هر یک از این سه W نشان‌دهنده یک مرحله ساده است

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

هر یک از این سه W نشان‌دهنده یک مرحله ساده است.

برای #خودابرازی مؤثر این مراحل را به ترتیب انجام دهید و در هر یک از آن‌ها مختصر و دقیق باشید.
مرحله ۱ خود ابرازی- چه چیزی (WHAT)؟
شرایط را توصیف کنید و مشخص کنید درباره چه چیز صحبت می‌کنید. توصیف شما باید بر اساس مشاهدات خود شما باشد، نه بر اساس شنیده‌ها یا فرضیات. در ابتدا از «من به‌جای «شما استفاده کنید.
مرحله ۲ خود ابرازی- چرا (WHY)؟
تأثیر آنچه را مشاهده کرده‌اید، توصیف کنید. اگر فکر می‌کنید مطرح کردن اهمیت مسئله تأثیر قابل‌توجهی ندارد، پس از صرف وقت برای آن خودداری کنید.
مرحله ۳ خود ابرازی- چگونه (WAY)؟
آنچه را دوست دارید به‌عنوان یک رفتار جایگزین ببینید، بگویید. یادتان نرود، مختصر و مفید باشد.
@psychomod
ادامه دارد

#روانکاوی چیست؟

@psychomod

 

وقتی برای حل اختلافات #مذاکره می کنید، ابتدا باید به دیگری گوش بسپارید تا متوجه شوید چه می خواهد. اگر خواسته او دقیقا مطابق با خواسته شما نیست یا اگر در تعارض با خواسته شماست فورا به خودتان نگیرید و از گوش دادن دست برندارید. با خود نگویید که طرف مقابل می خواهد نقشه های شما را نقش بر آب کند. یادتان باشد که شما دو انسان مجزا هستید که گاهی خواسته های متفاوتی دارید اما هنگام مذاکره قادرید به راه حلی برسید که به نفع دو طرف باشد. به اصلی که استفان کاوی در کتاب هفت عادت مردمان موثر بیان می کند متعهد بمانید: ابتدا به دنبال فهمیدن باشید، آنگاه بخواهید که فهمیده شوید .

راهنمای #تئوری_انتخاب برای روابط صمیمانه
#کیم_الور

@psychomod

✅ حمایت

اولین رفتار پیونده دهنده در روابط، #حمایت است. هنگامی که از حمایت صحبت می کنیم بهتر است اشاره ای داشته باشیم به جمله ای از دکتر مارتین لوتر کینگ: بهترین مقیاس و محک یک انسان، زمانی نیست که او در راحتی و آسایش قرار دارد، بلکه هنگامی است که در سختی و چالش باشد .

در واقع منظور ما اینجا این است که حمایت از افرادی که مطابق میل شما رفتار می کنند کار ساده ای است. اما حمایت از افرادی که رفتارهایی را #انتخاب می کنند که ممکن است موجب درد و رنج برای شما باشد، کار راحتی نیست.

شاید تصمیماتی که عزیزان ما در زندگی می گیرند و مسیری که انتخاب می کنند چندان خوشایند ما نباشد. اما برای حمایت از دیگری باید این را مد نظر قرار بدهیم که او تصمیم دارد به سمت هدفی قدم بردارد که برای شخص او دوست داشتنی و ارزشمند است و ما از او در راستای رسیدن به این هدف خواستنی حمایت می کنیم. اگر روابط انسانی مان برایمان ارزشمند است باید این نکته را همواره مدنظر داشته باشیم که حمایت از تصمیمات و ایده های طرف مقابل ما را به او نزدیک تر می کند و به بهبود کیفیت رابطه قطعا کمک می کند.

✳ تمرین
زمانی را اختصاص دهید و فکر کنید کدام یک از عزیزان و اطرافیانتان نیاز به حمایت شما دارد، حتی اگر حمایت از او باعث ایحاد ناراحتی و سختی برایتان شود. هنگامی که شخص مورد نظر را در ذهنتان یافتید، زمان بیشتری بگذارید و فکر کنید که چطور می توانید نیازهای شخصی خودتان را برآورده کنید، درحالیکه از دیگری هم برای ارضای نیازهایش و دست یابی به خواسته هایش حمایت می کنید. پاسخ خود را جایی یادداشت کنید.

#تئوری_انتخاب

@psychomod

#نامید شوید

گاهی انتظارشو نداری، اما اتفاق میفته
با احتیاط نامید شوید!
@psychomod

همه‌ی آدم‌ها با هم برابرند
اما پولدارها محترم‌ترند،
اما دخترها پر طرف‌دارترند،
اما بچه‌ها واجب ترند،
اما خانم‌ها مقدم ترند،
اما سفیدها برترند و سیاها بدبخت‌ترند!
البته تبعیضی در کار نیست، در کل همه‌ی آدم‌ها با هم برابرند، اما بعضی‌ها برابرترند.

قلعه‌ حیوانات
#جورج_اورول
@psychomod

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست