تلگرام پریمیوم معرفی شد! برسی امکانات تلگرام پریمیوم

تلگرام پریمیوم

تلگرام پریمیوم و رسیدن کاربران تلگرام به 700 میلیون

تلگرام در حال حاضر (اول خرداد سنه 1401)، در میان 5 اپلیکیشنی قرار گرفته است که بیشترین دانلود را داشته‌اند. همچنین تلگرام در همین زمان، بیش از 700 میلیون کاربر فعال ماهیانه دارد. این روشد بی‌نظیر تنها بواسطه این انجام شده است که کاربران تلگرام، تلگرام را به دوستان خود معرفی کرده‌اندو و هیچ هزینه‌های بابت تبلیغات پرداخت نشده است.

همچنان که تلگرام با سرعت موشک در حال رشد است، بسیاری از کاربران تلگرام تمایل دارند تا از تیم تلگرام حمایت کنند. از این رو نسخه پریمیوم تلگرام ارائه شده است. نسخه پریمیوم تلگرام، نسخه‌ای است که کاربران با انتخاب آن از توسعه تلگرام حمایت می‌کنند و در عوض تلگرام نیز ویژگی‌های اضافه‌تری برای این کاربران درنظر می‌گیرد.

این حمایت مالی، سبب می‌شود تا تیم تلگرام بتواند ویژگی‌های پرهزینه‌ای که در طول این سال‌ها کاربران درخواست داده‌اند را ارائه دهد و این درحالیست که کاربرانی که تمایل دارند از این ویژگی‌های جدید استفاده کنند، در نسخه پریموم تلگرام به آن دسترسی خواهند داشت. البته این درحالیست که کاربرانی که از نسخه رایگان تلگرام همچنان استفاده می‌کنند، همجنان هم از قدرتمندترین پیام‌رسان در سیاره زمین استفاده می‌کنند.

در خواست مشاوره تبلیغات در تلگرام

تلگرام پریمیوم (Telegram Premium)

با انتخاب نسخه پریمیوم تلگرام،  در اولین اتفاق زیبا، محدودیت 4 گیگی آپلود کردن فایل‌ها را دیگر نخواهید داشت و دانلود‌هایی سریعتر، استیکرهای اختصاصی مخصوص کاربران پریمیوم، مدیریت بهبودیافته چت و بسیاری امکانات دیگر را دریافت خواهید کرد.

البته، این در حالیست که تمامی ویژگی‌های موجود در نسخه فعلی تلگرام، همچنان برای کاربران غیرپریمیوم در دتسرس خواهد بود و کاربران غیرپریمیوم چیزی از دست نخواهند داد. الیته بازهم این درحالیست که کاربران غیرپریمیوم از برخی از امکانات کاربران پریمیوم نیز می‌توانند استفاده کنند. برای مثال، چنانچه کاربر پریمیومی فایلی بیش از 4 گیگ را آپلود کرده باشد، کاربران غیرپریمیوم می‌توانند آن را دانلود کنند. همچنین کاربران غیر پریمیوم، می‌توانند استیکرهای کاربران پریمیوم را ببینند.

این مشارکتی که کاربران پریمیوم با تیم تلگرام دارند، سبب می‌شود تا تلگرام همچنان با قدرت به کار خود ادامه دهد و تلگرام همچنان برای کاربران رایگان بماند و از کشورها مستقل بماند. این شیوه برخورد کاربران با تلگرام، می‌تواند به الگویی برای دیگر شرکت‌ها برای برخود با کاربرانشان تبدیل شود.

آپلود‌های 4 گیگی در تلگرام

همچنان که کاربران غیر پریمیوم می‌توانند فایل‌های حجیم با حجم تا 2 گیگا بایت رو در فضای ابری تلگرام به صورت رایگان آپلود کنند و از این امکان همچنان استفاده کنند، کاربران پریمیوم می‌توانند تا 4 گیگا بایت فایل رو آپبود کنند. همچنین کاربران پریمیوم این امکان را دارند تا فاضی کافی برای ذخیره‌سازی 4 سساعت ویدئوی باکیفیت 1080p و یا 18 روز صوت باکیفیت را در اختیار داشته باشند.

البته، این در حالیست که تمامی کاربران تلگرام، چه کاربران عادی و چه کاربران پریمیوم، می‌توانند این فایل‌های با حجم بالا را دانلود کنند.

دانلود‌های سریعتر

کاربران پریمیوم می‌توانند تمامی مدیاها (شامل ویدئوها و فایل‌های صوتی) و همچنین دیگر فایل‌ها را با حداکثر سرعت دانلود کنند. بنابران کاربران پریمیوم می‌توانند در فضای ذخیره‌سازی نامحدودی که دارند،

ویژگی‌های نسخه پریموم تلگرام و محدودیت‌هایی که 2 برابر می‌شوند

برای کاربران پریمیوم تلگرام، محدودیت‌هایی که برای دیگر کاربران هست، کاهش می‌یابد.

 • زمانی که شما در تلگرام پریمیوم می‌شوید، می‌توانید تا 1000 کانال را دنبال کنید. توجه داشته باشید که این محدودیت برای کاربران عادی، 500 کانال می‌باشد.
 • تا 20 پوشه (فولدر) برای چت‌ها می‌توانید داشته باشید.
 • در هر پوشه تا 200 چت می‌توانید قرار دهید.
 • در هر اپلیکیشن تلگرام می‌توانید 4 اکانت تعریف کنید.
 • 10 چت را می‌توانید سنجاق (پین) کنید
 • 10 استیکر رو می‌توانید به عنوان استیکر محبوب مشخص کنید.
 • می‌توانید بیو (توضیحات پروفایل) را طولانی‌تر بنویسید.
 • در بیو می‌توانید لینک هم قرار دهید.
 • می‌توانید متن طولانی‌تری برای کپشن‌های مدیاها مانند عکس و فیلم و صوت قرار دهید.
 • برای پاسخ دادن به پیام‌ها می‌توانید تا 400 گیف محبوب را انتخاب کنید.
 • همچنین می‌توانید 20 لینک عمومی (همان لینک‌هایی که در پس از me می‌آید) را رزرو کنید تا بعدا کانال‌ها و گروه‌های عمومی شما، لینک‌های کوتاه‌تر و زیباتری داشته باشند.

 

تبدیل صدا به متن

برای کاربران پریمیوم تلگرام، امکانی عالی اضافه شده‌است. زمانی که تمایل به شنیدن صوت ندارید، می‌توانید متن آن صوت را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید به ترجمه صوت امتیاز نیز بدهید تا بعدا تلگرام بتواند الگوریتم‌های تبدیل صوت به متنش را بهبود دهد.

استیکرهای منحصر به فرد

هم‌اکنون، ده‌ها استیکر که به صورت انیمیشن‌های تمام صفحه هستند، که کاربران پریمیوم تلگرام می‌توانند در چت‌ها از آن استفاده کنند. البته این استیکرها برای کاربران دیگری هم که پریموم نیستند، قابل رویت می‌باشد. این استیکرهای اختصاصی، ماهانه توسط طراحان و هنرمندان تلگرم، بروزرسانی می‌شوند.

کاربران پریموم می‌توانند با سرعت استیکرهای پریمیوم در قسمتی اختصاصی در پنل‌های استیکرشان با عنوان “اخیرا استفاده شده” (Recently Used) مشاهده کنند.

واکنش‌های (ری‌اکشن‌های) منحصر به فرد

کاربران پریمیوم تلگرام همچنین می‌توانند به پیام‌ها با استفاده از بیش از 10 ایموجی جدید مشابه  و همچنین نمونه‌های جدیدتر مانند ، واکنش نشان دهند.

مدیریت چت (گفتگو)

نسخه پریمیوم تلگرام ابزارهای جدیدی برای مدیریت لیست چت‌ها را نیز شامل می‌شوند. مثلا کاربران پریمیوم می‌توانند پوشه پیش‌فرض چت را تغییر دهند. لذا اپلیکیشن همواره پوشه‌ای مشخص را به محض باز شدن اپلیکیشن‌ها به آنها نشان دهد. یا مثلا چت‌های خوانده نشده رو به جای همه چت‌ها نشان دهد.

برای اینکه بتوانید پوشه پیش‌فرض را در نسخه پریمیوم تغییر دهید، پوشه‌ای رو در لیست چت‌ها با موس یا لمس فشار دهید سپس رکوردر و سپس بگیرید و بکشید همون فولدر رو به فضای ابتدایی

همچنین کاربران پریمیوم تلگرام می‌توانند به صورت خودکار اقدام به آرشیو و میوت کردن (غیر صدادار کردن) چت‌های جدید کنند. این ویژگی سبب می‌شود تا بتوانند بهتر چت‌های شلوغ رو مدیریت کنند.

تصویرهای انیمیشنی پروفایل

کاربران پریمیوم تلگرام می‌توانند به سادگی از طریق خود اپلیکیشن تلگرام، عکس پروفایل خود را به انیمیشن تبدیل کنند.

نشان‌های پریمیوم

کاربران پریمیوم تلگرام، نشان‌هایی اختصاصی دریافت می‌کنند که در کنار نام آنها در چت‌ها و یا در لیست کاربران گروه‌ها، این نشان قرار می‌گیرد. این نشان، بیانگر آن است که این کاربران از تیم تلگرام پشتیبانی می‌کنند و عضو کلوبی هستند که ویژگی‌های اختصاصی را ابتدا دریافت می‌کنند.

آیکون‌های پریمیوم اپلیکیشن

برای کابران پریمیوم تلگرام، آیکون‌های جدیدی فراهم شده است تا بتواند در صفحه خانگی‌شون (Home Screen) اضافه کنند. این آیکون‌ها متعدد هستند و شامل ستاره، آسمان شب و غیره می‌باشد.

عدم نمایش تبلیغات

در برخی کشور‌هاف پیام‌هایی که اسپانسر دارند در کانال‌های پربازدید نشان داده می‌شود. این شیوه نمایش تبلیغات به تیم تلگرام کمک می‌کند تا هزینه‌های عملیاتی خودش رو پوشش دهد. این تبلیغات برای کاربران پریمیوم تلگرام دیگر نشان داده نمی‌شود.

البته باید خاطرنشان کرد که کاربران پریمیوم تلگرام نه تنها با پرداخت هزینه، ویژگی‌های پریمیوم تلگرام رو دریافت می‌کنند، همچنین سبب می‌شوند تا تلگرام برای دیگران رایگان بماند.

بهبودهایی برای همه کاربران

در حالیکه تلگرام به دنبال آن هست که ویژگی‌های جذابی را برای کاربران پریموم فراهم سازد، همچنان ویژگی‌های رایگان را برای کلیه کاربران نیز توسعه می‌دهد. تلگرام به دنبال آن است تا سرویس‌های رایگان خود سریعتر سازد تا از اپلیکیشن‌های دیگر بسیار پیشی بگیرد.

درخواست‌های عضویت برای گروه‌ها عمومی

گروه‌های عمومی هم‌اکنون می‌توانند امکان درخواست‌های عضویت را فعال کنند. با این امکان، مدیران گروه‌ها می‌توانند کاربران جدید را قبل از تایید عضویتشان در گروه، بررسی کنند. لذا کاربران که وارد گروه می‌شوند، درخواست عضویت می‌دهند و درخواست آنها توسط لیستی برای مدیران آن گروه نشان داده می‌شود تا درخواست انها بررسی و تایید شود.

 

با این روش، مدیران می‌توانند کاربران را بررسی کنند تا مطمئن شوند کاربرانی که امکان چت در گروه را خواهند داشت، اعضایی مناسب و خوب هستند و برای دیگران مزاحمت ایجاد نمی‌کنند. وقتی مدیری کاربری را تایید کرد، تلگرام به آن کاربر اطلاع می‌دهد که مورد تایید مدیر گروه قرار گرفته است.

مالکین گروه‌های تلگرامی از طریق مسیر زیر می‌توانند درخواست‌های عضویت را فعال کنند.

اطلاعات گروه > ویرایش> نوع گروه > چه کسی می‌تواند در گروه پیام بفرستد > فقط اعضا را انتخاب کنید> تایید اعضای جدید رو فعال کنید

Group Info > Edit > Group Type > Who Can Send Messages > select Only Members > enable Approve New Members

نشان‌های تایید در چت‌ها

اشخاص سرشناس و سازمان‌ها می‌توانند گروه، کانال و یا بات خودشون رو با دریفات نشان تایید، به تایید تلگرام برسانند تا به کاربران نشان دهند که پیام‌های از منبعی معتبر برای آنها ارسال شده است. علاوه برای اینکه نشان تایید در کنار پیام‌ها قرار دارد، در پروفایل کاربران و نتایج جستجوی لیست چت‌ها نیز نشان داده می‌شود. نشان تایید در بالای چت نشان داده می‌شود تا سبب شود شناسایی آنها ساده‌تر شود.

چنانچه شما در حداقل دو شبکه اجتماعی دیگر تایید شده باشید، می‌توانید کانال، گروه و یا بات خودتو رو به تایید تلگرام نیز برسانید.

بات‌های بهتر

بات‌ها در تلگرام کمک می‌کنند تا بتوان پرسش‌نامه‌هایی مطرح کنید، پرداخت‌ها را قبول کنید و حتی کلیه کارهای سایت را انجام دهد. در حال حاضر، توسعه دهندگان بات‌ها می‌توانند عکس یا ویدئویی رو در بات قرار دهند تا بیانگر کاری باشد که آن بات انجام می‌دهد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد: 1

پر استفاده ترین خدمات

دیگر مقالات حوزه ممبر تلگرام هدفمند سامانه ایده‌کاو:

 1. خرید ممبر
 2. خرید ممبر گروه تلگرام
 3. خرید ممبر واقعی
 4. بانک شماره موبایل تلگرام

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید