انواع بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی است که شرکت ها در طول سال ها از آن استفاده کرده اند. در حالی که برخی از بازاریابان بر این باورند که این روش منسوخ شده است، تعدادی از کسب و کارها هنوز آن را به خصوص در بازاریابی B2B اثربخش می‌دانند. از طریق استفاده از انواع مختلف بازاریابی تلفنی، سازمان ها می توانند مستقیماً با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنند.

چرا بازاریابی تلفنی برای کسب و کار شما مهم است؟

ابتدا بهتر است با بازاریابی تلفنی چیست؟ شروع کنیم. بازاریابی تلفنی به بازاریابی از طریق تلفن، اینترنت یا فکس اشاره دارد. بازاریاب های تلفنی شما با مشتریان هدف شما تماس می گیرند و به آنها نزدیک می شوند و کالاها یا خدمات شما را تبلیغ می کنند. بازاریابی تلفنی هنوز برای مشاغل ضروری است زیرا یکی از راه های موثر بازاریابی مستقیم است.

علاوه بر این، از طریق این عمل، بازاریاب‌های تلفنی می‌توانند به طور موثر با مشتریان بالقوه‌ای که ممکن است هنوز به دسترسی آنلاین سازمان شما دسترسی نداشته باشند، تعامل داشته باشند. جدای از تبلیغات، یکی از راه های کارآمد برای ایجاد بحث های عمیق با تصمیم گیرندگان خاص در شرکت های دیگر است.

بیشتر بخوانید
بانک شماره موبایل پرستاران

4 نوع بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی به عنوان ابزاری برای سازمان های تجاری برای ایجاد رشد و توسعه عمل می کند. به غیر از ایجاد فروش، بازاریابی تلفنی اطلاعات خاصی را در مورد مشتریان شما و به طور کلی بازاریابی جمع‌آوری می کند.

صنعت بازاریابی تلفنی به شما کمک می کند تا به اهداف بازاریابی خود برسید. در مورد صاحبان مشاغلی که به دنبال سرمایه گذاری در بازاریابی تلفنی هستند، ضروری است که بدانید کدام نوع با نیازهای شما مطابقت دارد:

بیشتر بخوانید
بانک موبایل هرمزگان

1) بازاریابی تلفنی ورودی

این نوع بازاریابی تلفنی به دریافت تماس های دریافتی از مشتریان اشاره دارد، به این معنی که تعامل توسط مشتریان آغاز می شود. این معمولاً نتیجه تبلیغات پخش شده از رسانه های اجتماعی، سایر اشکال بازاریابی مستقیم و بازاریابی ایمیلی است. هدف بازاریابی تلفنی ورودی این است که بتوانیم سفارشات را برای انتخاب گسترده ای از محصولات از سوی مصرف کنندگان تضمین کنیم.

بیشتر بخوانید
بانک موبایل نمایندگان بیمه

بانک موبایل برای بازاریابی تلفنی در ایران را چگونه بدست آورم؟

در سامانه ایده‌کاو امکانی فراهم شده است تا با جستجو بتوانیم بانک موبایل اعضای گروه‌های تلگرامی را دانلود کنیم.

چگونگی دانلود بسیار ساده است. حتما ویدئوی زیر را با دقت ملاحظه فرمایید تا بتوانید تا دقایقی دیگر بانک موبایلتون رو دانلود کنید و بازاریابی تلفنی را با اثربخشی بسیار بالایی ادامه دهید. در صورت هر مشکل یا ابهامی، حتما با ما تماس بگیرید.

 

2) بازاریابی تلفنی خروجی

از سوی دیگر بازاریابی تلفنی خروجی به تماس سرد اشاره دارد. در این نوع بازاریابی تلفنی، یک بازاریاب تلفنی خروجی کسی است که تماس را آغاز می کند. بازاریابان تلفنی خارج از کشور معمولاً باید تحت آموزش های عمیق و دانش محصول قرار بگیرند. نمایندگان بازاریابی تلفنی بالقوه “تماس سرد” برای معرفی محصول یا خدمات جدید به مشتریان هدف هستند. بازاریابی تلفنی برون مرزی شامل فروش واقعی محصولات یا خدمات است.

3) بازاریابی تلفنی B2C

بازاریابی تلفنی B2C مترادف با بازاریابی تلفنی برون‌گرا است، زیرا شامل شروع فعال تماس‌ها برای مستقیم مصرف‌کنندگان نیز می‌شود. این نوع بازاریابی تلفنی راه موثرتری برای ایجاد مشتریان بیشتر برای کسب و کارها است. در بازاریابی تلفنی B2C، مشتریانی را هدف قرار می دهد که به محصولات یا خدمات یک سازمان علاقه نشان داده اند.

بیشتر بخوانید
بانک شماره موبایل داروخانه ها

4) بازاریابی تلفنی B2B

بازاریابی تلفنی B2B به معاملات تجاری بین تجاری اشاره دارد. هدف این نوع بازاریابی تلفنی، ایجاد فروش بیشتر یا وابستگی به شرکت دیگری است. این فرصت‌های جدیدی را برای کسب‌وکارها باز می‌کند، زیرا به آن‌ها کمک می‌کند ارتباطات مناسب را برای به دست آوردن مشتریان بیشتر پیدا کنند.

دانستن گزینه مناسب بازاریابی تلفنی برای کسب و کار شما به عنوان راهنمای شما در انتخاب بهترین استراتژی برای نوع صنعت شما خواهد بود. OP360 دارای بازاریاب های تلفنی ماهر و اختصاصی است که می توانند به شما کمک کنند تا برند خود را به طور مؤثر بازاریابی کنید و به اهداف فروش خود برسید! اجازه دهید ما به شما کمک کنیم. در اینجا همه چیز را در مورد نیازهای کسب و کار خود به ما اطلاع دهید.

منبع

این مقاله توسط ایده‌کاو ترجمه شده است که اصل آن را از این صفحه می‌توانید ملاحظه فرمایید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید