ناصر اقبالی: امسال مردم رغبتی به رنگ کردن خانه هایشان نداشتند/ سال سال بحران کسب و کار فروشندگان رنگ

ناصر اقبالی: امسال مردم رغبتی به رنگ کردن خانه هایشان نداشتند/ سال سال بحران کسب و کار فروشندگان رنگ

رئیس اتحادیه فروشندگان رنگ تهران از کسادی فعالیت واحدهای صنفی این اتحادیه در روزهای پایانی سال گفت و اظهار داشت: در سال های گذشته یکی از کارهایی که افراد هنگام پایان هر سال انجام می دادند نقاشی خانه هایشان بود اما امسال به دلیل گرانی بسیار انواع رنگ های ساختمانی مردم رغبتی برای نو کردن درب و دیوار برای افراد باقی نمانده است.

ناصر اقبالی افزود: از آنجایی که صنف رنگ فروشان در الویت های سوم و چهارم از نظر سازمان صمت در مصارف اولیه جامعه قرار داده شده است بنابراین به مشکلات این صنف کمتر توجه می شود. در بین رسته های این صنف نقاشان اتومبیل و استفاده رنگ در مصارف صنعتی در تمام سال کما فی سابق فعال هستند اما رنگ کاری ساختمان یا به رونق صنعت ساختمان بر می گردد و یا به رسیدگی های پایان سال که متاسفانه طی این دو سال صنعت ساختمان راکد بوده و فروشندگان رنگ ساختمانی نیز واحدهای بدون مشتری طی دو سال اخیر داشته اند.

اقبالی در رابطه با تولید رنگ در کشور گفت: تولیدات رنگ در کشور از کیفیت بالایی برخوردار است. تولیدکنندگان در این حوزه از قبل از انقلاب با آموختن فرمول های رنگ از کشورهای تولید کننده ای مانند دانمارک و واردات دستگاه های مورد نیاز این صنعت را در کشور راه اندازی کرده و برای تولید انواع رنگ تلاش کردند. اکنون حرف اول را در منطقه می زنیم و صادرکنندگان این حوزه محصولات خود را به کشورهای حوزه خلیج فارس افغانستان و عراق صادر می کنند.

وی با اشاره به فشارهای اقتصادی وارده به صنف متبوع خود در سال جاری بیان داشت: صنف فروشندگان رنگ سالی پر از بحران را طی کرد. کمتر از سه ماه آینده سازمان امور مالیاتی در صدد برآوردهای مالیاتی است. مالیاتی که از نادرآمدی اصناف اخذ شود عادلانه نیست بنابراین به سازمان امور مالیاتی بارها نامه نگاری هایی انجام دادیم تا سال با لحاظ شرایط اقتصادی به امر برآوردهای مالیاتی اقدام نمایند.

اقبالی از مشکلات عمده این صنف را گرانی انواع رنگ دانسته و ادامه داد: افزایش بیش از درصدی مواد اولیه ای که در تولید رنگ حیاتی است و تولید کنندگان باید با ارز بالایی این مواد را خریداری کنند در قیمت محصول نهایی تاثیر شگرفی داشته و بنابراین برای مردم صرف ندارد تا ساختمان های خود را با رنگ آذین کنند و به دیگر محصولات روی می آورند.
@otaghasnafteh
مشروح خبر:
http://www.otaghasnaftehran.ir/ShowContent/92505

#ضرب المثل

تاجری بود که برای رسیدن به خواسته خود در کسب و کار نذر می کند تا 40 شب شمع و چراغ مسجدی که در همسایگی اش بود را تامین کند. از همین رو بود که خادم مسجد هم هر روز برای بردن شمع های نذری نزد تاجر می آمد.

روزها و شب ها گذشت. تاجر نذر خود را به تمامی ادا کرد. اما خادم مسجد باز هم به سراغ او می آمد.

تاجر که دیگر به ستوه آمده بود گفت که به تازگی فرد دیگری را نیازمند یافته و قصد کمک به او را دارد. فردی که از قضا از نزدیکان اوست.

خادم هم در می گذرد و می گوید: البته چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.

@Boshra_journal

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست