هشدار: در چند سال اخیر با افزایش سطح علاقه مندی به فضای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ، ورود افراد مختلف با اهداف گوناگون اعم از سرمایه گذاری، انجام مبادلات تجاری بین المللی و توسعه کسب و کار رشد قابل‌ی داشته است

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

هشدار:

در چند سال اخیر با افزایش سطح علاقه مندی به فضای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ، ورود افراد مختلف با اهداف گوناگون اعم از سرمایه گذاری، انجام مبادلات تجاری بین المللی و توسعه کسب و کار رشد قابل‌توجهی داشته است و همین امر نگرانی‌هایی را حول مسئله امنیت به وجود آورده است.

صرافی های وجود دارد که این افراد میتوانند با ایجاد حساب کاربری و احراز هویت با مدارک خود در آنجا خرید و فروش‌هایشان را با کارت بانکی خود انجام دهند اما بسیاری از این پلتفرم های داخلی محلی مناسب برای سودجویی افرادی است که با انگیزه ماهیگیری از آب گل آلود به این عرصه قدم گذاشته اند.

صرافی نوبیتکس یک‌ صرافی وابسته به نهادهای دولتی می‌باشد که کلیه اطلاعات شخصی و مالی کاربرانش را در اختیار نهادهای نظارتی قرار می‌دهد.
این صرافی که به همین دلیل از حمایت همه جانبه سایت‌های داخلی زرد و وابسته به نهادهای دولتی بهره می‌برد اطلاعات مالی و هویتی هر شخص را به هر نهادی که از آن درخواست دریافت کند ارائه می‌دهد!

همچنین در ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹ در بسیاری از وب‌سایتها و شبکه‌های اجتماعی پست‌هایی درخصوص فاش شدن اطلاعات شخصی ۵۰ هزار کاربر این صرافی انتشار پیدا کرد که همچنان داره دهن به دهن منتقل میشود ولی ما نمیتونیم ۱۰۰ درصد آن را تایید و یا رد کنیم اما بسیاری از کاربران آن مدارک خود را از جمله کارت ملی- شناسنامه-شماره تماس و کارت بانکی را در بین اطلاعات فاش شده مشاهده کرده‌اند.

پس از خروج فوری از این صرافی دولتی اقدامات امنیتی و محافظتی زیر را جهت حفاظت از اطالاعات مالی و هویتی خود و اطرافیان انجام دهید:

۱- تغییر آدرس کیف‌پول‌! استفاده از کیف‌پول‌های جدید و عدم استفاده از کیف‌پول‌های قبلی که از آن‌ها به این صرافی در گذشته تراکنش ارسال کرده‌اید.

۲- تغییر نام، نام کاربری، ایمیل و رمز ورود به سایر سایت‌ها در صورتی که قبلا در صرافی دولتی نوبیتکس از نام و نام کاربری مشابه استفاده می‌کردید.

۳- چنانچه در کیف‌پول‌های خود مبالغ زیادی نگهداری می‌کنید جهت محفوظ بودن اطلاعات مالی خود هرگز از کیف‌پول اصلی خود تراکنشی به داخل این صرافی وابسته به دولت ارسال نکنید.

۴- این صرافی به بهانه احراز هویت اطلاعات اضافه از شما درخواست می‌کند و به سازمان‌های دیگر امکان استعلام هویت و مشخصات شهروندان را می‌دهد که قبل از ارسال هرگونه مدرک از افراد آگاه مشورت‌های لازم را بگیرید.

۵- ایمیل‌هایی که از سمت نوبیتکس دریافت میکنید را باز نکنید و فایل‌های پیوست آنها را دانلود نکنید.

با تمام این توصیه ها بازهم توجه داشته باشید که هیچ فرد حقیقی و حقوقی از این صرافی در امان نیست و اگر این توصیه‌ها را رعایت کنید، به میزان بسیار زیادی از خطر فاش شدن اطلاعات هویتی و خالی شدن حساب‌هایتان مصون خواهید ماند.

بازم تاکید می‌کنیم حفظ امنیت و حریم خصوصی یکی از مهم ترین چالش ها در این زمینه می‌باشد.

در پایان یادآوری میکنیم هیچ کس به اندازه خودتان نمیتواند از دارایی های دیجیتالی و اطلاعات هویتی شما محافظت کند.

این خبر را به طور گسترده با دیگران به اشتراک بگذارید!

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست