این همان چیزی است که ما در کسب‌ و کار خود شاهد آن هستیم ، اما در بازاریابی شبکه‌ای همه چیز به‌ گونه‌ای دیگر است

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

این همان چیزی است که ما در کسب‌ و کار خود شاهد آن هستیم ، اما در بازاریابی شبکه‌ای همه چیز به‌ گونه‌ای دیگر است. شما برای موفقیت باید فوت کوزه‌ گری را نیز به سازمان فروش خود بیاموزید. باید به آنها یاد بدهید که چگونه یک سازمان فروش بزرگ بسازند.

اگر میخواهید سازمان فروش شما پویاتر از گذشته باشد ، باید افراد سازمان شما از خود شما توانایی و قابلیت بالاتری داشته باشند.

این ، کلید موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای است. در واقع شما با اولویت ‌بندی کارهای خود در بازاریابی شبکه‌ای ، قادرید آن کارهایی که میتوانید به دیگران آموزش دهید ، به آنان بیاموزید و آنها را مسئول انجام آن کارها کنید و خود به انجام سایر امور مشغول شوید ، به‌ این ‌ترتیب کارها را یکی پس از دیگری به عهده سایرین بگذارید و از آنها نیز بخواهید که‌ این ‌گونه عمل کنند. این امر تداوم سازمان فروش شما را به همراه دارد.

شما در‌ این کار از افراد میخواهید که با کیفیت بالایی برای خود کار کنند. هر چند این امر موفقیت شما را نیز متضمن خواهد شد ، ولی درنهایت آنها برای خود کار میکنند. پس آموزش آنها نه تنها مشکلی برای شما به وجود نمی‌آورد بلکه سازمان شما را قویتر و موفقتر میکند. این آموزش ‌ها میتواند از روش‌ های گوناگونی نظیر مطالعه کتب و مقالات مربوطه ، آموزش‌های حضوری هنگامی‌که در جمع هستید یا حتی تماس‌ های حضوری و تلفنی صورت گیرد.

شما در هر وضعیت باید بدنبال راهی باشید تا افراد سازمانتان را توانمند کنید. این امر درنهایت در بحث «تفویض اختیار که از ارکان اصلی ساخت سازمان بزرگ است ، بی‌نهایت تعیین ‌کننده است.

شما درنهایت در هر کاری که در بازاریابی شبکه‌ای انجام میدهید ، باید یک قسمت از زمان خود را صرف‌ این کنید که چگونه‌ این کار را به افراد دیگر تفویض و واگذار کنید.

یکی از دلایل شکست سازمانها ، نبود جرأت تفویض درست و نیز نبود دانش در مورد چگونگی انجام دادن آن است. برای یک مدیر غیر ممکن است که بتواند همه کارهایی را که برای انجام دادن مأموریت سازمان لازم است ، خود به تنهایی انجام دهد.

بنابراین کار و مسئولیت آن را باید به دیگران واگذار کند. بدون واگذاری و توانمند کردن که باید با آن همراه باشد ، هیچ مدیری نمیتواند از موفقیت درازمدت برخوردار باشد. در زیر برخی از مزایای تفویض اختیار آمده است :

صرفه‌جویی در زمان مدیر

توسعه دانش و قابلیت ‌های افراد

افزایش تعهد در افراد

افزایش اعتماد بنفس در افراد

افزایش تعهد در افراد

افزایش کارایی و بهره‌ وری سازمان

تقویت انسجام کاری و هماهنگی و سرعت

یکی از معیارهای تعیین ‌کننده در تفویض اختیار و زمان آن ، بحث توانمند سازی است ، بدین‌ گونه که ‌آیا افراد اطلاعات و تخصص لازم را دارند یا خیر؟ این امر به آموزش صحیحی که در سازمان جاریست ، برمیگردد.

علاوه بر موارد فوق ، آموزش اثر روحی و درونی نیز در افراد سازمان خود ‌ایجاد میکند. آنها علاوه‌ بر اینکه با دیدن آموزشها ، خود را توانمند ‌تر از گذشته احساس میکنند که‌ این امر به افزایش اعتماد بنفس آنها و درنتیجه بازدهی بالاتر می‌انجامد ، احساس میکنند افرادی مهم نیز هستند. قدر مسلم وقتی شما روی یک فرد سرمایه ‌گذاری میکنید ، اهمیت وی را به وی یادآور میشوید و به وی توجه نشان میدهید.

این امر برای هر انسانی لذت ‌بخش است و عزت نفس درونی وی را افزایش میدهد. شما با آموزش و تفویض اختیار ، اعتماد خود را به قابلیت ‌های بالقوه و بالفعل آنها نشان‌ میدهید و این امر به اعتماد دو جانبه بیشتر در سازمان شما می‌انجامد که نتیجه آن اعتماد بیشتر و ارتباطات قویتر در سازمان است. به‌واقع تمام اقدامات شما در بازاریابی شبکه‌ای بدین ‌گونه است.

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست