آمارهایی تکان دهنده از بازاریابی محتوا

آمارهایی تکان دهنده از بازاریابی محتوا

قسمت اول

بازاریابی محتوا یا همان کانتنت مارکتینگ, انقلابی در فرایند تبلیغ کسب و کار ها در جهان مجازی به وجود آورد.

با رواج شبکه های اجتماعی مثل توییتر و فیس بوک بسیار سریع و آسان می توان در مورد کسب و کار ها و محصولاتشان اطلاعات بدست آورد.

در حال حاضر بازاریابی محتوا به یک هنر تبدیل شده است هر تیم بازاریابی در تلاش است که محتوای منحصر به فرد بعدی را تولید کند تا در کمپین تبلیغاتی بعدی شرکت و نام آن را بیشتر بالا ببرد.

روزانه بیش از میلیون قطعه محتوا در وب به اشتراک گذاشته می شود. اگر این سوال همواره وجود داشت که آیا هنوز هم محتوا حرف اول را می زند این آمار پاسخ به این سوال است. با این حال بازاریابی محتوا صنعتی است که به تازگی شکوفا شده و اغلب کسب و کارهای کوچک به دنبال آن هستند تا با به کارگیری این شیوه از بازاریابی اینترنتی نام برند خود را به نمایش بگذارند.

در ادامه حقیقت تکان دهنده در مورد بازاریابی اینترنتی را خواهیم گفت , که راه را برای سود بیشتر کسب و کارها هموار می کند:

– شرکت هایی که وبلاگ فعال دارند هر ماه % بیشتر از دیگر کسب و کار ها سرنخ تولید می کنند

(سرنخ : یعنی اطلاعات اشخاصی که به شما و کسب و کارتان علاقه نشان داده و با شما تماس برقرار کرده اند حالا یا مشتری می شوند و یا سرنخی هستند برای جذب آنها در آینده )

اکثر کاربران اینترنت عاشق وبلاگ ها هستند و آنها را دنبال می کنند و یا حتی در سایت مورد علاقه شان به دنبال وبلاگ آن می گردند. خوب به چه دلیل این همه طرفدار؟ اول از همه وبلاگ یک سایت چشم انداز کاملی از نوع کار و فعالیت یک شرکت را در معرض دید مشتری قرار می دهد و مشتری از همه چیز در مورد کسب و کارشان آگاهی پیدا می کند. دوم اینکه وبلاگ ها بستر مناسبی هستند که صاحبان کسب و کار call to action های خود را برای دسترسی سریع خواننده به منابع اصلی و تشویق و جذب آن به عنوان مشتری در آن قرار دهند. بنابراین مشتری هم به مطالب آموزشی و مرتبط با نیازش دسترسی دارد هم در همان جا می تواند به لینک هایی که نیازش را برطرف می کنند دسترسی داشته باشد.

– به طور متوسط بازاریابانی که بازاریابی محتوا را انتخاب می کنند از تاکتیک مختلف استفاده می کنند

هر سال کانال های ارتباطی بیشتری برای تیم های بازاریابی اینترنتی باز می شود که کار بازاریان را ساده تر می کند. از تمام اپلیکیشن های جدید گرفته تا سایت های مختلف شبکه های اجتماعی تمامی این ها روزانه در حال افزایش هستند و کار را برای internet marketers ها آسان تر می کند.

آمار نشان می دهد که اکثر بازاریابان از تمامی این بسترها برای تبلیغات اینترنتی خود استفاده می کنند (به طور متوسط تا) مانند کنفرانس های مجازی گزارش پژوهش ها و فیلم ها و

– % از شرکت های B2C (معاملات بین شرکت و مشتری) ازبازاریابی محتوا استفاده می کنند

دیگر تنها شرکت های B2B از بازاریابی محتوا استفاده نمی کنند به دنبال تبدیل شبکه های اجتماعی به بستری برای خرید و جذب مشتری کسب و کار های B2C به این باور رسیدند که بازاریابی محتوا مهم ترین ابزار گسترش مشتری می باشد.

– شرکت های B2B (معاملات بین شرکتی) % از بودجه خود را صرف بازاریابی محتوا می کنند

این آمار نشان می دهد کانتنت مارکتینگ یا همان بازاریابی محتوا بسیار با ارزش است که چنین رقمی از بودجه را به خود اختصاص داده است. منابعی مانند سیستم های مدیریت محتوا و یا نرم افزار های ایمیل مارکتینگ هر کدام قیمت و هزینه ای دارند که با پرداخت آن ها می توانید بازاریابی خود را قوی کرده و بازگشت سرمایه (ROI) خود را ببینید. ساده ترین منفعت این نوع ابزار این است که سیستم های خودکار آن ها به شما و کارمندانتان کمک می کنند در وقت خود صرفه جویی کرده و آن زمان را صرف وظایف مهم دیگر کنید و در عین حال فرایند بازاریابی شما نیز در حال اجراست.

دیگر مثال آن می توان به این نکته اشاره کرد که بازاریابی محتوا سرنخ های شما را به طور چشم گیری افزایش می دهد سرنخ هایی که هر کدام در آینده می توانند منجر به یک معامله (Deal) شده و در لیست مشتریان شما قرار گیرند.

– در کشور آمریکا شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها از هر نفر کاربر اینترنت نفر را به خود اختصاص داده اند

این رقم بسیار بزرگی است حتی بدون در نظر گرفتن اینکه چند نفر از آن ها اقدام به خرید می کنند. زمانی که خریداران اغلب در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک هستند پس شما نیز باید آنجا باشید و به عنوان یک بازاریاب نیازمند یک استراتژی برای پیاده سازی وبلاگ در این شبکه ها هستید.

پایان قسمت اول

#مهدی_سلیمانی
#مشاوره_مدیریت
#بازاریابی
#بازارسازی
#برندینگ

Telegram.me/sarvenazshiraz

چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای ها: 0

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست