آموزش بازاریابی در واتساپ 

بازاریابی در واتساپ

در حال حاضر واتساپ بازاری ناب برای ورود و رقابت برای جلب توجه مخاطبان است. اما برای اینکه کسب و کار شما حضوری پر رنگ و نتیجه بخش داشته باشد، باید چگونگی بهره مندی از واتساپ برای افزایش فروش را آموزش ببینید. ما در این آموزش قصد معرفی بهترین روش های بازاریابی در واتساپ را داریم.

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟ 

قبل از اینکه به مبحث آموزش بازاریابی در واتساپ بپردازیم. بهتر است در مورد تعریف بازاریابی در شبکه های اجتماعی توضیحی ارائه دهیم. بازاریابی شبکه های اجتماعی به معنی استفاده از ظرفیت یک یا چند شبکه اجتماعی به منظور برندسازی، افزایش فروش، ارتباط با مشتریان و افزایش ترافیک وبسایت می باشد.

بازاریابی در واتساپ را شروع کنید 

همانطور که آگاه هستید در واتساپ شما با هیچ پیام تبلیغاتی از سوی توسعه دهندگان آن قرار نمی‌گیرید. واتساپ، اپلیکیشنی که امکانات بی نظیری برای بازاریابی و ارتباط با مشتری در اختیار شما می‌گذاردویژگی هایی که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم.

هزینه کمتر، نتیجه بهتر

بازاریابی در شبکه های اجتماعی مانند واتساپ، هزینه های شرکت در این زمینه را کاهش می دهد، زیرا اغلب ابزارها و پیش نیازها رایگان می باشند. در مقایسه با تبلیغات سنتی، هزینه های مربوط به بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار ناچیز می باشد.

ارسال پیام خوشامدگویی به صورت اتوماتیک

با این ویژگی می توانید به افرادی که برای اولین بار به شما پیام می دهند، پیام تشکر و اولیه ای به صورت خودکار ارسال کنید. سرعت پاسخگویی شما با ویژگی Greeting Message چند برابر می شود. همچنین می توانید به مشتریان قدیمی پیام ارسال کنید و به آنها نشان دهید که به یادشان هستید. این قابلیت کمک می کند تا در نگهداری مشتری قدیمی که یکی از مهمترین اصول بازاریابی در واتساپ است، موفق تر عمل کنید.

همانطور که می دانید تحقیقات نشان می دهند که افرادی که در اولین برخورد با برند پاسخگویی و یا تاخیر در آن مواجه شوند، به احتمال زیاد از همکاری با آن شرکت پشیمان می شوند.

زمانبندی در ارسال پیام ها با قابلیت Away Messages

شاید بخواهید در زمان معینی به تعداد زیادی از مخاطبین خود پیام ارسال کرده و آنها را از موضوع مهمی مطلع کنید. با قابلیتAway Messages این امکان به راحتی برای شما قابل انجام است. حتی می توانید در ساعات بعد از کار پیام های سفارشی تدوین کرده و مشتریان خود را متعجب کنید. با این ویژگی موفقیت شما در اجرای کمپین های فروش و بازاریابی در واتساپ تضمین شده است.

صرفه جویی در زمان با  Quick Replace

زمان زیادی از تیم پشتیبانی و حتی فروش کسب وکارها صرف پاسخگویی به سوالات مشتریان می شود. سوالاتی که اغلب تکراری و متداول هستند. از اینرو با ویژگی Quick Replace  می توانید تا 50 پاسخ آماده کنید تا زمان زیادی برای تیم شما صرفه جویی شود. امکاناتی از این دست بازاریابی در واتساپ را در مقایسه با دیگر ابزارها بسیار لذت بخش تر می کند.

Labels در واتساپ

ویژگی جذاب دیگری که در بازاریابی در واتساپ به شما کمک می کند، ساماندهی و دسته بندی پیام ها است.   در زمان هایی که در کمپین های تخفیفی قرار دارید رسیدگی به خیلی از سوالات نیاز به بررسی بیشتری دارد. با این ویژگی می توانید پیام مورد نظر را علامت گذاری  کرده تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهید. این امکان موجب می شود پاسخ به پیام های مهم را فراموش نکرده و رضایت بیشتری برای مشتریان خود فراهم کنید.

نظرسنجی در واتساپ برای شناخت مشتریان

کاتالوگ محصولات و خدمات

در ارتباط با مشتری باید برای هر چیزی آماده باشید. ارائه یک کاتالوگ حرفه ای با جزئیات به مشتری حس مهم بودن را منتقل می کند. در واقع در مسیر اجرای بازاریابی در واتساپ باید اهمیت به نیازهای مشتری یکی از اولویت های مهم شما باشد. اینکه در ایجاد این احساس چه روشی را انتخاب کنید نیز مهم است ولی در کل هم شما و هم کارمندانتان باید همیشه به دنبال ایجاد این حس در مشتریان باشید. واتساپ با قابلیت کاتالوگ خود به شما این امکان را می دهد که شروع به ساخت کاتالوگ حرفه ای از محصولات یا خدمات خود کنید. بعد از ساخت کاتالوگ می توانید برای مشتریان جدید خود آن را ارسال کنید.

مانند بسیاری از برندها  می توانید از طریق اکانت رسمی واتساپ خود آخرین اخبار مربوط به محصولات، فهرست قیمت ها و همچنین زمان برگزاری کمپین های تخفیفی خود را به مشتریان خود اطلاع دهید.

به دیگران نشان دهید که چه کسانی مشتری شما هستند

برای تاثیرگذاری به افرادی در انتخاب برند شما مردد هستند، مشتریان و رضایتی که از خرید از شما داشته اند را نشان دهید.  به طور مثال با تشویق مشتریان فعلی خود برای ارسال عکس از محصولات و خدمات شما و انتشار آن ها برای بازدید عموم، حس اعتماد را در مشتریان جدید ایجاد کنید. برای انتشار این عکس ها از قسمت وضعیت واتساپ می توانید بهره ببرید.

محصول رایگان به شرط تعامل بدهید.

افراد همیشه از دریافت هدیه رایگان خوشحال می شوند و همواره دوست دارند از هدیه ای که گرفته اند برای بقیه تعریف کنند. از اینرو بسیاری از شرکت ها از این موضوع برای واتساپ مارکتینگ خود نیز استفاده می کنند. با برگزاری مسابقات از طریق واتساپ شروع به تشویق مردم برای تعامل با برند خود کنید و منتظر واکنش های آنان در قبال دریافت هدیه رایگان باشید.  به همین صورت داستان خود را به صورت ویروسی در بین افراد جامعه تکثیر می کنید. با این شیوه  همچنین توانسته اید گام موثری در ایجاد برندینگ بردارید.

کاتالوگ محصولات و خدمات در واتساپبازاریابی در واتساپ مانند هر بستر دیگری در فضای مجازی نیاز به شناخت مخاطب دارد، شما می توانید از واتساپ برای نظر سنجی در بین مشتریان خود استفاده کنید. هدف های مختلفی در اجرای نظر سنجی قابل دستیابی است. شما می توانید برای سنجش

نظرسنجی در واتساپ برای شناخت مشتریان

خدمات و کیفیت محصولات خود شروع به نظر سنجی کنید. همچنین می توانید برای شناخت علایق و سلیقه مخاطبان نظرسنجی انجام دهید. نظرسنجی در واتساپ به خاطر در دسترس بودن و سادگی شیوه اجرای آن با استقبال کاربران می شود. پس بهتر است هر چه زودتر برای استفاده از این ویژگی در بازاریابی خود برنامه ریزی کنید. نظر سنجی باعث می شود، مشتریان شما خود را در تصمیم گیری های آینده شرکت شریک بدانند.

اعتماد سازی با وضعیت (Status) واتساپ

اعتماد سازی به شیوه های مختلف منجر به افزایش فروش می شود. برای ایجاد حس اعتماد در بین مخاطبان می توانید از فضای شرکت و کارمندان خود عکس و فیلم منتشر کنید. انتشار این محتوا ها نشان می دهد که مشتریان با کسب و کاری واقعی در ارتباط هستند. این شیوه به خصوص در مواقعی که کسب و کار شما حضور فیزیکی به صورت فروشگاه ندارد، می تواند تاثیر زیادی در اعتماد آنها داشته باشد.  شناخت شما و افرادی که در مجموعه شما مشغول به فعالیت هستند برای هر مشتری جذاب خواهد بود.

حتی اگر به عنوان یک برند شخصی در حال فعالیت می باشید، می توانید از روزمرگی ها و فعالیت های معمولی خود محتوا منتشر کنید تا کاربران بیشتر با شما احساس صمیمیت کنند.

 

آموزش بازاریابی در واتساپ

آموزش رایگان دهید

برای هدایای و ایجاد ارزشمندی الزاما به بخشش هدیه های فیزیکی نیست. می توانید با ارائه آموزش های مفید در زمینه کاری خود به رشد مشتریان خود کمک کنید. دلیل دیگر اهمیت تولید محتوا رایگان، اعتبار بخشی به خود و مجموعه تان به عنوان یک منبع آموزشی در زمینه خودتان است. اینکه کاربران برای حل مشکلات خود به محتوا و آموزش های شما رجوع کنند، تصویر ذهنی مثبتی از شما در ذهن آنها ایجاد می کند.

در تولید محتوا به روز باشید

اگر کسب و کار شما در زمینه ارائه محتوای آموزشی فعالیت می کند، بسیار مهم است که در تولید محتوا به روز باشید. سرعت زیاد رشد تکنولوژی موجب شده کاربران هر بار به دنبال راه حل های جدید بگردند و اگر شما آن راه حل را نداشته باشید، قطعا رقیب شما گزینه بعدی خواهد بود.

در رونمایی از محصولات جدید خلاقانه عمل کنید

برای تحریک مردم در دنبال کردن اخبار محصولات جدید شما، سعی کنید خلاقانه عمل کنید. به گونه ای که مشتاق باشند از رویدادها و محصولات شما قبل از بقیه باخبر شوند. با برانگیختن حس کنجکاوی در آنها، احتمال موفقیت در کمپین های تخفیفی نیز افزایش پیدا می کند. همچنین می توانید پیش نمایشی از محصولات جدید خود در وضعیت و یا گروه های مشتریان خود ارائه دهید. پیشنهاد می کنیم برای اینکه راه های خلاقانه به این منظور پیدا کنید با تیم خود جلسات طوفان ذهنی برگزار کنید. از بررسی رقبا و شیوه های جدید ایجاد هیجان در بین مخاطبان، برای برگزاری کمپینی خلاق الهام بگیرید.

به عنوان یک رهبر به دنبال ایجاد انگیزه در بین تیم کاری خود باشید. زیرا هیجان و انگیزه بالای افراد مجموعه شما به مشتریانتان نیز منتقل می شود.

 

واتساپ مارکتینگ

بازاریابی مقوله پر چالش برای هر کسب و کاری است. در دنیای امروزه نادیده گرفتن ابزارهای دیجیتال برای اهداف بازاریابی ممکن است به قیمت از دست دادن یک بازار بالقوه برای شما تمام شود.  در عصری که افراد جامعه و بازار هدف شما در دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی حضوری پر رنگ دارند، نمی توانید خود را کنار کشیده و شیوه های سنتی بازاریابی را دنبال کنید.

در این مطلب سعی کردیم به شما در زمینه بازاریابی و واتساپ مارکتینگ اطلاعات مفیدی منتقل کنیم. تلاش کنید آموزش بازاریابی در واتساپ فرآیندی همیشگی باشد زیرا اطلاعات بازار و موفقیت در فروش همواره در حال تغییر است. حتی واتساپ نیز ممکن است ابزارهای جدیدی برای بازاریابی معرفی کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم بازاریابی در واتساپ را جدی بگیرید.

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست