مبحث آموزشی تبیین روشهای نوین کارآفرینی و اشتغال زایی در محیط کسب و کار جوامع محلی

مبحث آموزشی

تبیین روشهای نوین کارآفرینی و اشتغال زایی در محیط کسب و کار جوامع محلی :

در قسمت پیشین اشاره شد که کشورهای توسعه یافته برای رسیدن به آنچه از نظر فرهنگی اجتماعی و اقتصادی که اکنون هستند ابتدا از توسعه فردی ( Personal Development )به توسعه
اجتماعی ( Social Development) رسیدند و آنچه از مطالعات سیر تحول اجتماعی آنها درک می شود این است که
روند پیشرفت های همگانی به طوری بود جوامع در حال توسعه آنروز اروپا ناگزیر شدند که توسعه اجتماعی و توسعه فردی را بطور متوازن و هم راستا بطور هماهنگ تداوم بخشند .
یعنی توسعه فردی و اجتماعی لازم و ملزوم هم بطور متقارن در آن جوامع شدند .
لازم به ذکر و یادآوری است که منظور از #توسعه در این مبحث #رشد کمی و فیزیکی سخت افزاری محیط کسب و کار و زندگی نیست بلکه منظور از توسعه پیشرفت های کمی و کیفی بطور همزمان خصوصا پیشرفت های فرهنگی آموزشی فکری اجتماعی اشخاص بطور انفرادی و عمومی توامان می باشد .

در واقع بیشتر بر بخش #نرم افزاری توسعه تاکید می گردد .

– با رشد حجم سرمایه و ثروت بواسطه پیشرفت های تکنولوژیکی افزایش تولید محصولات بهمراه افزایش روز افزون سطح تقاضا دیگر ساختارهای گذشته و رویکردهای مدیریتی سنتی پاسخگوی مدیریت بهینه تراست ها کارتل ها هلدینگ ها کارخانه ها و تجارتخانه های عظیم قرن بیستم نبود .

توسعه فردی بر مبنای برخورداری از دانش بینش نگرش خرد اندیشه بواسطه توسعه اجتماعی به مفهوم جامعه دارای خرد جمعی و #انسان پرورش یافته مکتب صنعتی با کمک مدارس دانشگاهها هنر و هنرمندان رسانه و دانش عمومی اجتماعی بواسطه افزایش درآمدها و امنیت شغلی بوجود آمده بود . از این رو برای اینکه بتوانند چرخ عظیم صنعت در اقتصادهای غول پیکر را بچرخانند به #علم مدیریت و نوآوری در اندیشه و هنر در اداره امور سازمانها به شدت نیاز داشتند .
از این به بعد بود که ساختار اقتصاد بازار آزاد بر اساس تاسیس #سازمانهای اقتصادی قدرتمند و #اکو سیستم های کسب و کار نوین بنیانگذاری شد .
– در مبحث سازمان و مدیریت سیستم ها و اکوسیستم های کسب و کار از دو منظر #سخت افزاری و #نرم افزاری در این سلسله یادداشت ها ضروریست بطور متوازن بیشتر پرداخته شوند .

– برای دستیابی به درک و برداشت مشترک از مباحث مطروحه #واژگان کلیدی بطور مکرر بنا به اقتضای موضوع در حال نگارش و برای یادآوری تعریف هر از چندگاهی مرور مینماییم .

تعریف سازمان مک شین : سازمان متشکل از عده ای از افراد است که برای رسیدن به یک هدف مشترک با هم همکاری می کنند .
توسعه سازمانی – توسعه سازمانی یا
(Organization Development )
همانطوریکه در توصیف مفاهیم توسعه فردی و اجتماعی در سطور بالا و دو سه قسمت پیشین از این سری یادداشت ها تشریح گردید به مفهوم توسعه دانش فردی و جمعی کارکنان سلزمانها رشد و یادگیری اصلاح ساختارها افزایش بهره وری با اصلاح رویکردهای مدیریتی و کارشناسی ارتقا حداکثر مطلوبیت محصولات در نزد مشتریان رقابت اصولی در بازارها با رقبا برند سازی به مفهوم ایجاد اعتبار سازمانی در جامعه و … مد نظر #استارتاپ های توسعه سازمانی و مشاورین این رشته جذاب و بسیار مهم عصر #تکنولوژی می باشد .
دانشمندان علم مدیریت یکی از عناوینی که به قرن بیستم میدادند #عصر سازمانها ست زیرا در اقتصاد و اجتماعات جهانی نقش سازمانها بر نقش دولت ها سایه افکنده به گونه ای که در کشورهای صنعتی و توسعه یافته دولت ها را به نوعی شبحی از سازمانها تلقی نموده اند ……

پایان قسمت سی و دوم

باشگاه استارتاپ پتاف

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست