معرفی کتاب «صد سال تنهایی

معرفی کتاب «صد سال تنهایی

گابریل گارسیا مارکز در ۳۸ سالگی برای ۱۸ ماه خانواده‌اش را ترک می‌کنه تا کتاب صد سال تنهایی را بنویسه. داستان شهر ماکاندو و بدبختی و خوشبختی هفت نسل از خانواده بوئندیا به همراه انواع داستان‌های عاشقانه، جنگ‌های داخلی، دسیسه‌های سیاسی و هجوم خارجی‌ها

✅ کتاب علاوه بر تاریخ کلمبیا به زندگی شخصی نویسنده هم اشاره‌ای دارد همانطور که گابریل گارسیا مارکز در مصاحبه‌ای می‌گه هر خط از هر کتابش برگرفته از بخشی از واقعیته.

گابریل گارسیا مارکز هنگام سخنرانی برای دریافت جایزه نوبل به بهترین شکل دلیل نوشتن کتاب را توضیح داده: برای ما آفرینندگان قصه ها که به همه چیز باور داریم، باز هم به خود اجازه می‌دهیم که باور داشته باشیم، هنوز برای آفرینش یک جامعه آرمانی دیر نیست. یک جامعه آرمانی برای زندگی، آنجا که کسی نتواند برای چگونه مردن دیگران تصمیم گیری کند، آنجا که عشق حقیقی و شادی ممکن باشد وانجا که مردم محکوم به صد سال تنهائی بالاخره و برای همیشه فرصت دیگری بر زمین داشته باشند.

نسخه با کیفیت ویدئو

@psychomod

پاول کوژینسکی
کارتونیست بزرگ لهستانی می‌گوید:
انسان گرسنه در درجه نخست هدفی جز سیر شدن شکم ندارد و غم نان اجازه نمی‌دهد که انسان به تماشای جهان بنشیند، در زندگی عمیق شود، کتاب بخواند، یاد بگیرد و ا گاهی‌اش را بالا برده و به جهان اطراف خود بیاندیشند.

آدمی در نتیجه زندگی فقیرانه پا را فراتر از جهل نمی‌گذارد!
به همین دلیل است که گرسنه نگه داشتن اکثریت ملتی، ضامن بقای طبقات حاکمه است.
چیزی که با فقر یکجا جمع نمی‌شود، آگاهی است!

@psychomod

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست