آیا خرده فروشان می توانند از بازاریابی تلفنی سود ببرند؟

رسانه‌های جدید و اشکال بازاریابی آن چنان دنیای فروش را تحت سلطه خود درآورده‌اند که به نظر می‌رسد بازاریابی تلفنی دیگر وجود ندارد. اما این کاملاً اینطور نیست – بازاریابی تلفنی هنوز هم بسیار رایج است. اگرچه شکل‌های جدید بازاریابی آن را تحت الشعاع قرار می‌دهد، با این وجود، هنوز یک روش بازاریابی مؤثر است که هم برای خریداران و هم برای فروشندگان سودمند است. در اینجا چیزی است که باید در مورد بازاریابی تلفنی بدانید.

بازاریابی تلفنی چیست؟

بازاریابی تلفنی که به عنوان بازاریابی تلفنی نیز شناخته می‌شود، اساساً نوعی بازاریابی مستقیم است که در آن کسب‌وکارها از تماس‌های تلفنی برای فروش محصول، خدمات یا درخواست داده‌های مشتری استفاده می‌کنند. بازاریابی تلفنی به تماس سرد نیز معروف است. اکثر کسب و کارها به طور منظم از خدمات بازاریابی تلفنی برای دستیابی به مخاطبان گسترده استفاده می کنند.

بسیاری از کسب‌وکارها از بازاریابی تلفنی برای تمرین تکنیک‌های فروش «فشار» استفاده می‌کنند که تمایل دارند مردم را به‌طور متقاعدکننده‌ای برای خرید محصولات و خدماتشان تشویق کنند. همچنین تماس مشتریان با کسب و کارها و شرکت ها را در صورت سؤال آسان تر می کند. بازاریابی تلفنی روشی عالی و مقرون به صرفه برای فروش بیشتر محصولات است. با بازاریابی تلفنی، می‌توانید با تلاش کمتری نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی، به گسترده‌ترین مخاطبان ممکن دسترسی پیدا کنید.

مزایای بازاریابی تلفنی

استفاده از بازاریابی تلفنی برای تجارت شما مزایای زیادی دارد. در اینجا نگاهی به برخی از آنها داریم.

1. خدمات فروش تعاملی و شخصی بیشتر

بازاریابی تلفنی روشی موثر برای برقراری ارتباط تلفنی با مخاطبان هدف شما برای افزایش فروش است. برخلاف نامه‌های پست مستقیم یا ایمیل‌ها، بازاریابی تلفنی یک رابطه شخصی نزدیک بین شما و مشتری برقرار می‌کند. این نوع بازاریابی به کسب و کارها کمک می کند تا مشتریان خود را پیگیری کنند، که در تجارت امروز بسیار مهم است.

همچنین، به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنند، زیرا اگر بتوانند به جای یک پیام خودکار، به یک شخص زنده گوش دهند، احتمالاً پاسخ خواهند داد. جنبه تعاملی بازاریابی تلفنی کمک می کند تا مشتریان بالقوه و فعلی خود را از محصولات و خدمات خود آگاه کنید و همچنین به علاقه مند شدن آنها به آنها کمک می کند.

با کمک یک نماینده فروش واجد شرایط، می‌توانید رابطه خوبی با مشتریان خود ایجاد کنید و احتمالاً دوباره باز خواهند گشت. خوشبختانه شرکت های خدماتی مانند Call Cowboy در این زمینه متخصص هستند که با کمک آنها می توانید حضور حرفه ای تری با تلفن تجاری خود ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید
بانک موبایل موبایل فروشان

2. بازاریابی تلفنی یک راه منحصر به فرد برای تبلیغ محصولات و خدمات شما است

اگر شما یک کارآفرین هستید، پس ضروری است که استراتژی بازاریابی تلفنی را در کنار سایر استراتژی های بازاریابی اتخاذ کنید. این روش به کسب و کار شما امکان می دهد تا به افراد بیشتری دسترسی پیدا کند و آنها را از محصولات و خدمات شما برای افزایش فروش آگاه کند. بازاریابی تلفنی می تواند به شما کمک کند بدون سرمایه گذاری هنگفتی در تبلیغات، به تعداد بیشتری از مشتریان دسترسی پیدا کنید، که اغلب در مورد سایر روش های بازاریابی صدق می کند.

فرض کنید شما علاقه مند به استفاده از بازاریابی تلفنی برای افزایش تعداد مشتریانی هستید که می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. در این صورت، شما باید یک استراتژی را برای رساندن پیام خود به منظور افزایش چشمگیر فروش و دسترسی مشتری اجرا کنید. بازاریابی تلفنی می تواند به شما کمک کند نسبت به سایر تکنیک های تبلیغات سنتی مانند تلویزیون و رادیو با مشتریانی که تمایل بیشتری دارند ارتباط برقرار کنید. صحبت شخصی با آنها از طریق تماس تلفنی منحصر به فرد است. برای اینکه کمپین های بازاریابی تلفنی خود را پربازده تر کنید، باید حتما یک شماره گیر پیش بینی کننده را امتحان کنید.

3. ایجاد سرنخ و افزایش درآمد

مزیت اصلی بازاریابی تلفنی این است که به شما امکان می دهد فروش خود را افزایش دهید و حاشیه سود خود را افزایش دهید. صرف نظر از اینکه بودجه دقیقی برای کمپین های بازاریابی خود دارید یا خیر، بازاریابی تلفنی یک کمپین نسبتاً مقرون به صرفه است که می تواند فروش و سود شما را در مدت کوتاه و شواهدی به دست آورد.

روش های بازاریابی تلفنی نسبتاً آسان است. به عنوان مثال، می‌توانید تماس‌های تلفنی را با پیشنهادات ویژه وارد کنید که افراد را تشویق می‌کند محصول خاصی را در وب‌سایت شرکت شما خریداری کنند یا یک تخفیف یا پیشنهاد ویژه. یا، می توانید یک مرکز تماس بازاریابی تلفنی برای پاسخگویی به سوالات و درخواست های مشتری و مشتریان خود ایجاد کنید.

همانطور که می دانید، استفاده از اشکال سنتی تبلیغات دارای معایبی است، بنابراین داشتن فرصتی برای دسترسی به افراد بیشتری از طریق برنامه بازاریابی تلفنی شما بسیار سودمند است. در صورت استفاده صحیح، این شکل از بازاریابی مستقیم می تواند سود شما را تا 25 درصد افزایش دهد. بنابراین، اگر علاقه مند به افزایش فروش و افزایش ترافیک خود هستید، مزایای بازاریابی تلفنی را در نظر بگیرید.

4. هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد

بازاریابی تلفنی یکی از مقرون به صرفه ترین ابزارهای بازاریابی موجود است. این نوع تبلیغات بسیار مقرون به صرفه تر از هر نوع تبلیغات دیگری است، زیرا می تواند به عنوان بخشی از یک کمپین بزرگتر به جای اینکه یک تلاش مستقل باشد، اجرا شود. بازاریابی تلفنی یک نوع تبلیغات ارزان است زیرا خرید زمان از شرکت های تلفن و انجام کمپین های بازاریابی خود برای یک تجارت هزینه زیادی ندارد. یکی از دلایل عمده ای که بازاریابی تلفنی هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد این است که به رسانه های تبلیغاتی گران قیمت نیاز ندارد. هزینه تبلیغات بسیار کاهش می یابد زیرا کسب و کار فقط باید قبض تلفن را به عنوان پرداخت به ازای استفاده بپردازد.

بازاریابی تلفنی همچنین کارایی یک کسب و کار را افزایش می دهد زیرا به آنها اجازه می دهد تا تلاش های تبلیغاتی خود را فقط روی مشتریانی متمرکز کنند که احتمالاً به تبلیغات آنها پاسخ مثبت می دهند. به عنوان مثال، فرض کنید یک کسب و کار به دنبال مشتریان جدید است. در این صورت، آنها احتمالاً به جای همه افراد به عنوان یک کل، یک مخاطب خاص را هدف قرار خواهند داد، همانطور که در مورد رسانه های معمولی چنین است. بازاریابی تلفنی همچنین به کسب و کارها این امکان را می دهد که فقط مشتریانی را هدف قرار دهند که به طور خاص به دنبال خدمات یا محصولی هستند که ارائه می دهند.

این امر به ویژه برای کسب و کارهای کوچک مهم است، که نیاز به تبلیغ برای بخش بزرگی از جمعیت دارند تا بتوانند به طور موثر به مشتریان بالقوه ای دست یابند که حتی نمی دانند وجود دارند. بازاریابی تلفنی همچنین برای شرکت هایی با بودجه محدود مفید است زیرا نسبت به سایر گزینه های تبلیغاتی ارزان تر و موثرتر است.

5. روشی درجه یک برای دریافت بازخورد از مشتریان

بازاریابی تلفنی یکی از موثرترین راه های دریافت بازخورد از مشتریان است. با این نوع بازاریابی، می توانید انتظار داشته باشید که بازخوردهای زیادی از مشتریان خود دریافت کنید و این بازخورد با خدمات بسیار زیادی به مشتریان ارائه می شود. از آنجایی که مردم می دانند که کسب و کار شما برای تماس تلفنی در دسترس است، در صورت داشتن سوال یا شکایت می توانند به راحتی با شما تماس بگیرند. همچنین، آنها ممکن است در مورد خدمات مشتری شما و همچنین محصولات و خدمات شما چیزهایی را در اختیار داشته باشند. تماس تلفنی یا پیام شما در دسترس، دسترسی آسان به آنها را برای شما فراهم می کند.

شما باید به مشتریان خود اطلاع دهید که آزادند در مورد کسب و کار شما با شما یا بازاریابان تلفنی شما صحبت کنند. همیشه باید از مشتریان خود بپرسید که در مورد محصول یا خدمات شما چه چیزی را دوست دارند یا دوست ندارند. این به شما کمک می کند تا دریابید که چگونه خدمات یا پیام خود را بهبود ببخشید. در واقع، ایده خوبی است که خدمات مشتری را به صورت تلفنی داشته باشید تا افراد بتوانند هر زمان که به مشاوره یا کمک شما نیاز داشتند با شما تماس بگیرند. یک رابطه خوب با هر مشتری مهم است، بنابراین سعی کنید آن را دوستانه نگه دارید تا دوباره آنها را حفظ کنید.

6. پایگاه داده بازاریابی/مشتری موثر را ارائه می دهد

بازاریابی تلفنی یک راه حل پایگاه داده بازاریابی موثر ارائه می دهد و می تواند تعداد سرنخ های به دست آمده برای یک تجارت را افزایش دهد. تحقیقات بازار بازاریابی تلفنی می تواند اطلاعات مفیدی در مورد روندهای موجود بازار، پروفایل های مشتریان هدف، جمعیت شناسی جمعیت های مختلف، اندازه بازار و مشتریان بالقوه ارائه دهد. بازاریابی تلفنی اطلاعات مناسبی را برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی موفق و رقابتی فراهم می کند.

این یکی از قوی ترین و مقرون به صرفه ترین تکنیک هایی است که به کسب و کارها کمک می کند تا محصولات و خدمات خود را به طور موثر بازاریابی کنند. با این تکنیک، کسب و کارها به راحتی می توانند بر ذهن مشتریان بالقوه تاثیر بگذارند. خدمات بازاریابی تلفنی می تواند درآمد بیشتری را نسبت به سایر روش های بازاریابی برای یک کسب و کار ایجاد کند، زیرا نوعی رابطه با مشتریان دارد که سایر کمپین های بازاریابی فقط می توانند رویای آن را داشته باشند. با کمک این تکنیک بازاریابی، یک کسب‌وکار می‌تواند به طور موثر به مخاطبان هدف دسترسی پیدا کند، سرنخ ایجاد کند و فروش را افزایش دهد.

7. به پیگیری عملکرد و نتیجه کمک می کند

بازاریابی تلفنی به ارائه بازخورد و عملکرد شواهدی کمک می‌کند که می‌توانید با توجه به تماس‌هایی که برقرار شده و همچنین با چه کسی، آن را پیگیری کنید. بازاریابی تلفنی به شما کمک می کند تا نتایج و عملکرد را پیگیری کنید و به شما این امکان را می دهد که با چه کسی تماس می گیرید و چند وقت یکبار با آنها تماس می گیرید.

با ردیابی مخاطب خود، می توانید درک کنید که کمپین شما چقدر خوب است و همچنین چه عواملی بر نتیجه شما تأثیر دارند. بدون ردیابی عملکرد و نتیجه خود، نمی توانید بدانید که کمپین بازاریابی تلفنی شما چقدر موثر است. همچنین، نمی‌دانید چه کاری می‌توانید در مورد استراتژی بازاریابی یا محصولات و خدمات خود برای ایجاد درآمد بیشتر انجام دهید.

8. ویژگی های یک بازاریاب تلفنی خوب

اگر بازاریاب های تلفنی کارآمدی نداشته باشید که وظایف بازاریابی تلفنی مختلف را انجام می دهند، کمپین بازاریابی تلفنی شما هرگز نمی تواند مؤثر و سازنده باشد. به عنوان یک بازاریاب تلفن، ویژگی ها و شخصیت هایی وجود دارد که باید از آنها برخوردار باشید. برخی فقط باید ذاتی باشند، در حالی که برخی دیگر وجود دارند که می توانید آنها را یاد بگیرید و تزکیه کنید. در اینجا برخی از ویژگی ها و ویژگی های یک بازاریاب تلفنی خوب آورده شده است.

9. توانایی ارائه ارزش

اولین کیفیت این است که بتوانید به مشتری خود ارزش ارائه دهید. شما باید بتوانید مشتریان خود را متقاعد کنید که محصولات یا خدمات شما را بخرند و آنها می خواهند شما را به دیگران توصیه کنند. اگر قادر به انجام این کار نیستید، احتمالاً بازاریابی تلفنی برای شما مناسب نیست.

10. توانایی یادگیری، حذف و یادگیری مجدد

یکی دیگر از ویژگی های یک بازاریاب تلفنی این است که بتواند و مایل به یادگیری بیشتر باشد. شما باید مایل به یادگیری چیزهای جدید در مورد صنعت خود باشید تا بتوانید خود را واجد شرایط بهتری برای نزدیک شدن به مشتریان جدید و فعلی کنید. بسیاری از مردم فکر می کنند که نمی توانند چیز جدیدی بیاموزند زیرا در حال حاضر فروشنده تلفنی خوبی هستند. این طرز فکر شکست در بازاریابی تلفنی است.

11. توانایی پایدار بودن

یک بازاریاب تلفن خوب باید مداوم باشد اما آزاردهنده نباشد. شما نمی توانید یک شبه افراد را تغییر دهید، حتی اگر به نظر می رسد که می توانید مهارت های خود را به سرعت تغییر دهید. این مهم است زیرا اگر پشتکار و با انگیزه باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که افراد شما را استخدام کنند.

12. مهارت های ارتباطی

 شما باید بتوانید به خوبی با مشتریان جدید و فعلی خود به صورت واضح، قانع کننده و مودبانه ارتباط برقرار کنید. همچنین باید بتوانید با تیم خود ارتباط موثر برقرار کنید.

13. توانایی گوش دادن

 بسیاری از مردم با گوش دادن به صحبت های دیگران مشکل دارند و این مشکل بر کیفیت ارتباط آنها با مشتریان، مشتریان و حتی تیم خود تأثیر می گذارد. این به نوبه خود بر کیفیت عملکرد آنها تأثیر می گذارد. یک بازاریاب تلفن خوب باید بتواند به حرف های طرف مقابل گوش دهد و سپس بفهمد که در ذهن او چه می گذرد. شما باید مایل باشید که به تمام مشکلات و شکایات مشتریان خود گوش دهید و مایل باشید که برای ارائه ارزش با آنها همکاری کنید.

14. طرز فکر مثبت

 یک بازاریاب تلفنی باید همیشه یک طرز فکر مثبت را به تصویر بکشد و خوشایند را از خود به نمایش بگذارد تا بتواند آن را به مشتریان نشان دهد. این نوع انگیزه همان چیزی است که بیشتر مشتریان برای تحریک آنها برای خرید محصولات و خدمات شما نیاز دارند. یک بازاریاب تلفنی دلپذیر در مقابل یک بدخلق، بیشتر مشتریان مشتری خوشحال را برای حضور در آنها انتخاب می کنند.

بانک موبایل و تلفن برای بازاریابی تلفنی در ایران را چگونه بدست آورم؟

در سامانه ایده‌کاو امکانی فراهم شده است تا با جستجو بتوانیم بانک موبایل اعضای گروه‌های تلگرامی را دانلود کنیم.

چگونگی دانلود بسیار ساده است. حتما ویدئوی زیر را با دقت ملاحظه فرمایید تا بتوانید تا دقایقی دیگر بانک موبایلتون رو دانلود کنید و بازاریابی تلفنی را با اثربخشی بسیار بالایی ادامه دهید. در صورت هر مشکل یا ابهامی، حتما با ما تماس بگیرید.

نکاتی برای بازاریابی تلفنی موفق

اگر می خواهید در کمپین های بازاریابی تلفنی خود موفق باشید، مواردی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

سازگاری کلید است

ثبات در بازاریابی تلفنی بسیار مهم است. شما نمی توانید کمپین خود را شروع کنید و آن را در نیمه راه متوقف کنید در حالی که انتظار دارید یک نتیجه مثبت بگیرید. حتی اگر در یک زمان فقط یک یا دو مشتری دارید، همچنان باید کمپین های خود را تا زمانی که شروع به تولید سرنخ کنند، فشار دهید.

با مخاطبان هدف خود باز باشید

 به یاد داشته باشید که بزرگترین عاملی که بر شانس موفقیت شما تأثیر می گذارد، میزان اطلاعاتی است که می خواهید با مشتریان احتمالی خود به اشتراک بگذارید. این بدان معنی است که شما باید با آنها باز و صادق باشید. اگر آنها به شما اعتماد نداشته باشند، مهم نیست که چه چیزی برای ارائه دارید یا چقدر تجربه دارید زیرا آنها هرگز چیزی از شما نمی خرند.

مردم از کسانی خرید می کنند که با آنها احساس راحتی می کنند. آنها ممکن است هنگام تصمیم گیری چیز دیگری نداشته باشند، اما توصیه شما این است که ابتدا اعتماد آنها را ایجاد کنید. اگر بتوانید با مشتریان خود اعتماد ایجاد کنید، به راحتی با بازاریابی تلفنی موفق خواهید شد.

اعتماد به نفس و لذت

 شما باید این اطمینان را داشته باشید که فروش خواهید داشت و در نهایت برای شما نتیجه خواهد داد. بنابراین، اجازه دهید صدای شما همیشه دلپذیر و اعتماد به نفسی را منتقل کند که نشان می دهد به خود، محصولات و مشتریان خود ایمان دارید. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، مشتریان شما به سرعت شما را قابل اعتماد و قابل دسترس خواهند یافت. همیشه باید به خاطر داشته باشید که صدای شما نشان می دهد که آیا شما آگاه و قابل اعتماد هستید یا خیر. همچنین، آماده باشید که به تمام سوالات آنها پاسخ دهید بدون اینکه این احساس را ایجاد کنید که نمی خواهید گوش دهید.

جمع‌بندی

چه برای کسب‌وکارهای کوچک و چه برای شرکت‌های بزرگ، بازاریابی تلفنی همچنان یک استراتژی مؤثر برای افزایش فروش، درآمد و سود بیشتر، ایجاد تعامل کسب‌وکار-مشتری و غیره باقی می‌ماند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه از بازاریابی تلفنی، توصیه می‌شود آن را با سایر روش‌های بازاریابی همراه کنید. . به این ترتیب، می توانید مطمئن باشید که چندین کمپین بازاریابی دارید که به مخاطبین هدفمند مختلف خدمات ارائه می دهد.

اصل این مقاله در این آدرس آمده است که در ایده‌کاو ترجمه شده است

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد: 0

پر استفاده ترین خدمات

دیگر مقالات حوزه ممبر تلگرام هدفمند سامانه ایده‌کاو:

  1. خرید ممبر
  2. خرید ممبر گروه تلگرام
  3. خرید ممبر واقعی
  4. بانک شماره موبایل تلگرام

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید