از آنجا که اخلاق مقوله‌ای صرفا درونی و وجدانی است، نه تنها از دسترس حکومت بیرون است

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

از آنجا که اخلاق مقوله‌ای صرفا درونی و وجدانی است، نه تنها از دسترس حکومت بیرون است بلکه برخورداری افراد جامعه از آن ارتباطی با عنوانهای تابعیت و شهروندی آنان ندارد. ممکن است افراد، شهروندان خوبی در حکومت مدنی باشند، اما لزوما انسانهای خوبی از لحاظ اخلاقی نباشند. زیرا شهروند خوب کسی است که بر پایه قانونهای جامعه زندگی و نقش آفرینی کند ،اما انسان خوب کسی است که از ندای وجدان خویش پیروی کند. مقوله نخست (قانون) جنبه بیرونی و ظاهری دارد در حالیکه مقوله دوم ( اخلاق) دارای جنبه درونی و باطنی است.

#کانت

@psychomod

#زبان _بدن

✅ حرکت ابروها

ما معمولا نمیدانیم که با ابروهایمان چه کار می کنیم. اکثر ما به صورت ناخودآگاه از #ابروها برای ابراز انواع احساسات استفاده می کنیم اما ابرو ها حرف زیادی برای گفتن دارند.

محققان در مورد زبان بدن می گویند که ابروها خیلی اصیل تر و بی پروا تر از نیمه پایینی صورت هستند چون ما خیلی اوقات رفتار ساختگی از نیمه پایینی صورت می بینیم، مثل لبخند مودب به جک بی مزه.

حرکت ناگهانی و آنی ابروها وقتی اتفاق می افتد که یکی از چیزی خیلی خوشش بیاد یا سورپرایز شده باشه و جالب است بدانید که ما ناخودآگاه این کار را می کنیم که چشمانمان بهتر دیده شوند.

#پاول_اکمن پس از تحقیقی، این شواهد را در مورد ابروها در زبان بدن به ما ارائه می دهد: اگر مردم سورپرایز شوند، معمولا ابروی خود را خم می کنند، عصبانیت با ابروهای پایین و تیز و ناراحتی و غمگینی با بالابردن وسط ابروها انجام می شود. این شواهد کمک بزرگی به رسیدن به جواب سوال زبان بدن چیست به ما می کند.

شاید جالب باشد که بدانید ابرو ها اشکار ترین و بی پروا ترین قسمت صورت هستند.

@psychomod

✳ طلاق برای مردان و زنان

برخی از یافته‌ها حاکی از آنند که پس از #طلاق مردان با شدت بیشتری دچار #افسردگی شده و احتمالا به مصرف#مواد روی می‌آورند.

همچنین احتمال ابتلا به مشکلات جسمی به ویژه #حملات_قبلی در این مردان به طرز قابل توجهی بالا می رود و خطر #خودکشی در این افراد افزایش می یابد.

همچنین مردان نسبت به زنان، دوران سوگ طولانی تری را سپری می کنند بدان سبب که به احتمال زیاد زنان آغاز کننده و درخواست دهنده طلاق هستند، مردان زمان زیادی را در فاز انکار سپری می کنند.

مردان برای کنار آمدن با طلاق بیشتر دست به کار و فعالیت می زنند و کم تر از کلمات برای بیان احساساتشان استفاده می کنند.

فعالیت ها می توانند شامل کار بیش از حد، داشتن روابط متعدد و دوری از خانه باشد.

در مقابل زنان بیشتر دغدغه مسائل مالی را دارند و علاوه بر مسئولیت‌های شغلی، وظیفه انجام امور منزل و نگهداری از فرزندان را بر عهده دارند که فشار زیادی را بر آن ها تحمیل می کند. و در نهایت تا زمانی که احیانا ازدواج مجددی نداشته باشند نمی توانند به سطح مالی گذشته بازگردند.

زنان کم تر از مردان درگیر مشکلات جسمانی می شوند و این مسائل اغلب در نتیجه فقر و #استرس است. مشکلات جسمانی از سرما خوردگی ساده تا مشکلات قلبی و #سرطان، متغیرند.

التیام زخم طلاق مانند هر فقدان دیگری نیازمند سپری شدن زمان است. پس هر میزان که لازم است باید برای کنار آمدن با آن سپری شود.

@psychomod

چه عواملی باعث اختلالات شخصیت می شوند؟

پاسخ قطعی و روشنی در این زمینه وجود ندارد ولی می توان به عوامل ژنتیکی، فیزیولوژیکی، روانشناختی و اجتماعی توجه نمود. دو عامل #ژنتیکی و محیطی نقش مهمی در رشد و توسعه اختلالات بخصوص اختلال شخصیت بازی می کنند. محیط تربیتی و اجتماعی در کنار ژن ها نقش انکار ناپذیری دارند.
#محیط تربیتی بخصوص نقش مهم وقایع دوران اولیه زندگی تحت نظارت والدین را در شکل گیری اختلالات را نباید نادیده گرفت.

#عشق_ویرانگر
@psychomod

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست