رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی

رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی:
تعریف پروژه های ارتباطی و کارهای تحلیلی از اولویت های روابط عمومی است.

وبینار آموزشی تکنیکهای نوین روابط عمومی با حضور رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی و رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و مسئولین روابط عمومی شهرستانها استان و ادارات تابعه و با حضور جمعی از میهمانان از استانهای دیگر برگزار گردید.

دکتر سرافرازی با اشاره به تعریف پروژه برای فعالیتهای اساسی وزارت گفت: روابط عمومی باید چالشها را شناسایی و برای آنها پروژه ارتباطی تعریف نماید.وی افزود:ما باید در حوزه تولیدات گیاهی ،دامی،نهاده ها و آب پروژه هایی برای اجرا داشته باشیم.
رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی به اتاق فکر روابط عمومی وزارت اشاره کرد و گفت:سیاستهای نظام ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت خانه در حال تدوین است و بزودی به استانها برای اجرا ابلاغ خواهد شد.
وی با اشاره به اهمیت تحلیل در روابط عمومی گفت: یک روابط عمومی توانمند باید برای شناخت کامل و تحلیل ارتباط توانایی تحلیل محتوا، پیام، فرستنده، گیرنده، بازتاب را داشته باشد.
دکتر سرافرازی افزود: روابط عمومی برای ارتباط با رسانه که نقطه اتصال سازمان با جامعه است تنها به کمیت ارتباط بسنده نکنند، بلکه برای برقراری ارتباط تأثیرگذار و تأثیرپذیر کیفیت را با استفاده از تحلیل بالا برده و نتایج مطلوب و فراخور سازمان و اجتماع را کسب کنند.
در ابتدای این دوره آموزشی رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با قدردانی از حضور دکتر سرافرازی در این وبینار گفت:مسئولین روابط عمومی نه تنها بلند گوی دولت و خدمات انجام شده میباشندبلکه باید تریبون تولید کنندگان باشند.
محمد رضا اورانی اظهار داشت: روابط عمومی ها باید تلاش نمایند حجمه ای که از سوی برخی رسانه ها به وزارت وارد میشود را تعدیل نمایند.

در ادامه این وبینار آموزشی دکتر حمید شکری خانقاه به بیان مدیریت هوشمند در روابط عمومی پرداخت وی در این وبینار آموزشی از تکنیک کلیپ و انتقال تجارب جهانی استفاده کرد.
حمید شکری با پخش کلیپی به سناریو نویسی در روابط عمومی اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی بر پایه سناریو روشی برای بهبود تصمیم گیری در برابر آینده های ممکن و محتمل است . از آنجایی که حوزه روابط عمومی و ارتباطات با دو موضوع انسان و سازمان سر و کار دارد فلذا داشتن یک سناریو در شکل برنامه ریزی شده آن خصوصا در سازمانها می تواند به بهینه سازی تصمیمات و تدوین استراتژیهای عملیاتی ارتباطی سازمان کمک شایانی کندچرا که سناریوها در حوزه برنامه ریزی روابط عمومی، مجموعه ای از مفروضاتی هستند که شیوه هایی را که ممکن است در آینده تغییر و رشد کنند مورد بررسی قرار داده و ساختاری را برای پیش بینی نیازهای بالقوه و همچنین گزینه های احتمالی سیاست های آینده ارائه دهند.
وی اظهار داشت :به بیان دیگر ، از آنجا که فعالیت روابط عمومی ها عمدتا خط کش بردار نبوده و هر آن ممکن است وضعیت جدیدی پیش روی روابط عمومی سازمان حادث شود فلذا برنامه ریزی بر پایه سناریو این امکان را به روابط عمومی ها می دهد که به عنوان چراغ راه برای موفقیت های خود در برابر حوادث و رویدادهای آتی از آن استفاده کنند و این امر مسلما صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه ها را برای روابط عمومی ها و سازمانها می تواند در بر داشته و در دنیای پر رقابت کنونی و در برابر بحرانهای احتمالی، انعطاف پذیری لازم را به روابط عمومی ها بدهد تا اوضاع را بهتر مدیریت نمایند.
مدرس این دوره آموزشی در ادامه بحث به متقاعد سازی و شیفته کردن و شیوه های اثر گذاری در دیگران اشاره کرد و گفت:شیفته کردن کیفیتی است که نیروی خوشایند و تاثیر کذار و غیر قابل مقاومت را ایجاد می کند. وی گفت: هدف نهایی ما در صحبت کردن و قانع کردن دیگران این است که طرف‌مان را متقاعد کنیم باورش را تغییر دهد و آنچه را ما باور داریم، از درون بپذیرد و آن را در سیستم اعتقادی‌اش جای دهد.
این دوره با استقبال مطلوب شرکت کنندگان مواجه شد و آنها سوالات خود را مطرح و به بحث و گفتگو پرداختند.
#کارگاه_آموزشی
#حمید_شکری_خانقاه
#روابط_عمومی_راهبردی
#روابط_عمومی_هوشمند

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست