من برای چه به این دنیا آمده‌ام

من برای چه به این دنیا آمده‌ام؟

گیتی همیشه نیازمند تجلی روح از طریق شمای منحصر به فرد است. همان گونه که مولانا (شاعر ایرانی) هشت قرن پیش بیان کرده است:

پادشاه تو را به سرزمین فرستاد تا کار مشخصی را انجام دهی. تو به آن سرزمین رسیدی و یک صد کار دیگر انجام دادی. اما اگر کاری که به خاطرش به اینجا فرستاده شده ای را انجام نداده باشی مانند این است که اصلا هیچ کاری انجام نداده ای.
پس ما برای این به دنیا آمده ایم که کار مشخصی را انجام دهیم و این کار هدف ماست. اگر به آن كار نپردازیم و آن را انجام ندهیم در این صورت هیچ کاری انجام نداده ایم. بنابراین همه ما به صورت شهودی میدانیم که این حرف یک حقیقت است همه ما از کودکی و از شخصی ترین لحظات عمرمان این را می دانستیم ما همواره می دانستیم که برای چه منظوری به این دنیا فرستاده شده ایم و قرار بوده است چه کسی شویم. ما همواره میدانستیم که باید رشد کنیم تکامل فردی پیدا کنیم خود واقعی مان شویم و بزرگ شویم.

#یونگ در جایی می گوید در هر دوره رواندرمانی باید این سؤال را پرسید: چه کاری یا چه وظیفه ای است که این روان رنجوری به این فرد کمک می کند از آن اجتناب کند؟ یونگ هم چنین می گوید: هرکسی که وارد یک دوره روان درمانی می شود تا حدی می داند به چه کاری باید بپردازد. می داند چه کاری باید انجام بدهد می داند مسئولیت چه مواردی را باید عهده دار شود. و در این لحظات است که ما به سفری سطح بالاتر و بزرگ تر فراخوانده می شویم.

در روانشناسی جدید هدف و وظیفه افراد #خودشکوفایی و #تحقق خویشتن عنوان شده است که به عنوان موتور محرک افراد عمل می کند و سالم ترین راه تحقق خویشتن را استفاده از #فضایل و #توانمندی_های شخصیت برای رسیدن به #شادکامی اصیل یا همان #شکوفایی می دانند.

@psychomod

مارس روز جهانی #حقوق_مصرف‌‌کنندگان است. امسال با توجه به تغییرات محیط‌زیستی به نقش مصرف‌کنندگان برای نجات زمین توجه دارد و شعار امسال آن مقابله با آلودگی پلاستیک است.
@psychomod

اسفند روز #هوشنگ_گلشیری است. گلشیری اسفند در اصفهان متولد شد و یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان معاصر ایرانی است. شازده احتجاب از مشهورترین ‌ترین آثار اوست.
@psychomod

209b7206-5185-424e-a177-6877d00cdc81.jpg

اسفند روز پایان سرایش #شاهنامه است. روایت است که‌ #شاهنامه اثر سترگ #فردوسی حماسه‌ای منظوم با هزار بیت در روز اسفند خورشیدی به پایان رسید. سرایش این اثر بزرگ ادب فارسی سال زمان برد.

@psychomod

49f111df-0214-484b-a170-ab5b89bd3928.jpg

مارس روز جهانی #سخنرانی است. هدف این روز افزایش مهارت‌های سخنرانی است. یک سخنران خوب به راحتی می‌تواند نتیجه کارها تجربیات و پژوهش‌هایش را به دیگران انتقال دهد و سبب گسترش دانش ‌شود.

@psychomod

c7a3cf70-88aa-411a-a501-f4db6bffdfbc.jpg

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست