پراکندگی ذهنی چطور حریف خودمان بشویم

#پراکندگی_ذهنی

چطور حریف خودمان بشویم

. هدف را بالا بگیرید
اگر اهدافتان خیلی سطحی و کم‌ارزش باشند خیلی سریع اهداف دیگر جایشان را می‌گیرند. شاید بگویید زدن هدف بالاتر سخت‌تر و نشدنی‌تر است اما اگر هدف‌تان کوچک باشد زیر دست و پا گ م می‌شود.

. منوی سه‌گانه درست کنید
اجزای مختلف زندگی‌تان را به قسمت تقسیم کنید مثلا مسائل کاری خانه و تعطیلات. برای هر کدامشان فقط یک جهت (هدف) در زمان واحد تعریف کنید. مثلا تا فلان تاریخ آن پروژه را تمام کنم تا فلان تاریخ انباری خانه را تمیز کنم و برای فلان تعطیلی بلیت قطار بخرم. اگر مجبور شدید که برای هر کدامشان بیشتر از یک جهت در آن واحد اختصاص بدهید حداقل در جریان باشید که جهت اضافه شده به اندازه‌ی یک چهارم شانس موفقیت بقیه را کم می‌کند.

. بگذاریدش کنار
هر چیزی که در بالای هرم اولویت‌هایتان نیست را می‌توان به تایم دیگری منتقل کرد. مارک زاکربرگ هم اول فیسبوک را درست کرد بعد رفت زبان چینی یاد گرفت. اهداف‌ عین همدیگر می‌مانند این شمایید که به صورت لحظه‌ای احساسی متفاوت نسبت به آنها پیدا کنید.

. پینوکیو نشوید
پینوکیو را بردند شهر بازی و خرش کردند. شما که داستان پینوکیو را دیده‌اید مواظب باشید گول خودتان را نخورید. بعضی چیزها هستند که به شما احساس آرامش و راحتی می‌ دهند و دائم هم جلوی چشمتان هستند. این جور چیزها برایتان کشنده‌اند. مثلا اگر وسط کاری هستید که شما را به هدفتان می‌رساند اگر پلی‌استیشن بهتان چشمک زد گولش را نخورید. یادتان باشد که هر جهت اضافه شده به اندازه‌ی یک چهارم شانس موفقیت بقیه را کم می‌کند.

. زنبورهایتان را در یک خط پرواز دهید
شاید قادر نباشید در آن واحد گوگل را خلق کنید سرطان را درمان کنید و روی سیاره‌ی مریخ فرود بیایید و سیخ کبابی بسازید که بتواند کباب کوبیده را مغزپخت کند و در عین حال از فرو افتادن آن در زغال جلوگیری کند. اما می‌توانید به صورت همزمان مدیرکل و ورزشکار موفقی باشید. موفقیت و آمادگی جسمانی مکمل یکدیگرند: آدمی که بدن ورزیده‌ای داشته باشد می‌تواند رهبر بهتری هم باشد. این دو تا را مثل دو زنبور در نظر بگیرید که در یک جهت بال می‌زنند و به هم که برسند قوی‌تر می‌شوند.
از میان آدمیان فقط تعداد کمی بودند که اسمشان در تاریخ جاودانه شده و دنیا را تغییر دادند. این مشاهیر مثل گرگ وسط گله نیفتادند تا هر چه دم دستشان بود را بدرند بلکه هدفشان را بالا گرفتند زنبورهایشان را در یک خط کردند و به باقی فرصت‌هایی که زندگی جلوی‌شان گذاشته بود نه گفتند. اگر می‌خواهید قدرت دنبال کردن رؤیای‌تان را داشته باشید باید فقط یک مسیر را انتخاب کنید و به سایر مسیرها بگویید نه.

منبع: oliveremberton.com

@psychomod

When you make a commitment, you build hope.When you keep it, you build trust.

وقتى تعهدى ایجاد میكنى امید میسازى.
وقتى پاى تعهدت میمونى #اعتماد میسازى.

@psychomod

بر طبق اصول روانشناسی و برخلاف باور رایج بین مردم نقطه مقابل عشق نفرت نیست بلکه بی‌تفاوتی است.

اگر از فردی متنفر هستید یعنی هنوز هم در مورد او احساس دارید و بطور کامل فراموشش نکرده اید.

@psychomod

#پژوهش
#خبر جدید

افراد با گروه خونی A به احتمال بیشتری به کرونا ویروس مبتلا می‌شوند.

منبع: Daily Mail

@psychomod

7c21db0e-a284-4009-a30a-4ebe4a90cfc0.jpg

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست