جرات‌ورزی خود ابرازی

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

#جرات‌ورزی
#خود_ابرازی

۳) هنگام خود ابرازی از اصطلاحات خاص استفاده نکنید.
هر شرکت و هر فضای تخصصی اصطلاحات خاص خود را دارد. کسب‌وکار در معنای کلی نیز دارای عبارات خاصی است که گاهی محبوبیت پیدا می‌کنند با این‌که حتی کسی معنای آن‌ها را واقعا نمی‌داند. چه با هم‌تیمی‌های خود صحبت می‌کنید و چه با افراد خارج از دپارتمان خود، بهتر است از اصطلاحات خاص پرهیز کنید. دقیقا طوری صحبت کنید که انگار در یک محیط غیر کاری و غیرتجاری هستید. شفافیت شما در صحبت کردن فضای تازه‌ای در ارتباطات شما ایجاد می‌کند.

۴) کوتاه و ساده صحبت کنید.
اگرچه دانستن چگونگی و چرایی تصمیمات خوب است اما ارائه توضیحات طولانی همیشه ضروری نیست. آماده باشید تا به سؤالاتی که دیگران ممکن است بپرسند، پاسخ دهید اما وقت آن‌ها را با جزئیات و داستان‌گویی نگیرید مگر این‌که خودشان در موردش بپرسند. در خود ابرازی به بیان نکات مهم  بسنده کنید.

۵) از فرد مقابل خود درخواست تکرار کنید.
هنگامی‌ که انتظار دارید دیگران در پاسخ به انتظارات شما کاری را انجام دهند، از آن‌ها بخواهید کاری را که انجام می‌دهند مجددا تکرار و بیان کنند. بررسی کنید تا مطمئن شوید که آن‌ها متوجه موارد مطرح‌شده شده‌اند. لازم نیست این کار به شیوه خود ابرازی بچه‌مدرسه‌ای‌ها یا به روشی انجام شود که به نظر تحقیرآمیز برسد. به‌عنوان یک روال معمول، می‌توانید بپرسید: «من می‌خواهم اطمینان حاصل کنم که ما برای انجام گام‌های بعدی کاملا به تفاهم رسیده‌ایم و از هر گام آگاه هستیم، پس خواهش می‌کنم همین گام‌ها را برای من توضیح دهید .

۶) موضوعات مهم را بیش از یک‌بار بیان کنید.
هرچقدر موضوع مطرح‌شده، مهم‌تر باشد، دفعات بیشتری نیاز به بیان آن دارید زیرا به‌محض آمدن یک یا دو پیام دیگر، پیام شما از بین می‌رود. به‌علاوه این‌که برای بیشتر افراد تکرار ضرورت دارد و زمان نیاز است تا آنچه شنیده‌شده، در خاطرشان بماند. در این بخش از خود ابرازی ممکن است احساس کنید بیش‌ازحد در حال تکرار یک مطلب هستید، اما در عوض بدانید که تکرار باعث شفافیت بیشتر و اطمینان می‌شود.

۷) برای خود ابرازی و انتقال پیامتان، رسانه و محیط مناسبی را انتخاب کنید.
پست الکترونیک؟ پست صوتی؟ یادداشت نویسی؟ کنفرانس ویدیویی؟ وبینار؟ دادن اطلاعات شخصا به یک گروه؟ دادن اطلاعات به‌صورت فردی؟ انتخاب‌های زیادی پیش روی شماست  و این پیام است که  تعیین می‌کند کدام رسانه را انتخاب کنید. بر اساس آسان‌ترین و کارآمدترین راه پیش نروید، مگر اینکه موضوعی  ساده و خبری را به اشتراک می‌گذارید. وقتی می‌خواهید تعامل مؤثر داشته باشید، وقتی‌که به خرید یا پشتیبانی نیاز دارید، باید مطمئن شوید که از روشی مؤثر برای خود ابرازی، درگیر کردن و برقراری تعامل با دیگران استفاده می‌کنید.
به‌عنوان یک قاعده کلی، هرچه ارتباط، غیرشخصی‌ و کلی‌گو باشد، برای بیشتر آدم‌ها شفافیت نخواهد داشت. به این دلیل شما باید پیامتان را متناسب با مخاطبان خود تنظیم کنید و توزیع گسترده یک پیام اجازه وقوع تعامل مؤثر را به شما نمی‌دهد (به مدل بازخورد سه W برای خود ابرازی مؤثر در نکته شماره ۱ مراجعه کنید).

✳ جمع‌بندی
در چند پست با یکسری از نکات مهم درباره خود ابرازی مؤثر، صراحت و شفافیت در ارتباطات کاری‌تان آشنا شدید که به‌کارگیری آن‌ها باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود. از طرفی، مورد استقبال دیگران هم قرار می‌گیرد چراکه باعث صرفه‌جویی در وقت آن‌ها نیز می‌شود.

این مراحل ساده می‌توانند نقش بسزایی در تأثیر گذاری شما ایفا کند، چراکه بلافاصله می‌توانید آن‌ها را عملی کنید.
هنگامی‌که در حال خود ابرازی و ارتباط با دیگران هستید، باید اطمینان داشته باشید که پیامتان از وضوح لازم برخوردار است. سؤال بپرسید، بگویید: «من می‌خواهم آنچه را که شنیده‌ام بازگو کنم تا مطمئن شوم که کاملا و درست درک کرده‌ام .
حتی اگر لازم است و شما مخاطب یک پیام هستید، #مسئولیت را بپذیرید و از فهمیده شدن درست اطمینان حاصل کنید. پیش بروید و دوباره بررسی کنید تا درنهایت کارهایی انجام شود که با نتایج مورد انتظار و مطلوب، مطابقت داشته باشند.

#آنوشا_نیکوبخت
دکترای تخصصی روانشناسی
درمانگر تخصصی RT-CHT
@psychomod

فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای #ماهی_و_من
کاری از بابک حبیبی‌فر

این فیلم کوتاه بیش از ۵۰ جایزه جهانی دریافت کرده است.

همه آدم‌ها یا واقعا دنبال خوشبختی‌ان یا فکر میکنن که دنبالشن
حالا هرکسی به طوری
.
.
با شغل.
با مقام.
همسر.و چیزایی که برای هرکس معیار محسوب میشه.

اما .
اصلا من فکر میکنم مثل احساس امنیت که گاهی از خود امنیت مهمتره، احساس خوشبختی هم گاهی از خود خوشبختی مهتر باشه
احساس رضایت و لبخند درونی ناشی از همون رضایت.
از هرچه داریم
و هرچه هستیم

برای همه

#آنوشا_نیکوبخت
دکترای تخصصی روانشناسی
درمانگر تخصصی RT-CHT
@psychomod
http://telegram.me/psychomod

ترک افسانه بگو حافظ و می نوش دمی
که نخفتیم شب و شمع به افسانه بسوخت

شبتان بخیر

@psychomod

c23e0760-c338-4dd9-8c5e-5bd1f75b9ffd.jpg

همه چیز از #فکر آغاز می شود
فکر ما تبدیل به #احساس می شود
و احساس در ما موجب بروز یک #رفتار می شود‌ و این رفتار ما پس از مدتی تبدیل به #شخصیت می‌شود.

 

#خبر جدید
#پژوهش

نتیجه‌ی اخرین تحقیقات نشان داده که احتمال مرگ افرادی که بیماری لثه دارند، در اثر ابتلا به #کروناویروس، ۹ برابر بیشتر از سایرین است.
منبع: The Sun

 

fbc2fa53-c1c0-4221-b71b-57afaf4f70f1.jpg

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست