روابط عمومی با تحقیق آغاز و با تحقیق پایان می پذیرد

روابط عمومی با تحقیق آغاز و با تحقیق پایان می پذیرد.

حمید شکری خانقاه در دوره آموزشی آنلاین روابط عمومی که به همت سازمان مناطق آزاد كشور برگزار شد ضمن تاکید بر اهمیت برنامه ریزی ارتباطی گفت: کار روابط عمومی با تحقیق و مسئله شناسی ارتباطی آغاز و با تحقیق و سنجش اثربخشی ارتباطات پایان می پذیرد
* مدیر دپارتمان روابط عمومی و ارتباطات برنامه مهارت سنجی حرفه ای اروپایی در ایران در دوره آموزشی آنلاین بر ارتقای مهارت های حرفه ای و تخصصی روابط عمومی ها و چگونگی اثر بخشی برنامه های ارتباطی تاکید کردند .
نویسنده كتاب برنامه ریزی راهبردی ارتباطی در روابط عمومی گفت مدیران روابط عمومی باید هوشمند بود و حلال مسائل ارتباطی سازمان باشند و با بهره گیری از روشهای پژوهش افکار عمومی تعارضات سازمانی را مدیریت کنند.
این استاد دانشگاه در ادامه گفت: روابط عمومی مدیریت هوشمندانه ارتباطات انسانی است. روابط عمومی یعنی مدیریت روابط اجتماعی و روابط اجتماعی همان مدیریت کلمات و احساسات است.
دكتر حمید شكری خانقاه همچنین در مورد عوامل تاثیر گذاردر موفقیت مدیریت روابط عمومی توضیحات جامعی داده و روابط عمومی را به پرنده ای تشبیه كرد كه با دوبال اطلاعات و ارتباطات به پرواز در می آید وی در ادامه فرآیند زندگی اجتماعی را به سه مرحله ارتباطات اطلاعات و مبادلات تقسیم کرده و افزود لازمه موفقیت در مدیریت روابط عمومی ثابت قدم بودن در مطالعه سفر و پویایی ذهن و مثبت اندیشی است چرا كه انسان افسرده چگونه میتواند ارتباط موثری با دیگران برقرار كند.
وی معتقد است روابط عمومی به استاندارهای جهانی روابط عمومی نزدیکتر خواهد شد. لازم به ذكر است این دوره در روز تا پایان سال ادامه خواهد داشت و مقرر شده موضوعاتی همچون استانداردهای جهانی روابط عمومی راهبردی
شیوه های سنجش اثر بخشی ارتباطی
اصول تدوین برنامه راهبردی
اصول طراحی كمپین های تبلیغاتی درادامه نشست های بعدی مطرح شود.
.

در نخستین همایش استاندارهای جهانی روابط عمومی مطرح شد :
استانداردسازی در روابط عمومی از جنس استانداردسازی کالا نیست

دکتر داود زارعیان: استانداردسازی روابط عمومی از جنس استانداردسازی کالا نیست بلکه از جنس علوم انسانی است که از سالها پیش در دنیا روی آن کار شده و نتایج آن در اختیار ماست ولی ما فرصت نکردیم آن را به دیگران برسانیم و از آن تجارب بهره ببریم اما دوستان ما در برنامه ESCO در تلاشند این مسیر را پویا کنند تا ما در جهت توسعه‌ بخش روابط عمومی از آن استفاده کنیم.

استاندارد در مدیریت سازمانی از قاعده (هفت s مکنزی) شروع می‌شود که اگر در هنه این هفت مورد به صورت هماهنگ عمل کنیم شاهد نتایج خوبی خواهیم بود متاسفانه در کشور ما نتایج خوبی نگرفتیم چون اینها با هم دیده نمی‌شوند.

برخی از این موارد مانند فرایندها در استانداردسازی روابط عمومی اصل بسیار مهمی است.
نظام مهارت سنجی حرفه ای ESCO میتواند نقشه راه ما را کامل کند.

یکی از اهداف این همایش آشنایی با مدل مهارت‌سنجی حرفه ای با استاندارد اروپایی ESCO Standard of Competences) (European بوده که با همکاری دانشگاه Mgunivercity پاریس برای اولین بار در ایران برگزار شده است.

لینک مستقیم سخنرانی دکتر داود زارعیان
عضو هیات داوری برنامه ESCO در ایران :

#روابط_عمومی_تخصصی
#همایش
#روابط_عمومی
#استانداردهای_روابط_عمومی
#استانداردهای_جهانی_روابط_عمومی
#جشنواره_اولین_های_اسکو_ایران
#esco
#publicrelations

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست