شاید همین اعتماد فرهنگی است که باعث شده دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با اغماض طرحی را در دستور کار خود قرار دهد که طی آن عطارهای تجویز کننده گل و گیاه های دارویی مورد شناسایی قرار گرفته و در آزمونی علمی بعد از بررسی صلاحیت های علمی فعالیت خود را زیر نظر متخصصین مربوطه ادامه دهند تا علم، متهم به نان بری از کسب و کار گاها آبا و اجدادی عطارها نشود‌

2/2

شاید همین اعتماد فرهنگی است که باعث شده دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با اغماض طرحی را در دستور کار خود قرار دهد که طی آن عطارهای تجویز کننده گل و گیاه های دارویی مورد شناسایی قرار گرفته و در آزمونی علمی بعد از بررسی صلاحیت های علمی فعالیت خود را زیر نظر متخصصین مربوطه ادامه دهند تا علم، متهم به نان بری از کسب و کار گاها آبا و اجدادی عطارها نشود‌.

طب اسلامی اما قصه اش فرق می کند، طب اسلامی که طب مدرن را غربی، اسرائیلی و شیطانی می‌داند و مدعی است این نوع از پزشکی باید به نفع پزشکی اسلامی که منبع اصلی آن احادیث ائمه هستند کنار برود، به خودی خود آنقدری که پول چاپیده و جان گرفته، نجات دهنده و شفا بخش نبوده است.
برای انتخاب راه درمان، سلامتی را حواله به یک استخاره میکنند و بعد با این توجیه که مگر می شود حرف قرآن را زمین گذاشت زمان طلایی درمان اصولی را از خود دریغ میکنند.
این در حالی است که انجام استخاره برای انجام کار عقلی که با مشورت می شود راه کار آن را یافت در هیچ کتاب مرجع دینی توصیه نشده است .

درگذشت دو روحانی شناخته شده مذهبی طی چند مدت اخیر را به درمان با طب اسلامی نسبت داده اند!
با این حال رگه های علم ستیزی و علم گریزی در کشور ولو ناچیز و قابل چشم پوشی اما هویدا است، افراط در جهل توسط ذهن هایی ترویج می شود که راه را بر پذیرش هر گونه استدلال و منطق بسته اند.
اعتراض به واکسن یک اعتراض ساده بی اهمیت با چند ده تن برگزار کننده نیست، نمایشگر ذهنیتی است که سلامت مردم را با ایدئولوژی و باورهای سنتی گره زده و جهل و خرافه و سلبیت فکری را در اذهان آنها در جزء جزء زندگی آنها جاری می کند.

جهل شاید نتواند راه پویایی علم را سد کند اما می تواند جامعه را شق ه کند و مولود اجتماعی شود که تفکر، عقل و اعتدال ناشناخته ترین مفاهیم در سپهر زندگانی آنها است و منطق جبر بر سیطره زندگیشان مسلط.
ارتجاع، گروه تروریستی شکست خورده ای پشت مرزهای ما نیست، می تواند در چند قدمی ما شعارهایش را روی مقوایی در دست بگیرد و در برابر منطق جاهلانه بایستد و در شبکه های مجازی با یدک کشیدن اسم چند امام و معصوم تلکه مان کند و به زوال ببرد نه فقط پول هایمان، که عقلمان را نیز!

فرزاد نیکقدم

@farzadnick

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست