اجرای استراتژی از پنج مرحله توسعه کسب و کارهای کوچیک طبق مدل آقای چرچیل و لوییس، دو مرحله رو بررسی کردیم

وبلاگ بازاریابی و اخبار
بدون دیدگاه

اجرای استراتژی
از پنج مرحله توسعه کسب و کارهای کوچیک طبق مدل آقای چرچیل و لوییس، دو مرحله رو بررسی کردیم و امروز مابقی رو قراره مرور کنیم.

موفقیت
تو این مرحله، شرکت به سطحی میرسه که نه تنها سودآور میشه، بلکه از جریان نقدی لازم برای سرمایه گذاری مجدد هم برخورداره. تو این مرحله اگرچه ساختار وظیفه ای برای شرکت ایجاد میشه اما هنوز در همه تصمیمات کلیدی به شخص کارآفرین و بنیانگذار اتکا داره. در واقع دو گزینه اصلی این مرحله شامل جدایی و رشده.
جدایی: شرکت استراتری ثبات رو انتخاب می کنه و نه رشد چون هم ممکنه شرایط بازار اجازه رشد رو نده و هم ممکنه مالک، تمایل به حفظ شرکت در خد و اندازه فعلی رو داشته باشه.
رشد: کارآفرین همه نقدینگی رو برای رشد بیشتر شرکت به خطر میندازه. یعنی مدیرانی که به جای حفط وضعیت موجود شرکت، نیم نگاهی هم به آینده داشته باشن.

خیزش و جهش
مسئله کلیدی اینه که چگونه شرکت به سرعت رشد کنه و چطوری باید این رشد رو تامین مالی کنه. تا اینجا، شرکت به صورت مشارکتی درمیاد و سهام خودش رو از طریق عرضه عمومی اولیه (خیلی ازش صحبت کردیم قبلا ) یا عرضه عمومی مستقیم به فروش میرسونه یا در حال برنامه ریزی برای فروشه. یعنی فرد کارآفرین یا قادر به مدیریت وضعیت انتقال از یک شرکت کوچیک به یک کمپانیه یا که متوجه محدودیت های شخصیتیش میشه و سهامش رو به شرط سود میفروشه و شرکت رو ترک می کنه.

بلوغ منبع
تو این مرحله، شرکت با اکثر ویژگیهای یک شرکت بزرگ‌مطابقت داره. با اینکه ممکنه هنوز شرکت کوچیک و متوسط باشه، اما به عنوان یک شرکت مهم در صنعت شناخته میشه. بزرگترین نگرانی شرکت تو این مرحله، کنترل دستاوردهای مالی ناشی از رشد سریع و بازیابی روحیه کارآفرینی و انعطاف پذیریشه.

مُخلص
@startup_30T

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست