فایل صوتی اپیزود ۵۵ پادکست بی‌پلاس

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

فایل صوتی

اپیزود ۵۵ پادکست بی‌پلاس

خلاصه‌ کتاب چگونه هرچیزی را اندازه بگیریم

توضیحات اپیزود
چطور اندازه‌گیری کمک می‌کند تا تصمیم‌های بهتری بگیریم؟

نویسنده‌:داگلاس هوبارد

متن: عباس سیدین روایت: علی بندری

تدوین: امید صدیق‌فر موسیقی : پیمان عرب‌زاده

خلاصه کتاب چگونه‌ ‌هرچیزی‌ ‌را‌ ‌اندازه‌ ‌بگیریم؟‌ How to measure anything
فکر کنید همه چیز را می‌توانستیم اندازه بگیریم. در این شرایط چقدر راحت‌تر تصمیم می‌گرفتیم و انتخاب می‌کردیم؟ چقدر ریسک تصمیم‌گیری را کم می‌کردیم؟ داگلاس هوبارد می‌گوید همه چیز قابل اندازه‌گیریست و می‌توانیم با اندازه‌گیری تصمیم‌های بهتر و دقیق‌تری بگیریم.

چرا کتاب چگونه‌ ‌هرچیزی‌ ‌را‌ ‌اندازه‌ ‌بگیریم؟‌ را پیشنهاد می‌کنیم؟
همه‌ی ما چه در کسب و کار و شغلمان و چه در زندگی روزمره در شرایطی قرار گرفته‌ایم که برای تصمیم‌گیری مرددیم و نمی‌دانیم کدام راه را انتخاب کنیم. خیلی وقت‌ها می‌بینیم که هدف رسیدن به چیزی ناملموس است مثل امنیت دیجیتال، یا اینکه چقدر از افزایش فروش بر می‌گردد به کمپین تبلیغاتی و چقدرش به خاطر این است که مثلا رقیب در همین دوره مشکلی در زمینه‌ی روابط عمومی داشته. یا اصلا مثال خارج از کسب و کار چند تا ماهی در این دریاچه است. داگلاس هوبارد نویسنده‌ی کتاب چگونه هر چیزی را اندازه بگیریم می‌گوید در خیلی از موارد -و البته به قول خودش در همه‌ی موارد- چیزهایی هست که می‌توانیم اندازه بگیریم. چیزهایی که در نظر اول غیرقابل اندازه‌گیری به‌نظر می‌رسند. و با اندازه گرفتن آنها حالا می‌توانیم تصمیم بهتر و آگاهانه‌تری بگیریم.

نویسنده‌‌ کتاب چگونه‌ ‌هرچیزی‌ ‌را‌ ‌اندازه‌ ‌بگیریم کیست؟
داگلاس هوبارد نویسنده کتاب چگونه هر چیزی را اندازه بگیریم است. هوبارد در کنار انتشار چهار کتاب، در چندین نشریه از جمله Nature ،The IBM Journal of Research and Development OR / MS Today ،Analytics ،CIO و Architecture Boston هم مقاله‌ها و یادداشت‌هایش را منتشر می‌کند. هوبارد جز نویسندگی به عنوان مشاور مدیریتی و سخنران هم فعالیت می‌کند. همچنین بنیانگذار موسسه‌ی اقتصاد اطلاعات کاربردی (Applied Information Economics) و مؤسس پژوهشکده تحقیقاتی تصمیم‌گیری هوبارد (HDR) است.

.
@sokhanranihaa
کانال سخنرانی ها

بیمارستان لاله تهران فوت میناوند را تایید کرد
به همین سادگی سوت پایان زده می شود .

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست