نشست توجیهی و کاربردی در خصوص توسعه اقدامات پیشگیرانه آسیبهای اجتماعی خصوصا پیشگیری از اعتیاد در بنگاه های اقتصادی و کسب و کارها در شركت فورج البرز واقع در شهرستان آبیک برگزار گردید

نشست توجیهی و کاربردی در خصوص توسعه اقدامات پیشگیرانه آسیبهای اجتماعی خصوصا پیشگیری از اعتیاد در بنگاه های اقتصادی و کسب و کارها در شركت فورج البرز واقع در شهرستان آبیک برگزار گردید.
در این جلسه كه با حضور دکتر علی رحمانی مشاوراستاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان علی بغداری معاون فرماندار شهرستان آبیک قاسم آقا علیخانی معاون فرهنگی اجتماعی اداره كل تعاون كار ورفاه اجتماعی استان محمدمهدی رحیمی نیارکی رییس اداره تعاون كار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک محمد بابایی رئیس شبکه بهداشت شهرستان آبیک احمدی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان آبیک کارشناسان مربوطه و مدیرعامل مدیران و سرپرستان شركت فورج البرز برگزار گردید از مدیریت و واحد سلامت این شركت به جهت اقدامات مثبت در تامین سلامت جسمی و روحی كارگران مجموعه تقدیر شد.

در این نشست رحیمی نیارکی هدف از تشكیل جلسه و لزوم توجه ویژه به سلامت روان كارگران و کنترل عوامل زیان آور در محیط کار علی الخصوص در مشاغل سخت و زیان آور را تشریح كرد و بیان داشت برابر آمارها و پایش های صورت گرفته در خصوص شیوع مصرف مواد مخدر در جامعه كار و تولید ضروریست برنامه های آموزش و پیشگیری در محیط های کارگری مجدانه و مستمر برگزار گردد.

پس از آن قاسم آقاعلیخانی اظهار نمودند آسیب های اعتیاد تنها منحصر به فرد نیست بلكه به جامعه خانواده و فضای کسب و كار نیز آسیب جدی وارد مینماید همچنین ایشان بیان داشتند اعتیاد افراد بطور خاص در محیط کار پیامدهای قابل توجهی از قبیل افزایش نرخ حوادث و سوانح شغلی غیبت های مكرر و كاهش بهره وری را به همراه دارد.

در ادامه دکتر علی رحمانی ضمن تشریح گستره آسیبهای اعتیاد به مواد مخدر به لزوم نقش آفرینی ویژه صنایع و بنگاه های اقتصادی در مهار صدمات مصرف مواد مخدر پرداخته و با توجه به تنوع مواد مخدر صنعتی بر ضرورت پیاده سازی پکیج کاملی از آموزش در زمینه های مختلف مهارت های اجتماعی در جامعه كارگری جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری اعتیاد تاكید داشتند. در نهایت ایشان به فداکاری و شهادت نفر از نیروهای ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و همچنین شهدای استان در این زمینه اشاره داشته و از مقام والای شهدا تجلیل نمودند.

سپس مدیریت عامل و مدیران شركت فورج البرز به بیان عملكرد خود در حوزه پیشگیری از آسیب های اعتیاد پرداخته و نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان داشتند.

در پایان این نشست بازدیدی از خطوط تولید شرکت مذکور توسط اعضای جلسه صورت پذیرفته و آقای دکتر رحمانی به همراه روسای شهرستان از نزدیک با کارگران مجموعه دیدار و گفتگوی داشته و مسائل و مشکلات را رصد نمودند.

مرجع رسمی اخبار شهرستان آبیك
دفتر خبرگزاری صدا و سیما
@ab1news96 تلگرام
@abyek_news اینستا

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست