هزینه تبلیغات گسترده در واتساپ به چه صورت است؟

در دنیای حاضر که بیشتر مردم دنیا به اینترنت و فضای مجازی متصل هستند، می توان از طریق شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها به راحتی اقدام به تبلیغات مناسب در خصوص کسب و کارهای متنوع نمود. واتساپ یکی از این پیام رسان های معتبری است که در میان ایرانیان نیز محبوبیت بالایی دارد. از این رو می توان با تبلیغات گسترده در این پیام رسان، به راحتی به رونق کسب و کار کمک کرد. اما آیا می دانید هزینه تبلیغات در واتساپ چقدر است؟ یا این که اصلا برای تبلیغات در این پیام رسان باید هزینه ای پرداخت شود یا خیر؟

بیشتر کسب و کارها با ایجاد گروه های مختلف دراین پیام رسان، اقدام به تبلیغات گسترده در واتساپ می نماید که این مسئله می تواند منجر به رونق کسب و کار آنها شود. واتساپ محیطی پربازدید است و از این رو برای تبلیغات محلی مطلوبی به شمار می رود. برخی از افراد تصور می کنند که هزینه تبلیغات در واتساپ گران بوده و از این رو در این پیام رسان تبلیغاتی انجام نمی دهند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات در واتساپ

اما باید بگوییم این تصور غلط بوده هزینه تبلیغات در واتساپ و بسیار ارزان است. از این رو هر نوع کسب و کاری می تواند در این پیام رسان با یک روش مناسب به تبلیغات بپردازد. در ادامه بیشتر به این مسئله پرداخته و در خصوص روند انجام تبلیغات در واتساپ اطلاعات لازم را بیان خواهیم کرد.

روند تبلیغات در واتساپ به چه صورت است؟ 

بعضی از پنل های پیامکی وجود دارند که در واتساپ پیام ارسال می کنند. به این صورت که این پیام حاوی یک عکس و متن است. می توانید تنها با یک جستجوی ساده در گوگل، به این پنل های پیامکی دسترسی داشته باشید. اما از آنجایی که واتساپ نوعی شبکه اجتماعی به شمار می رود، قابلیت پاسخگویی از طریق این پیام رسان وجود دارد.

از این رو بهتر است برای انجام تبلیغات انبوه در واتساپ، خودتان اقدام کنید. که این مسئله به تنهایی هیچ گونه هزینه ای برای شما در بر نخواهد داشت. اما اگر بخواهید تبلیغات متنی در واتساپ انجام دهید، باید هزینه بپردازید. مزیتی که علاوه بر هزینه تبلیغات در واتساپ، تبلیغات توسط شخص به همراه دارد، قابلیت پاسخگویی به پیام های ارسالی است.

در چنین حالتی برای تبلیغات گسترده تنها نیاز به پرداخت هزینه نیروی انسانی است. یعنی شخصی که بتواند زمان لازم را صرف کرده و پاسخ پیام های ارسال شده مخاطبین را دهد. در بیشتر مواقع افرادی که پیام های تبلیغاتی در واتساپ دریافت می کنند، با ارسال ویس سوالات خود را می پرسند. که برای پاسخ دهی به این پیام ها لازم است شخصی وجود داشته باشد که بتواند ویس را گوش داده و مجددا از طریق ویس پاسخ مشتری را دهد.

این مسئله می تواند در هزینه تبلیغات در واتساپ تاثیرگذار باشد. حتی در برخی موارد ممکن است افرادی که پیام های تبلیغاتی در واتساپ دریافت می کنند، با شماره مورد نظر تماس بگیرند تا به اطمینان لازم دست یابند. از این رو باید یک نیروی انسانی وجود داشته باشد که به سوالات و تماس این دسته از افراد پاسخ داده و اعتماد آنها را جلب کند.

به طور کلی باید بگوییم بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ در عصر حاضر یک روش مناسب و مقرون به صرفه برای تبلیغات در تلگرام و واتساپ به شمار می رود.

نحوه محاسبه هزینه تبلیغات در واتساپ

 

نحوه محاسبه هزینه تبلیغات در واتساپ

همانطور که بیان نمودیم در حالت عادی شبکه پیام رسان واتساپ هیچ گونه هزینه ای برای شخص درپی ندارد. اما افرادی که تمایل دارند با استفاده از این شبکه پیام رسان اقدام به ارسال پیام تبلیغات انبوه نموده و به صورت گسترده ای کسب و کار خود را تبلیغ کنند، لازم است هزینه هایی بپردازند. از جمله هزینه نیروی انسانی که پشت سیستم ارتباطی واتساپ بنشیند و به پیام های تبلیغاتی ارسال شده پاسخ دهد.

در غیر این صورت هزینه تبلیغات در واتساپ بسیار ناچیز و محدود است. البته باید به این مسئله نیز اشاره کنیم که واتساپ بیزینس غیر از ایران که تحریم است، در هر کشوری هزینه ای دریافت می کند. که میزان هزینه دریافتی واتساپ بیزینس در هر کشور با کشور دیگر متفاوت است. مثلا هزینه تبلیغات و بیزینس واتساپ در کشور هند نسبت به کشور ژاپن ارزان تر است. خرید ممبر واتساپ یکی از راه های عالی برای افزایش فروش شما است.

این هزینه انبوه تبلیغات در واتساپ در کشورهای دیگر غیر از ایران دریافت می شود. برخی در این کشورها با دریافت هزینه تبلیغات در واتساپ به نیابت اقدام به تبلیغات گسترده در این شبکه پیام رسان می نمایند. هر چند اگر هر شخصی خود بتواند اقدام به تبلیغات گسترده در این پیام رسان نماید، نه تنها هزینه ای برای این فرایند انجام نمی دهد، بلکه می تواند نتایج بهتری را نیز کسب کند.

ویژگی و مزایای تبلیغات گسترده در واتساپ

 

روند تبلیغات در واتساپ به چه صورت است؟

همانطور که بیشتر کسب و کارها با خرید ممبر واقعی تلگرام در این شبکه پیام رسان اقدام به تبلیغات می نمایند، می توان در واتساپ نیز تبلیغات انجام داد. تبلیغات در واتساپ نسبت به تلگرام می تواند مزایای و ویژگی های بهتری داشته باشد. از جمله:

  • ثبت سفارش تبلیغات به صورت تلفنی و آنلاین
  • هزینه تبلیغات در واتساپ به میزان محدود
  • پشتیبانی 24 ساعته و آنلاین پیام رسان واتساپ
  • قابلیت ارسال متن، عکس، لینک سایت، کانال تلگرام، پیج اینستاگرام و موارد دیگر
  • خرید نرم افزار، خط مجازی و مواد دیگر بدون دغدغه
  • قابلیت ارسال پیام بسته به شهر، استان، کد پستی، پیش شماره و اصناف
  • ارسال سریع پیامک تبلیغاتی
  • امکان دریافت گزارشات ارسالی
  • امکان ارسال پیام در تعداد بالا و بدون محدودیت

با این تفاسیر باید بگوییم نه تنها هزینه تبلیغات در واتساپ بسیار کم است، بلکه این شبکه پیام رسان از قابلیت ها و ویژگی های بسیار مناسبی نیز برخوردار است. که می توان با استفاده از این پیام رسان به راحتی بیشتر تبلیغات کسب و کار را با اطمینان انجام داد و به رونق کسب و کار خود کمک کرد.

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست