مبحث آموزشی تبیین روشهای نوین کارآفرینی و اشتغال زایی در محیط کسب و کار جوامع محلی

مبحث آموزشی

تبیین روشهای نوین کارآفرینی و اشتغال زایی در محیط کسب و کار جوامع محلی :

– وقتی از برنامه توسعه فرهنگی اجتماعی اقتصادی سخن گفته یا قلم فرسایی می شود در ذهن شاید از خودمان می پرسیم که :
چرا بعد از واژه (توسعه) بلافاصله کارشناسان تنظیم کننده این اسناد برنامه ریزی ملی واژه ( فرهنگ) را می گذارند !!!!! پاسخ : زیرا که فرهنگ شبیه اسکلت بندی اصلی ساختمان در ساختار جوامع محسوب می شود .در واقع بدون فرهنگ سازی دستیابی به سایر جوانب توسعه پایدار منطقا امکانپذیر نیست !؟

– در این سری یادداشت ها سعی بر تشریح نقش و تاثیر #آموزش در توسعه فرهنگی برای عموم و تبیین علت و چرایی اولویت توسعه فرهنگی بر توسعه اجتماعی و اقتصادی میگردد .نیز ضرورت ترویج مستمر فرهنگ کار مولد در جامعه شریف و برومند کشورمان در آستانه شروع قرن پانزدهم هجری شمسی بطور مبسوط تر به بحث و‌ تبادل نظر لازمست پرداخته شود .

– در یادداشت های پیشین از همین مجموعه به اهمیت توسعه فردی توسعه اجتماعی توسعه سازمانی بطور متوازن بطور خلاصه اشاره شد .

اکنون وقت آنست در مورد رابطه توسعه فردی با توسعه سازمانی و تاثیر فزاینده این هر دو با هم در پیشرفت های همه جانبه جامعه بطور مبسوط بپردازیم .

– انسان ها وقتی از مادر متولد می شوند تا دوران نونهالی بیشتر نیاز به مراقبت های جسمی تغذیه مناسب برای رشد فیزیکی با سرپرستی #فرشته های زمینی یعنی مادران عزیز در محیط خانواده دارند . مراقبتهای جسمی و بدنی نوزادان نونهالان برای پرورش سالم آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است . یک ضرب المثل معروف فارسی می گوید :

عقل سالم در بدن سالم است !!!!!

نوزادان و نونهالان وقتیکه با تغذیه خوب و مراقبت های عاطفی بهداشتی در محیط گرم خانواده و در دامان مادر رشد و پرورش میابند با زبان مادری اشیا محیط اطراف و انسانهای دیگر به تدریج آشنا می شوند و رشد می کنند . از حدود سن سالگی به ترتیب وارد مهد کودک ها و دبستان ها و دبیرستانها و دانشگاهها برای طی دوره های آموزشی رهسپار می شوند به موازات رشد سنی در سیستم های آموزشی به مهارت آموزی از حیث رشد ذهنی و فکری مراحل پیشرفت در زندگی و را لزوما تکمیل می کنند . در واقع انسانها بطور همزمان به توسعه جسمی و فکری در زندگی نیاز دارند .

رشد جسمی انسانها بدون آموختن سواد مهارتهای کار و زندگی کسب دانش بازدهی مطلوب ندارد و محصولش پرورش یک عنصر اجتماعی کم فایده و فاقد بازدهی مطلوب برای شخص و خانواده در محیط اجتماع می باشد و این سبک زندگی به لحاظ عقلی کاملا مطرود است .

– ازسوی دیگر رشد و پیشرفت فکری بدون برخورداری از سلامت جسمی نیز فاقد مطلوبیت نهایی و لازم است و شرایط داشتن زندگی حداقلی مناسب برای خود شخص و خانواده وی را دچار مشکل می کند .

دانشمند انگلیسی نابغه علوم فیزیک و کیهان شناسی #استیون هاوکینگ نمونه بارز یک انسان و دانشمندی با شاخص های بالای دانش که از معلولیت جسمی سالیان سال رنج برد لیکن در همین وضعیت دشوار زندگی به توسعه علمی جامعه بشری خدمات فراوان نمود .

– در واقع در این سری یادداشت ها در پی تشریح این موضوع هستیم که :

مفهوم توسعه فقط به توسعه فکری و یا فیزیکی محض در وجود انسانها محدود نیست و هر فرد در اجتماع نیاز به توسعه از هر دو جنبه دارد تا از مجموع عملکرد و انرژی حاصله هم افزایی انسانهای جوامع در روستاها شهرها و یک کشور بوجود آید و نهایتا یک جامعه توسعه یافته از هر نظر ساخته شود .

– از درون جوامع توسعه یافته با مشارکت انسانهای توسعه یافته آنگاه #سازمانهای توسعه یافته آموزشی فرهنگی اجتماعی اقتصادی خصوصا #اکوسیستم کسب و کار توسعه یافته که ستون فقرات #توسعه پایدار و #تولید ناخالص داخلی (GDP) توانگر شکل می گیرند و این سازمانها در واقع برای رسیدن کشورهایشان به حد اعلای رشد و پیشرفت معنوی و مادی خدمات گسترده ای انجام می دهند . به منظور باز شدن تمامی زوایای ناپیدای نقشی که سازمانهای نوین با فعالیت هایشان در راستای پیشرفت های کشورها ایفا کرده و می کنند بازگشت به ادامه گفتگوی مبحث (OD) یا همان توسعه سازمانی بوسیله خدمات تخصصی #استارتاپ های توسعه سازمانی در یادداشت قسمت آتی ضروریست زیرا ……

قسمت سی و‌پنجم

باشگاه استارتاپ پتاف

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست