با تصویب هیات دولت کسب و کارها برای شروع فعالیت خود دیگر نیازی به مجوزهای مختلف نخواهند داشت

با تصویب هیات دولت کسب و کارها برای شروع فعالیت خود دیگر نیازی به مجوزهای مختلف نخواهند داشت و تمامی نظارت‌ها پس از آغاز فعالیت آنها انجام می‌شود . شورای عالی اداری در مصوبه‌ای شرایط «طرح ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار را اعلام کرد. این مصوبه 24 آذر ماه تصویب شده و 20 دی ماه توسط شورای عالی اداری و با امضای رئیس‌جمهوری به تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شد. طبق این مصوبه کسب‌وکارها باید برای شروع کار خود به جای دریافت مجوز از سازمان‌های مختلف، فقط به قوانین و استانداردهای لازم متعهد شوند و این عمل به صورت خوداظهاری انجام می‌شود.

خوداظهاری به معنی پذیرش تمام شرایط و ضوابط اعلامی و تعهد به اجرای کامل آن‌ها است و در صورت تخطی از مقررات و استانداردهای مذکور، حق‌ ابطال مجوز فعالیت برای مراجع ذی‌صلاح محفوظ خواهد بود.
طبق مصوبه شورای عالی اداری ثبت درخواست شروع کسب و کار باید به صورت الکترونیکی انجام شده و همه الزامات، دستورالعمل‌ها و استانداردهای متناسب با نوع کسب و کار باید به صورت عمومی و الکترونیکی به اطلاع تمامی افراد قرار گیرد. همچنین اطلاع‌رسانی به ذی‌نفعان و ثبت درخواست شروع کسب و کار توسط متقاضیان باید به صورت الکترونیکی انجام شود.


بانک شماره موبایل نظام مهندسی تهران

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

در این مصوبه آمده است که کسب‌وکارهای حوزه درمان و امنیت و موارد خاص از شمول این مصوبه مستثتی بوده و باید با توجه به نظر هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار عمل کنند.
منبع، آی تی ایران
*آیا این مصوبه درست و دیرهنگام شامل کسب و کار هنری و فرهنگی سینما، نشریه، کتاب، هنر، تئاتر و موسیقی را نیز شامل می شود؟؟* قطعا خیر، نظام فقهی ولایی کسب و کار در سپهر فرهنگ و هنر را امتیاز می داند و نه حق!

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست