاریابی شبکه‌ای نیز بدلیل فقدان درک و فهم با مخالفت‌ هائی مواجه شد

پیشگامان

به مانند تمام مفاهیم قدرتمند ، بازاریابی شبکه‌ای نیز بدلیل فقدان درک و فهم با مخالفت‌ هائی مواجه شد. هیچ رازی درباره نتورک مارکتینگ وجود ندارد. این تنها شیوه‌ای دیگر از فروش و توزیع کالاست. بازاریابی شبکه‌ای عمری 70 ساله دارد و جوان است.

در اوایل دهه 1940 میلادی شرکتی به نام کالیفرنیا ویتامین دریافت که تمامی نمایندگی‌های فروش جدیدش از میان دوستان و اقوام فروشندگان موجودش هستند ، اصولا به این علت که آنها محصولات را به قیمت عمده فروشی میخریدند. آنان همچنین پی‌بردند که بسیار راحت تر است که نیروی فروشی از تعداد زیادی نفرات که هر کدام مقدار کمی از محصولات را بفروشد ایجاد نمایند تا اینکه مثلا یک ستاره مشهور را بیابند که بتواند محصولات زیادی را بفروش برساند . ( ظهور ایده فروش در بازار گرم و اهرم : زمان و انرژی )

بنابراین آنها آن دو ایده را با هم ترکیب کردند و یک ساختار پاداش‌ دهی فروش را طراحی نمودند که فروشندگانشان را تشویق مینمود تا از میان مشتریان راضی نمایندگان جدیدی را دعوت به همکاری کنند ، که اغلب آنها از دوستان و یا خانواده بودند و هر کدام حقی مشابه برای پیشنهاد دادن محصولات و دعوت از دیگران برای نمایندگی را داشتند ، این روند این اجازه را به نیروی فروش داد که بصورت قابل توجهی رشد نمایند.

شرکت برای فروش محصولات که توسط گروه و یا شبکه نمایندگی های فروش آنان انجام میشد به آنان پاداش میداد. بازاریابی شبکه‌ای متولد شد!

چند سال بعد ، این شرکت نام خود را به شرکت مکمل‌های غذائی نوتریلیت تغییر داد.

مدت کمی بعد از آن ، در 1959، ریچ دی ووس و جی ون اندل که از فروشندگان قدیمی شرکت نوتریلیت بودند شرکت ام وی ( Amway ) را برای بازاریابی محصولات تاسیس نمودند. شبیه به تمامی فرآیند ‌های مبتکرانه قانونی ، گسترش نتورک مارکتینگ یک اتفاق بود.

سو استفاده از قانون رشد تصاعدی سالها بر نتورک مارکتینگ سایه انداخته و همچنان سوتفاهماتی را با خود به همراه دارد. یکی از اولین سوء استفاده‌هائی که از مفهوم رشد تصاعدی برای ایجاد درآمد بوده است شاید نامه‌ های زنجیره‌ای دیوانه کننده‌ ای بوده که تمامی ایالات متحده را بعد از جنگ جهانی اول پوشاند. نامه‌ها وعده میدادند که اگر شما ده سنت و یا یک دلار برای فردی که نامش در پائین نامه بود ارسال میکردید منافع زیادی نصیبتان میشد. این نامه‌ها بصورت زیادی توزیع میشدند و باز توسط افراد دریافت کننده برای دیگران ارسال میشد.

نامه‌ های زنجیره ‌ای در اروپا منتشر شد ، و در سال 1930 اداره پست آمریکا برآورد نمود که روزانه بیش از 10 میلیون نامه پست میگردد. مسئولان پست و نمایندگان اجرای قانون به مبارزه با این طرح کلاهبردارانه پرداختند و پدیده نامه‌ های زنجیره‌ای در دهه 1940 میلادی فروکش نمود.

متاسفانه چنین طرح‌های کلاهبردارانه که بعنوان یک هرم شناخته شده بود گسترش و تکامل یافت ، جائی که پول برای جذب نفرات پرداخت میشد ، و محصول واقعی توسط شرکت به فروش نمیرفت.

در سال 1974، سناتور والتر موندیل ( Walter Mondale )  اظهار داشت برخی شرکت‌ها مصرف‌ کنندگان را فریب میدهند. نمایندگان اجرای قانون سریعا برای از بین بردن این سوء استفاده اقدام نمودند.

در اواسط دهه 1970 میلادی ، بدلیل نبود درک صحیح از اینکه یک ساختار صحیح بازاریابی شبکه‌ای شامل چه مواردی میشود ، کمیسیون تجارت فدرال ( FTC ) و وکلای ایالتی در سراسر کشور دیدگان خود را بر روی تمامی شرکت ‌های بازاریابی شبکه‌ای بستند. در 1975 ، ( FTC ) بر علیه شرکت ام وی ( Amway ) اقامه دعوا نمود و اعلام کرد که این شرکت یک شرکت هرمی غیر قانونی است و از فروش محصولاتش جلوگیری بعمل آمد.

ام وی ( Amway ) چهار سال زمان بعلاوه میلیون‌ها دلار برای تبرئه کردن خود هزینه نمود. در سال 1979 ( FTC ) حکم داد که ام وی ( Amway ) یک سیستم هرمی نیست ، و درآمد و عواید آن حاصل فروش محصولاتش است و ( FTC ) تصدیق نمود که بازاریابی شبکه‌ای یک سیستم قانونی و کارآمد توزیع است. بازاریابی شبکه‌ای طی دهه بعد بصورت گسترده‌ای رشد نمود.

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست