بهترین روش تبلیغات در واتساپ

تبلیغات در واتساپ

زمانی که به شبکه های اجتماعی مناسب برای تبلیغات کسب و کار خود می اندیشیم، تنها شبکه هایی همچون اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و مواردی از این قبیل در ذهن ما ایجاد می شوند. اما باید بگوییم شبکه های اجتماعی مناسب برای تبلیغات تنها به این شبکه ها منتهی نمی شود. بلکه می توان از شبکه های دیگری همچون واتساپ و تلگرام نیز استفاده کرد. تبلیغات در واتساپ یکی از ساده ترین روش ها برای تبلیغ کسب و کار شما به شمار می رود.

با وجود اینکه تبلیغات در واتساپ و تلگرام نسبت به اینستاگرام کمتر است، اما این شبکه های اجتماعی نیز همچون واتس اپ می توانند انتخاب مناسبی برای تبلیغات کسب و کار به شمار روند. مسئله ای که منجر شده است تا امروزه افراد زیادی تمایل داشته باشند از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات کسب و کار خود استفاده کنند، حجم کم اینترنت برای استفاده است.

از سوی دیگر هزینه تبلیغات در واتساپ و دیگر شبکه های اجتماعی بسیار ناچیز است، در حالی که می تواند در افزایش تعداد مشتری ها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. از این رو انتخاب یکی از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات شاید ساده ترین و موثرترین روش برای تبلیغ کسب و کار به شمار رود. پس از فیلتر شدن تلگرام، شبکه واتساپ با تحول بسیاری مواجه شد.

به گونه ای افراد زیادی به جای استفاده از تلگرام، به سراغ واتساپ رفتند و محبوبیت این شبکه اجتماعی را افزایش دادند. محیط واتساپ از امنیت بالایی نیز برخوردار بوده و می توان به راحتی در این شبکه اقدام به تبلیغات نمود. اما آیا می دانید چند روش برای تبلیغات در واتساپ وجود دارد؟

موثرترین روش تبلیغات در واتساپ

یک روش موثر برای تبلیغات از طریق واتساپ می توانیم بیان کنیم، که این روش نیز با چالش های بسیاری مواجه است. رو ارسال پیام انبوه به چت خصوصی افراد موثرترین و بهترین روش برای تبلیغات در پیام رسان واتساپ به شمار می رود. در این روش می توان به صورت مستقیم پیام تبلیغاتی را به چت خصوص افراد ارسال کرد.

 

چالش های تبلیغات انبوه در واتساپ

علت موثر بودن این روش تبلیغات در واتساپ، اهمیت بیشتر افراد به پیام های خصوصی به جای پیام گروهی است. البته باید بدانید که انجام چنین روشی برای تبلیغات می تواند با چالش ها و مشکلاتی نیز همراه باشد. از جمله:

  • زمانبر و دشوار بودن ارسال پیام انبوه در واتساپ

اولین مسئله ای که باید به آن توجه نمایید، تعداد زیاد افرادی است که باید در واتساپ برای آنها پیام تبلیغاتی ارسال شود. مسلما انجام این کار به صورت دستی می تواند کار دشوار و زمانبری باشد. از این رو بهتر است از نرم افزارها و ابزارهایی که به صورت خودکار اقدام به ارسال پیام انبوه در واتساپ می نمایند، استفاده کرد.

  • محدودیت ارسال پیام انبوه در روز

چالش دیگری که در ارسال پیام انبوه برای تبلیغات در واتساپ با آن مواجه خواهید شد، محدودیت تعداد پیامک هایی است که می توانید با یک خط در طول روز ارسال کنید. بسیاری از افراد روزانه می توانند اقدام به ارسال بیش از 500 پیامک تبلیغاتی در واتساپ نمایند. اما این روش نیز خطراتی همچون مسدود شدن شماره توسط واتساپ را به همراه خواهد داشت.

بهترین روش ارسال پیام تبلیغات در واتساپ به میزان 250 تا در طول روز است. البته در صورتی که برای افراد آشنا پیام تبلیغاتی ارسال کنید محدودیتی برای ارسال پیامک نخواهید داشت. زیرا بسته به تعداد مخاطبانی که دارید اقدام به ارسال پیام می نمایید. اما برای این که بتوانید برای افراد ناشناس پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، کافیست از چندین خط استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: هزینه تبلیغات در واتساپ

مثلا می توانید با استفاده از سه خط مختلف، به بیش از 3000 نفر پیام تبلیغاتی ارسال کنید. از هر خط 100 نفر. البته این مسئله را در نظر داشته باشید که انجام این کار به صورت دستی کار بسیار دشواری خواهد بود. از این رو بهتر است از ابزارهای مناسب استفاده کنید یا کار را به کارشناسان ایده کاو بسپارید.

  • احتمال غیرفعال و مسدود شدن اکانت

یکی دیگر از چالش هایی که ارسال انبوه تبلیغات در واتساپ با خود به همراه خواهد داشت، احتمال غیر فعال شدن یا مسدود شدن اکانت واتساپ است. مسدود شدن اکانت می تواند در صورت ریپورت شدن از سوی کاربران دیگر رخ دهد و غیر فعال شدن نیز به دلیل انجام تبلیغات زیاد در واتساپ رخ خواهد داد. افراد ناشناسی که پیام تبلیغاتی شما را دریافت می کنند، می توانند شماره را مسدود را اسپم کنند.

برای کاهش خطر مسدود یا غیرفعال شدن اکانت با تبلیغات در واتساپ، میتوان از دو روش استفاده کرد. در روش اول باید اقدام به انتخاب درست مخاطبین خود نمایید که افراد پس از دریافت پیامک تبلیغاتی نه تنها اقدام به مسدود کردن نکنند، بلکه از پیام استقبال کنند. در روش دوم نیز باید متن پیام را با روانشناسی مناسب نگارش نمایید که صمیمانه و مودبانه باشد.

منظور از تهیه بانک شماره تبلیغاتی در واتساپ چیست؟ 

 

بانک شماره تبلیغاتی در واتساپ

تهیه بانک شماره تبلیغاتی شاید یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها برای تبلیغات در شبکه اجتماعی واتساپ باشد. می دانیم که شبکه تلگرام با این مشکلات مواجه نبوده و تنها با افزایش ممبر واقعی تلگرام در کانال ها می توان به راحتی اقدام به تبلیغات نمود. بدون این که نیاز به شماره مخاطبان داشته باشید تا برای آنها پیامک تبلیغاتی ارسال کنید.

اما برای تبلیغات در واتساپ بهتر است بانک شماره تبلیغاتی تهیه نمایید و پس از آن به راحتی تبلیغات خود را در این شبکه انجام دهید. برای این کار سه راه حل وجود دارد. اولین راه حل استخراج اطلاعات مخاطبان از سایت های آگهی است. می توانید با استفاده از ربات در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به استخراج اطلاعات افراد از سایت های آگهی همچون دیوار، شیپور و .. نمایید. یکی دیگه از کارهایی که در واتساپ میتوان انجام داد. خرید ممبر برای واتساپ است که یکی از جدیدترین و به صرفه ترین روش هاست.

بیشتر بخوانید: واتساپ مارکتینگ – آشنایی با انواع روش های بازاریابی در واتساپ

پس از آن پیام تبلیغاتی را برای این شماره ها ارسال کرده و تبلیغات انجام دهید. دومین راه حل به خرید یا دریافت بانک اطلاعاتی از مراجع فیزیکی است. مثلا می توانید با مراجعه به آژانس های تبلیغاتی، اصناف، دوستان و … بانک شماره تبلیغاتی آنها را دریافت کرده و اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی در واتساپ برای آنها نمایید.

در انتها نیز باید به این راه حل اشاره کنیم که ساده ترین و بهترین روش است. آن هم استخراج شماره افرادی که در گروه های واتساپ حضور دارند. با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید با گروه های واتساپ بسیاری مواجه شوید که اعضای موجود در این گروه ها هر یک بانک شماره های تبلیغاتی خاصی دارند. با ربات می توانید شماره تمام اعضای گروه را استخراج کرده و اقدام به ارسال پیام تبلیغات در واتساپ به آنها نمایید.

[irp posts=”17108″ name=”خرید ممبر واتساپ – رایگان و جدید”]

ضعیف ترین روش های تبلیغات واتساپی

برخی از روش های تبلیغات واتساپی از ضعف بسیار زیادی برخوردار هستند و نمی توانیم از این روش ها برای کسب نتیجه مطلوب استفاده کنیم. واتساپ مارکتینگ که نوعی روش بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ است، نسبت به تلگرام از شرایط دشوارتری برای تبلیغات برخوردار است. از این رو بسیاری از افراد به جای آنکه خود اقدام به تبلیغات در واتساپ نمایند، این فرایند را به افراد متخصص و باتجربه می سپارند.

موثرترین روش تبلیغات در واتساپ

کارشناسانی که در سامانه بازاریابی ایده کاو فعالیت می کنند، از بهترین روش ها برای انجام تبلیغات در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. می توانید فرایند تبلیغات در واتساپ خود را به این کارشناسان بسپارید و از روش های ضعیف تبلیغاتی دور شوید. البته بهتر است با این روش های ضعیف تبلیغاتی آشنا شوید تا مبدا اقدام به استفاده از این روش ها نمایید.

  • ارسال آگهی تبلیغاتی از طریق همه پخشی یا برودکست

این روش تبلیغاتی به هیچ عنوان یک روش مطلوب برای جذب افراد جدید برای بازاریابی به شمار نمی رود. زیرا تنها می توان به 256 نفر از مخاطبانی که خود انتخاب نموده اید و شماره آنها را دارید پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. از سوی دیگر مخاطبان شما این پیام را به صورت خصوص دریافت می کنند و ممکن است اقدام به مسدود کردن شما نمایند.

  • ارسال پیامک تبلیغاتی در گروه

روش ضعیف دیگری که می توان با استفاده از آن اقدام به تبلیغات در واتساپ نمود، ارسال پیامک به گروه است. این روش مشکلاتی را با خود به همراه دارد که مهمترین آن اخراج از گروه برای ارسال پیام تبلیغاتی بدون هماهنگی با ادمین گروه است. از سوی دیگر افرادی که در گروه ها اقدام به ارسال پیام تبلیغاتی می نمایند، ممکن است در انبوه پیام های گروه این پیام تبلیغاتی گم شده و یا مورد توجه قرار نگیرد.

از این رو ارسال پیام تبلیغات در واتساپ برای گروه ها تنها نوعی اتلاف وقت و انرژی به شمار می رود و هیچگونه نتیجه ای برای شما به همراه نخواهد داشت. پس برای این که بتوانید از تبلیغات در شبکه های اجتماعی نتیجه لازم را به دست آورید، بهتر است کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

 

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رای ها: 1

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست