بهترین روش های تبلیغات در تلگرام

بهترین روش های تبلیغات در تلگرام

تبلیغات در تلگرام به روش های متفاوتی انجام میشود. در ادامه به معرفی بهترین روش های تبلیغات در تلگرام  را برسی میکنیم تا شما بتوانید بهترین روش را برای تبلیغ کسب و کار خود پیدا کنید. اگر تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال میشم در قسمت کامنت ها با ما درمیان بگذارید.

فهرست محتوا مخفی کردن

در خواست مشاوره تبلیغات در تلگرام

ارسال پیام مستقیم، به اعضای گروه‌های تلگرامی

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های بازاریابی در تلگرام این هست که بریم در گروهی مربوط به کسب‌وکارمون عضو بشیم و دایرکت یا همون پیام مستقیم بدیم به اعضاش و با این کار خودمون، خدماتمون و کسب‌وکارمون رو معرفی کنیم.

مثلا فرض کنیم که من بازرگانی کاشی و سرامیک دارم، می‌رم در گروه‌های بازرگانی دیگه کاشی و سرامیک عضو می‌شم و به اعضای این گروه که احتمالا می‌تونند مشتریان خوبی برای کسب‌وکارم باشند پیام مستقیم بدم. اگر براتون سواله که چجوری می‌شه به اعضای یک گروهی پیام داد، من مراحل رو در شکل زیر آوردم.

ابتدا روی اسم گروهی که توش عضو هستید کلیک کنید. صفحه‌ای مثل شکل زیر میاره

ارسال پیام مستقیم، به اعضای گروه‌های تلگرامی

بعد روی اسم یکی از اعضای گروه کلیک کنید. البته موقع کلیک کردن می‌تونید، نام و مشخصاتشون رو ببینید و چنانچه به نظرتون مشتری خوبی باشه، رو اسمشون کلیک کنید. صفحه‌ای مشابه شکل زیر بهتون نشون داده می‌شه

ارسال پیام مستقیم، به اعضای گروه‌های تلگرامی

روی علامت پیام کلیک کنید و مستقیما به اون عزیز پیامتون رو ارسال کنید.

اما متاسفانه تلگرام محدودیت زیادی برای این کار داره و اگر برای افراد زیادی این کار رو انجام دهید، بلاک می‌شید و نمی‌تونید برای دیگرانی که شما در لیست مخاطبین آنها نیستید دیگر پیام ارسال کنید.

برای همین کاربران می‌یان راه‌های خلاقانه‌ای ایجاد می‌کنند.

اولا ناخودآگاه اگر عکس و مشخصا پروفایل شما، خانم و واقعی به نظر برسه، احتمال اینکه دیگران در بحث با شما مشارکت کنند و زود بلاکتون نکنند خیلی زیاد می‌شه.

دوما، زود تبلیغات خودتون رو ارسال نکنید. ابتدا مثلا بگید: سلام وقتتون به خیر باشه. سپس بعد از اینکه جوابتون رو دادند، کم‌کم به موضوع کالا و خدماتتون اشاره کنید

پس مراقب باشید، پیله نکنید تا دیگران بلاکتون نکنند.

ارسال پیام مستقیم به مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی

برخی مواقع، کانال یا خدماتی که می‌فروشیم به درد اعضای بقیه کانل‌ها یا گروه‌های تلگرامی نمی‌خوره. بلکه مدیران کانال‌ها و گروه‌های مشخصی، خدمات ما به دردشون می‌خوره. مثلا با دستگاهی برای ترمیم پوست داریم که به درد سالن‌های زیبایی و آرایشگران می‌خوره. هرچند گروه‌های تلگرامی که آرایشگران در اون گروه‌ها عضو هستند، بسیار زیاد هست، اما اگر تمرکزمون رو بزاریم روی بازاریابی مدیران کانال‌ها و گروه‌ها، بهتر از اعضای گروه‌ها می‌تونیم جواب بگیریم.

لذا خوب هست که در تلگرام در قسمت جستجو، جستجو بزنیم سالن آرایش.

نتیجه رو به صورت شکل زیر می‌بینم:

ارسال پیام مستقیم به مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی

تلگرام، 7 تا گروه و کانال به ما نشون داد که تو عنوانشون عبارت سالن آرایش وجود داره. احتمالا براتون سوال پیش اومده که فقط همین 7 تا کانال و گروه هستند که در تلگرام تو عنوانشون سالن آرایش هست ؟؟!

مسلما پاسخ منفی هست، یعنی در این حوزه،کانال‌ها و گروه‌های بسیار زیادی هستند ولی تلگرام، نمی‌دونم چرا، فقط تعداد محدودی رو نشون می‌ده. البته همین 7 تا هم خیلی خوبه

اگر بیشتر خواسته باشیم، چطور؟

می‌تونید در idekav.com جستجو بزنید. نتیجه جستجو رو در شکل زیر می‌بینیم

نتایجی که تلگرام نشون می‌دهد بسیار زیاد هست. اما چگونه می‌تونیم در این گروه‌ها عضو بشیم.

روی دکمه درخواست عضویت کلیک کنید

ارسال پیام مستقیم به مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی

از مدیران این گروه، اونهاییشون که نام کاربر در تلگرام دارند، نام کاربری (یوزرنیم) اونها بهتون نشون داده می‌شه که با کلیک روی اونها، تلگرامتون باز می‌شم و می‌تونید در تلگرام با اکانت خودتون بهشن پیام بدید.

با اینکار نیاز نیست در گروه‌های تلگرامی عضو بشید، بلکه مستقیما به مدیرانشون پیام می‌دید.

شاید براتو سوال پیش اومده چرا اسم این دکمه رو گذاشتن درخواست عضویت؟!

اگه یکم فکر کنید، پاسخش خیلی روشنه

تبلیغ در گروه‌های تلگرامی

حتما بخش قبلی این مقاله، یعنی ارسال پیام مستقیم به مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی رو بخونید. با روشی که توضیح داده شد می‌تونید گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی رو پیدا کنید.

خوب برای اینکه از طریق تلگرام تو گروه‌ها عضو بشید، بسیار ساده است. چون همون تعداد محدود گروهی که بهتون نشون می‌ده، گروه‌های عمومی هستند و با کلیک روی اسمشون، می‌تونید با زدن دکمه عضویت، عضو اون گروه‌ها بشید.

اما در سامانه ایده‌کاو چطور می‌شه عضو هر گروهی که نشون می‌ده شد.

اینجا هم مشابه بخش قبلی مقاله، دکمه درخواست عضویت رو بزنید، نام کاربری مدیرانی از گروه که نام کاربری دارند، بهتون نشون داده می‌شه. رو نام کاربریشون کلیک می‌کنید، بعد از اینکه تلگرامتون باز شد بهشون پیامی مشابه زیر می‌دید:

سلام
ممنون می‌شم لینک عضویت گروه سالن آرایش مریم رو برام ارسال فرمایید.

از شما سپاسگزارم

با این روش اگه برای همه مدیران اون گروه ارسال کنید، بعد مدتی بهتون پاسخ می‌دن و یا خودشون شما رو عضو گروه دلخواهتون می‌کنند.

داخل گروه، می‌تونید خیلی گل‌درشت یا زیر پوستی تبلیغات کارتون رو بکنید. ولی مراقب باشید، قوانین گروه رو رعایت کنید تا مورد غضب مدیران گروه قرار نگیرید.

دادن درخواست تبلیغ، به مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی

خوب داخل کانال‌ها که برخلاف گروه‌ها نمی‌تونید مستقیما تبلیغ کنید. پس یک روش بسیار سودمند این هست که در حوزه کاری خودتون یا حوزه‌های کاری مرتبط با کسب‌وکارتون، مخصوصا کانال‌ها و البته گروه‌های پرطرفدار رو پیدا کنید و از مدیرانشون بپرسید که برای تبلیغ در گروه یا کانالشون آیا تعرفه‌ای دارند و شرح خدماتشون به چه صورته

خوب برای یافتن کانال‌ها، اگر از تلگرام بخواهیم استفاده کنیم، چندتایی بیشتر نمی‌ده اما باز هم می‌تونیم از ایده‌کاو استفاده کنیم و کانال‌ها و گروه‌های پرطرفدار رو پیدا کنیم و با مدیرانشون تماس بگیریم

در idekav.com برای جستجوی گروه‌ها و کانال‌ها، امکانی با نام جستجوی پیشرفته داره

 1. اولین کاری که باید انجام دهید، اینکه که وارد سایت idekav.com شوید.
 2. قسمت کانال‌ها رو انتخاب کنید
 3. عبارت مورد نظرتون رو بنویسید. آموزش آرایش* یعنی آرایش با هر پسوندی. مانند آرایشگری و … . پس * به معنای هرچیزی هست که می‌توانید ازش استفاده نکنید.
 4. سپس گزینه جستجوی پیشرفته رو بزنید
 5. در قسمت حداقل اعضای کانال مثلا می‌توانید 1000 رو بنویسید تا فقط کانال‌هایی به شما نشون داده بشه که 1000 عضو دارند و ارزش گذاشتن تبلیغ رو داشته باشند
 6. دکمه جستجو رو بزنید
 7. نتایج نشان داده می‌شود و هر کانالی که برایتان جذاب بود، می‌توانید لینک عضویتش رو بزنید تا عضو اون کانال شوید

افزودن اعضای دیگر گروه‌های تلگرامی به گروه خودمان

این روش یکی از پرکاربردترین و البته اثربخش‌ترین روش‌های بازاریابی در تلگرام است. البته اثربخشی این روش بسیار بستگی به محتواهایی دارد که در گرهتان منتشر می‌شود. افزودن اعضای گروه‌های دیگر رو به گروه خودتان رو دستی هم می‌توانید انجام دهید ولی احتمالا هر دو هفته یکبار نتونید بیش از 50 نفر رو اضافه کنید.

در ایده‌کاو، خدمتی کاملا تخصصی برای این سرویس ارائه می‌شود که توضیحات در خصوص کیفیت انجام آن را می‌توانید از لینک زیر ملاحظه فرمایید:

ویژگی‌های شاخص ممبر هدفمند

پیامک زدن به اعضای گروه‌های تلگرامی

حتما برایتان این سوال پیش آمده است که مگر می‌شود تلفن اعضای گروه‌های تلگرامی را به دست آورد تا بهشون زنگ بزنید تا پیامک ارسال کنیم. اگر کنجکاو شدید که تلفن اعضای گروه‌های تلگرامی در ایده‌کاو چگونه بدست آمده اند، توصیه می‌کنم تا توضیحات زیر رو ملاحظه فرمایید.

تلفن‌های اعضای گروه‌های تلگرامی، چگونه به دست آمده‌اند؟ در ایده‌کاو می‌توانید تلفن 80 نفر از اعضای هر گروه تلگرامی را که می‌خواهید را رایگان بدست آورید. چگونه؟

حتما توضیحات زیر رو ملاحظه فرمایید:

بانک تلفن رایگان از اعضای گروه‌های تلگرامی

ارسال پیام در واتساپ به اعضای گروه‌های تلگرامی

پیشنهاد می‌کنم بخش قبلی این مقاله با عنوان پیامک زدن به اعضای گروه‌های تلگرامی رو ملاحظه بفرمایید. زمانیکه تلفن اعضای گروه‌های تلگرامی را داشته باشیم، می‌توانیم با یک یا چند سیم‌کارت خودمون به سادگی و رایگان در واتساپ، پیام‌های تبلیغاتی تاثیرگذار ارسال کرد.

اینکه چگونه می‌توان در واستاپ پیام انبوه ارسال کرد، توضیحاتش در ویدئوی زیر آمده است:

صفر تا صد بازاریابی در واتساپ

تماس تلفنی، پیامک، پیام صوتی و یا ارسال پیام در واتساپ، به مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی

برخی وقت‌ها کسب‌وکار ما به گونه‌ای است که اعضای دیگر گروه‌ها برای ما مشتریان خوبی نیستند. مثلا فرض کنیم که تولیدی لباس و مانتوی زنانه داریم و می‌خواهیم مزون‌ها و فروشنده‌های لباس زنانه رو پیدا کنیم. البته برخی گروه‌ها با عنوان تامین پوشاک هستند که در آنها لباس به صورت عمده عرضه می‌شوند ما در میان 6 میلیون کانال و گروهی که در سامانه ایده‌کاو شناسایی شده‌اند، کانال‌ها و گروه‌های بسیاری هستند که در عنوان آنها کلماتی مانند مزون یا لباس زنانه آمده است. در ایده‌کاو این امکان وجود دارد که تلفن مدیران این کانال‌ها و گروه‌ها برای شما ارسال شود.

چنانچه تمایل دارید تا با چگونگی این کار، یعنی دریافت تلفن مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی به صورت هدفمند آشنا شوید تا برای معرفی کسب‌وکارتان با آنها تماس بگیرید تا پیامک بزنید، پیام صوتی ارسال کنید و یا در واتساپ پیام انبوه ارسال فرمایید، حتما ویدئوی زیر رو ملاحظه فرمایید:

تولید کننده هستم و به دنبال مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی هستم

جستجوی پیام‌ها در گروه‌ها و دادن پاسخ‌های جذاب و مفید به دیگران

اگر در هر گروهی در تلگرام عضو هستید، می‌توانید پیام‌های قبلی را مشاهده کنید و اگر تعداد آنها زیاد است، می‌توانید با گزینه جستجو، پیام‌های قبلی گروه رو پیدا کنید. مثلا در گروهی برای مهاجرت به خارج از کشور عضو هستید و اطلاعات و مهارت بسیار خوبی برای انجام کارهای مهاجرت به انگلیس دارید.

چند وقت یکبار به آن گروه سر بزنید، کلمه انگلیس را در پیام‌های منتشر شده در آن گروه جستجو بزنید، و با ریپلای کردن و دادن پاسخ، عملا به هم به ارسال کننده پیام و هم به دیگران نشان می‌دهید که در این حوزه متخصص هستید. لذا حتما افرادی از این گروه، به صورت مستقیم به شما پیام خواهند داد و درخواست خدمت و انجام و پیگیری کارهایشان را به شما خواهند داد.

افزودن ممبر فیک به کانال یا گروه

ممبر فیک در تلگرام همانند اینستاگرام تاثیر بد ندارد. خیلی‌ها دوست دارند تا کانال یا گروهشان در ظاهر بزرگ به نظر برسد و دیگران فکر کنند که مخاطبین زیادی دارند. هرچند که به شخصه چنین روشی را پیشنهاد نمی‌دهم اما این نیز روشی برای بازاریابی هست.

راه‌اندازی گروهی که در آن افراد با هم تبادل نظر می‌کنند

بهترین استفاده از گروه‌های تلگرامی، مدیریت گروه برای تبادل نظر افراد با یکدیگر است. چناچه بتوانید در حوزه کاری خودتون، چنین گروهی را راه‌اندازی و مدیریت کنید بسیار خوب خواهد بود. می‌توانید در چنین گروهی به صورتی دوره‌ای مخاطبین جدید را نیز اضافه کنید و افراد جدید در فضای حاکم در گروه، درگیر می شوند.

 

در خواست مشاوره تبلیغات در تلگرام

تبلیغات بازدیدی

یکی از مهمترین روش های بازاریابی در تلگرام، تبلیغات بازدیدی می‌باشد و تلگرام هم بر اساس بازدید پایه گذاری شده است.

تبلیغات بازدیدی به این صورت است که محتوای خود(فیلم، عکس، متن و …) در چندین کانال تلگرامی نسبتا پر بازدید قرار می‌دهید. معمولا کانال هایی که این نوع تبلیغات را انجام میدهند از نظر تعداد اعضا حدی متوسط دارند. شما میتوانید کانال های مرتبط با زمینه فعالیت خود را پیدا کنیدو تبلیغتان را در این کانال ها به اشتراک بگذارید. مزایای این روش عبارتند:

 1. هدفمند هزینه کنید

  بر اساس تعداد بازدیدی که از تبلیغ شما انجام شده است ، هزینه پرداخت میکنید

 2. مهم ‏‏‏‏نیست چقدر پول دارید

  حتی اگر بخواهید بودجه کمی را برای تبلیغاتتان در نظر بگیرید و یا از صرف هزینه های زیاد تبلیغات ترس دارید شما میتوانید از تبلیغات بازدیدی استفاده کنید. چرا که به همان اندازه که بازدید میخواهید هزینه می‌کنید و از این نظر انعطاف پذیری فوق العاده ای دارد.

 3. قابل اندازه گیری بودن

  در این روش شما با توجه به آماری که خود برنامه تلگرام میدهد. متوجه تعداد بازدید محتوای خود می شوید. ولی اگر شما مثلا در روزنامه تبلیغ کنید مشخص نیست چه تعداد از این روزنامه ها فروخته میشوند، چه تعداد از روزنامه های فروخته شده خوانده می‌شود، آیا شخص خواننده تبلیغ شما را مطالعه می‌کند یا نه؟؟
  اما در تلگرام این اطلاعات به صورت کاملا واضح در اختیار شما وجود دارد

 4. مطمعن و قابل اطمینان 

  در این روش خودتان میتوانید ببینید دقیقا چه کانال هایی محتوای شمارا به چه تعداد نفر نشان داده اند و ازبازدید فیک و چیز های این چنینی خبری نیست. برای برخی افرادمطمعن بودن از همه چیز دیگری مهمتر است.
  شما با برسی تعداد اعضا، زمینه فعالیت و مقدار تعامل و یا بازدیدی که پست های قبل دارد،می‌توانید بهترین کانال را برای تبلیغات خود انتخاب کنید.
  این نوع تبلیغات در برندینگ و آشنا شدن کاربران با کسب و کار شما موثر است.

خرید ممبر تلگرام

خرید ممبر را نمیتوان مستقیما یک روش تبلیغاتی دانست. در این روش ما جامعه هدفمان را داخل گزوه اصافه می کنیم. ما در ایده‌کاو بیش از 800 هزار گروهه تلگرامی در زمینه های مختلف شناسایی کرده ایم، که شما میتوانید جامعه هدف خود را انتخاب کنید و پس از سفارش طی 24 ساعت این افراد به گروه شما اضافه می‌شوند.

این روش برای هر نوع کسب وکار موثر است ولی بیشترین تاثیر را برای محصولاتی دارد که جامعه هدف خاص تری را شامل می شوند

 

تبلیغات کلیکی

شما برای پیاده سازی این روش تبلیغاتی حتما به سامانه های تبلیغات در تلگرام نیاز دارید. روش تبلیغات کلیکی در تلگرام به این صورت هست که شما تبلیغ خود را به کانال هایی که جامعه هدف شما در آن جا عضو هستند، میدهید و تنها به ازای هر کلیکی که روی تبلیغات شما می شود هزینه می پردازید.

این نوع تبلیغات برای وبسایت ها و اپلیکیشن ها مناسب است.فراموش نشود قبل از شروع تبلیغات صفحه فرود جذابی را طراحی کنید که کاربر حس خوبی از شما داشته باشد و برای دفعات بعدی هم به سایت شما مراجعه کند.این تبلیغ برای افزایش اعضای کانال مناسب نیست و صرفه اقتصادی ندارد.

 

تبلیغات ساعتی و ثابت در کانال های بزرگ تلگرام

در این روش شما مبلغی را به کانال های تلگرام پرداخت میکنیم و به ازای آن تبلیغات شما برای ساعتی مشخص در کانال های مختلف پخش خواهد شد که تایم آن معمولا 12 ساعته یا 24 ساعته می باشد.

اگر قصد تبلیغات 12 ساعته دارید حتما توجه کنید که جامعه هدف شما در کدام یک از این 12 ساعت بیشتر فعال هستند مثلا برای یک تبلیغ فیلم و سریال بهتر است 12ساعت شب را انتخاب کنید زیرا جامعه هدف شما جوانان عاشق فیلم اند که عموما شب ها بیدار می باشند.

این روش برای برندینگ شما عالی است.از آنجایی که معمولا این کانال ها اعتبار و مقبولیت زیادی دارند. کاربران نیز به محتوای منتشر شده از این کانال ها به راحتی اعتماد میکنند و همین به شما اعتبار ویژه ای می بخشند.نکته قابل توجه دیگر این کانال ها تعداد اعضای زیاد و تعامل بالای هست که کاربران با این کانال ها دارند.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد: 1

پر استفاده ترین خدمات

دیگر مقالات حوزه ممبر تلگرام هدفمند سامانه ایده‌کاو:

 1. خرید ممبر
 2. خرید ممبر گروه تلگرام
 3. خرید ممبر واقعی
 4. بانک شماره موبایل تلگرام

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید