استفاده رئیس جمهور از تکنیک کانال انحرافی/ درخواست مناظره با وزیر ارتباطات با موضوع کسب و کار های اینترنتی، بستر زیرساختی داخلی یا استفاده از پهنای باند خارجی

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

استفاده رئیس جمهور از تکنیک کانال انحرافی/ درخواست مناظره با وزیر ارتباطات با موضوع کسب و کار های اینترنتی، بستر زیرساختی داخلی یا استفاده از پهنای باند خارجی!؟

« پهنای باند یعنی آزادی مردم در کسب‌وکار الکترونیک، یعنی از ثبت سفارش گرفته تا بانک مرکزی و گمرک و ورود کالا به انبارها همه را مردم ببینند. پهنای باند یعنی مبارزه با فساد و کسی نمی‌تواند با مبارزه با فساد مخالف باشد. اگر می‌خواهید کسی را برای مبارزه با فساد احضار کنید باید من را احضار کنید نه اینکه وزیر من را احضار کنید..

سخنان بالا را آقای رئیس جمهور گفته اند! هر چند نگارنده پس از شنیدن این سخنان همراه با عصبانیت ایشان بسیار نگران شده است به این دلیل که ایشان رئیس شورای عالی فضای مجازی است و قرار است در خصوص محیط زیست مردم در فضای مجازی ریل گذاری کند! و اگر این سطح تصمیم گیری ایشان برای آن شورا است که وای به حال ما و مردمی که بر سکوهای دشمن آزادی بیان و دیکتاتورمآبی مثل اینستاگرام و تلگرام دنبال کسب روزی هستند!

اینکه آقای روحانی با تکنیک کانال انحرافی، سخنرانی تند و تلاش برای دوقطبی سازی در جامعه به دنبال انحراف افکار عمومی از کدام مسئله مهمی است که اخیرا در مقابله با فساد و دفاع از #حق_الناس اتفاق افتاده است، یک طرف ماجراست، اما اینکه ایشان هنوز بین شبکه زیر ساختی سکوهای خدماتی در بستر شبکه ملی اطلاعات مانند آموزش های مجازی دانشجویان، کسب و کار های داخلی، شبکه 100 درصد داخلی بانکی و گمرک و… با استفاده این سکوها و خدمات از پهنای باند اینترنت بین المللی با هم یکی می‌کنند جای تعجب دارد!

از سخنان امروز آقای روحانی تقریبا مطمئن شدم به ایشان گزارش متوقف ساختن، تحریم، حذف و محدود سازی استارتاپ های داخلی در پلتفرم های مختلف و ابزارهای هوشمند آمریکایی نظیر اپل، گوگل و… را نداده اند یا اینکه تیم مشورتی ایشان اگر آقای واعظی است که واحد داده را گیگاهرتز می‌داند و حتی رمزارز بیت کوین را بیت کورن می‌خواند، این موضوع بسیار تاسف برانگیزتر خواهد بود.

اینکه ایشان تلاش می‌کند موضوع اضافه دریافت از مردم در موضوع انتقال CDN های تلگرام توسط دولت را تقلیل دهد به ایجاد دوقطبی آزادی-محدود سازی واقعا ظلم بزرگ به جوانان نخبه ایرانی است که با هزاران امید اقدام به ایجاد استارتاپ‌‌ها و کارآفرینی می‌کنند، است چرا که ایجاد اشتغال در فضای یله و رهایی مانند اینستاگرام که براحتی صفحات ما را محدود می‌کند یا بستر خرید و فروش کالاهای تقلبی و انواع کلاهبرداری های اقتصادی می شود به استارتاپ‌‌های داخلی و اعتماد مردم به آنان آسیب جدی می رساند.

بنده به جد معتقدم همانطور که در فتنه آبان 98 گفتم اگر شبکه ملی اطلاعات داشتیم کسب و کارهای اینترنتی 900 میلیارد تومان ضرر نمی کردند که پس از آن فتنه، عمده نیازمندی های استارتاپ های داخلی به اینترنت جهانی و برخی خدمات در حوزه رمزنگاری اطلاعات و ocsp و… برطرف شد، اینبار نیز بر این موضوع تاکید می‌کنم که اگر به دلیل شرایط اقتصادی فعلی مردم برای کسب روزی که بستر اینستاگرام که محیط ناامنی برای آنان است رفته اند مقصر اصلی کسانی هستند که شبکه ملی اطلاعات را تکمیل نکردند و پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی داخلی را ترور کردند.

مردم عزیز در این سال‌ها نشان داده اند به دسترنج جوانان نخبه داخلی در حوزه فضای مجازی مانند استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی در بستر شبکه ملی اطلاعات اعتماد دارند و بسیاری از آنان به دلایل زیادی نظیر ناامنی معاملات اقتصادی در بسترهایی نظیر تلگرام و اینستاگرام به این بستر ها بی اعتماد هستند.

آقای رئیس جمهور تکلیف مالیات بر درآمد کسب و کارهای اینستاگرامی که نزدیک به 700 تا 1000 میلیارد تومان است را هم مشخص کنند! البته بد نیست یکبار ایشان به دلیل وجود بستری یله و رها برای فروش سلاح، مواد مخدر، کالاهای ممنوعه، کالاهای قاچاق، کالاهای فیک و شبکه قمار و شرط بندی که محل زیستشان در اینستاگرام و تلگرام است طبق نظر خودشان مورد سوال از طرف دستگاه‌های نظارتی قرار بگیرند و با حقیقت این فضا بیشتر آشنا شوند.

بولتن محرمانه
https://t.me/Boltan
http://sapp.ir/Boltan

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست